Gotham üçüncü sezonunda neler olacak?

Evet Gotham piyasadaki en iyi çizgi roman dizisi değil, izleyen sayısı da aman aman değil fakat dizi izleyiciye gayet güzel şeyler sunup vaatlerde bulunuyor. Sorun da zaten bu vaatlerin işlenmesinde. Bruce Wayne ve Selina Kyle orijini, The Riddler orijini, Jim Gordon’ın GCPD’de yükselişi, bir dolu Batman düşmanı, Arkham, Bruce ile Alfred ilişkisinin temelleri ve daha birçok şey kağıt üstünde kendini diğer dizilerden baya bir ayırıyor.

Ortalama bir çizgi roman severe ”Bak abi dizide Bruce Wayne ve Jim Gordon’ın yolculuğu anlatılıyor.” desen Legends of Tomorrow veya Supergirl yerine çok rahat bunları seçer ama maalesef dediğim gibi dizi bu unsurları izleyiciye layıkıyla aktaramıyor, hikaye işlenişlerinde sıkıntılar var. Yine de karakter orijini izlemeyi, özellikle villain karakterler izlemeyi sevenler için Gotham’da yok yok!

İkinci sezon finalinde Hugo Strange’in Indian Hill’de üzerinde deney yaptığı kişiler Fish Mooney’nin önderliğinde kaçıp sokaklara ulaşmayı başarmıştı. Bölümün son karesinde de Bruce Wayne’in uzun saçlı ”ikizini” görüp beklemeye koyulmuştuk. Yeni sezonun baş kötüsü Batman’in sağlam düşmanlarından Court of Owls olacak! Ayrıca diziye Poison Ivy’nin genç versiyonu, Valerie Vale ve Mad Hatter da katılacak.

Yeni sezon 19 Eylül’de başlıyor, bütün sezon boyunca her bölümün adının başında ”Mad City” olacak, ilk bölümün adı ise ”Mad City: Better to Reign in Hell”. Bu ”Mad City” ibaresi tabii ki diziye yeni katılan Mad Hatter’a ithafen yapılmış. GCPD’deki görevini bırakan Jim Gordon, yoluna Indian Hill hakkında cevaplar arayarak ve Gotham’da serbest dolaşan deney ürünü kişileri yakalayarak devam edecek. Barbara ve Tabitha ise sezona Gotham’da ”The Sirens” isimli bir gece kulübü açmış olarak giriş yapacak. Poison Ivy’nin değişimi Indian Hill’den çıkan biriyle etkileşimde bulunmasından dolayı olacak ve Mad Hatter ile yan yana baya bir sahnesini izleyeceğiz.

Gotham üçüncü sezon posteri ve fragmanı:

Bu sezon Gotham izlemek veya kaldığınız yerden devam etmek için bolca neden var. Yukarıda saydıklarımın dışında işin bir de Penguin, Lucius Fox, Harvey Dent ve Azrael tarafları da var. Yeni sezonda karakterden bol bir şey yok. Birkaç hafta önce haberini yapmıştık; hangi sezonda olacağı belli olmasa da Harley Quinn ve Killer Croc Gotham’da yer alacak! Beyaz perdede izlediğimiz oyuncular olmayacak tabii ki, dizi geçmişte geçtiği için farklı oyuncularla orijin hikayeleri anlatılacak. Şunu da ekleyeyim; sezon finalinin son sahnesinde ekranda Bruce Wayne’in ikizi varken arkadan bir kahkaha duymuştuk, yapımcı Ken Woodruff o kahkahanın Jerome’a ait olduğunu onayladı! Alın size Gotham izlemek için bir neden daha!

Yorumlar