En iyi 10 Mobil Çizgi Roman Oyunu

Merhaba Çizgi Kafe takipçileri, malum sonbahara girdiğimiz günlerdeyiz. Okulların açılmasına az kalmışken size otobüste, metroda, serviste vakit geçirmelik ve bir o kadar da eğlenceli 10 mobil oyunu sunacağız. Sıralama herhangi bir önem sırası içermemekle beraber oyunun ilgili puanını zaten görürsünüz. Hack’n slashlerden dövüş oyunlarına, retro oyunlardan casual oyunların olduğu “EN İYİ 10 MOBİL OYUN” incelememize tekrardan hoş geldiniz diyor ve lafı daha fazla uzatmadan başlıyoruz!

Not: Oyunların puanları Google Play Store’da verilen kullanıcı puanlarıdır.

[next]

SUICIDE SQUAD

Listemize son dönemlerin en çok tartışılan filmlerinden birinin oyunuyla başlamak iyi bir seçim sanırım. Warner Bros. International Enterprises çıkışlı oyun kahramanlarımızın helikopteri düştükten sonrasında başlıyor. Oyunda Harley Quinn, Deadshot ve Diablo olarak oynayabiliyorsunuz. Hack’N Slash ve Survival ögelerini barındıran oyun “bana göre” filminden kat kat daha başarılı yapılmış.

Oyunla ilgili detaylı inceleme için: Suicide Squad: Gerçek Kötüler inceleme 

Oyunu indirmek için;
 Play Store
 AppStore

Oyun Puanı:4,3

[next] 

INJUSTICE GODS AMONG US

Listemizin ikinci oyunu çıktığı döneme damga vurmuş ve sansasyonel hikayesi ile bizi kendine bağlamış oyunun mobil versiyonu. Muhteşem grafikleri ve rahat oynanışı ile uzun bir süre sizi meşgul edecek oyunda PvP sistemide bulunuyor. Mortal Kombat oyunlarından tanıdığımız Nether Realm tarafından yapılan oyun Warner Bros. International Enterprises ortaklığıyla yayınlandı. Dövüştükçe daha da güçlendiğiniz, geleni gideni şamar oğlanına döndürdüğünüz oyunu indirmek için:

Play Store 
AppStore 

Puanı:4,4

[next] 

THOR THE DARK WORLD

Ragnarök set fotoğraflarıyla bizi heyecanlandıran, çekimlerine başlanmış Thor serisini listeye katmamak olmaz. Elimize çekicimizi alıp Kara elflere, Jotunlara ve bilumum diğer hilkat garibelerinin kafasına kafasına Mjollnirle vurduğumuz oyun gerek stres atmak gerekse vakit geçirmek için harika. Oyunda Thor ve saz arkadaşlarıyla Tatar Ramazan edasıyla “ben bu oyunu bozarım” diye diye ilerliyoruz. Oyun 90 bölümden ve 5 farklı dünyadan oluşuyor.

Oyunla ilgili detaylı inceleme için: Thor: Karanlık Dünya inceleme 

Oyunu indirmek için:
Play Store 
AppStore  

Puanı:4,4

[next] 

MARVEL AVENGERS ACADEMY

4 numaradaki oyunumuz diğerlerinden biraz daha farklı. Bu güzide oyunumuzda amacımız gayet basit. Kendi Avengers Üniversitemizi kurmak. Şimdi sorabilirsiniz Üniversite ne alaka diye, hemen açıklayayım efenim. Oyunda kahramanlarımızın genç hallerini görüyoruz, kahramanlarımızın gençlikleri güzel işlenmiş oyunda verilen görevleri yaparak Avengers Üniversitemize yeni isimleri getirmeyi çalışıyoruz. Sürekli oynanacak bir oyun olmasada kesinlikle vakit geçirmek için harika bir oyun, ayrıca diyaloglar güzel hazırlanmış belirtmeden edemem.

Oyunu indirmek için:

Play Store
AppStore

Puanı:4,2

[next] 

MARVEL CONTEST OF CHAMPIONS

5 numaradaki oyunumuz Injustice Gods Among Us vari bir oyun. Gods Among Us’tan sıyrılan yanı ise içinde bir sürü farklı mod barındırması, kahramanları bir sürü farklı şekilde açabilmeniz. Oyunda neredeyse aklınıza gelebilecek her Marvel karakteri varken element ağacına göre takımınızı belirleyip galaksi şampiyonu olmak için mücadele veriyorsunuz. İttifak sistemide olan oyun kesinlikle arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz bir oyun.

