Justice League vs Suicide Squad Eventı Geliyor

2012 yılında Avengers vs X-Men eventı yayınlanmıştı ve o senenin en çok satan serisi olmuştu. Zaten daha önce Civil War ve Injustice gibi örneklerde kahramanların birbiriyle kapıştığı serilerin ne kadar tuttuğunu kendi gözlerimizle görmüştük. Eh, ortada böyle para getiren bir olay varken Marvel ve DC’nin bunun suyunu çıkartmamasını beklemek saçma olur. İki firma da bu konuda kolları sıvadı. Marvel, X-Men vs Inhumans eventını harekete geçirmişti zaten geçtiğimiz aylarda, DC de karşılığı Justice League vs Suicide Squad ile verdi.

Her ne kadar Suicide Squad, X-Men ve Inhumans takımlarının aksine villainlardan kurulu olsa da bu iki örneğin ne kadar benzediği ortada. Hele film ile Suicide Squad’ın popülaritesinin ne kadar arttığını da düşünürsek DC’nin satış konusunda da derdi kalmıyor. Peki satış konusunu geçersek seri nasıl olacak ve kime emanet edilecek?

Serinin yazarı Flash serisinin başındaki isim Joshua Williamson çizer ise zamanında Justice League de çizen Jason Fabok olacak. Seri 6 sayı sürecek. Aralık ayında iki haftada bir, Ocak ayında da haftada bir yayınlanacak. Böylece Aralık’ta başlayan seri Ocak’ta sonlanacak.

Event, Batman’in Amanda’nın İntihar Timi’nin gerekliliğini sorguladığı ve daha sonrasında ekibi sonlandırmaya karar vermesiyle başlayacak. Event’ın kapsayacağı kesin olan sayılar, 6 sayılık  ana seri, Suicide Squad’ın 9. ve 10. sayısı ve Justice League’nin 12. ve 13. sayıları. Bunun dışında ilerleyen günlerde başka sayılar da muhtemelen eklenir.

Yorumlar