 Oyunu indirmek için:

Play Store 
AppStore 

Puanı: 4,3

[next] 

SPIDERMAN UNLIMITED

6 numarada mahallemizin ağ kafası, çocukluğumun kahramanı Spider Man var. Batman v Superman Who Will Win gibi sonsuzluğa doğru koştuğumuz oyunda neden BvS yerine bu oyunun olduğunu merak edebilirsiniz. Öncelikle oyun BvS den çok daha fazla şey vaad ediyor. BvS incelememizi okursanız anlayacaksınız. Spider Man Unlimited’da 100 den fazla Spider Verse karakterini toplayabilir ve BvS den farklı olarak güzel bir hikaye modu ve hem koşup hemde dövüştüğünüz bir oyuna bağımlı olabilirsiniz. Kesinlikle otobüs,dolmuş,vapur seferlerinin vazgeçilmezi bana göre bu oyundur. Ayrıca grafiklerinin güzelliğinden bahsetmeden geçemeyeceğim.

Oyunu indirmek için:

Play Store
App Store

Puanı: 4,2 

[next] 


BATMAN THE DARK KNIGHT RISES

Listeye en az bir solo Batman oyunu eklemeden olmazdı. The Dark Knight Rises’dan esinlenilen oyunda. Selina Kyle nam-ı diğer Cat Woman’la güçlerimizi birleştirip kas yığını Bane’e karşı mücadele edeceğimiz oyun bir bakıma bize açık bir dünya sunuyor. Bu büyüklükteki bir mobil oyun için grafikleri ortalama olsada, bazen gerek kontrolleri gerekse ısınma sorunu yüzünden biraz can sıkıyor ama üzülmeyin oyun genel olarak stabil bir yapıya sahip.  19 liralık ücreti olan oyun eğer sıkı bir Batman hayranı değilseniz size istediğinizi veremeyebilir ama bunun dışında oyun verilen puanından daha yüksek bir puanı hak ediyor (bence)

Oyunu indirmek için:

Play Store
App Store

Puanı:3,9

[next] 


RIDE BATMAN

Şimdiki oyunumuz herkese hitap etmeyebilir baştan uyarayım. Ride Batman çok basit bir kullanış ve grafiklere sahip bir oyun, eğer zamanında atari veya Kral oyunda eski araba yarış oyunlarını oynadıysanız bu tür oyunlara aşinasınız demektir. Oyundaki tek amacımız sonsuzluğa doğru sürerken gelen arabaları sollamak veya onları füzelerimizle yok etmek, bu sırada topladığımız altınlarla da yeni araçlar almak. Oyun çok şey vaad etmiyor ama telefonunda az yer olan vakit geçirmek isteyen insanlar için ideal. Ancak belirtlemiliyim ki oyun içi reklamlar biraz canınızı sıkabilir. Oyun sadece Android’de var.

Oyunu indirmek için:

Play Store 

Puanı:3,8 

[next] 

MARVEL AVENGERS ALLIANCE 2

9 Numarada sanırım listedeki en stratejik oyun var. Avengers Alliance 2 turn-based yani sıra tabanlı bir savaş oyunu. Bu türü seven insanlar için kesinlikle güzel yapılmış oyunda, Avengers ailemizi genişletmek ve karşımıza çıkan Hydra, Doctor Octopus gibi kalleşleri yenmek amacımız. İçinde Marvel’dan bir sürü farklı karakteri barındıran oyun, grafik kalitesinin ve seslerinin güzelliğiyle bu konuda güzel bir artı puanıda hanesine yazdırmayı ihmal etmiyor. Oyunun sanırım tek eksisi enerji usulü oynanması onun dışında oyun daş gibin.

Oyunu indirmek için:

Play Store 
AppStore 

Puanı:4,0

[next] 

MARVEL FUTURE FIGHT

 Listemizi son bir Hack’n Slash oyunu ile kapatıyoruz. Netmarble tarafından geliştirilen oyunda, Nick Fury gelecekten bir mesaj göndermiş ve kendisi dahil bir çok kişinin öldüğünü bunun değiştirilmesi gerektiğini söylemiştir. Bizde tabi durur muyuz, hemen başlıyoruz kötü adamların ensesine çökmeye. 3 kişilik bir takımla beraber oynadığınız oyunda karakterlerinizi geliştirdikçe kullanabileceğiniz 5ten fazla özel gücünüz oluyor. Gerek hikaye, gerek grafik olsun kesinlikle güzel bir oyun olan Future Fight listemizin aynı zamanda en yüksek puanlı oyunu oluyor.

Oyunu indirmek için:

Play Store 
AppStore 

Puanı:4,5

Yorumlar