Pazar Kahvesi #33

Pazar Kahvesi (29 Ağustos – 4 Eylül)

Iron Man’in Happy’si Geri Dönüyor

Iron Man üçlemesi dışında MCU’da hiç görünmeyen Tony Stark’ın koruması Happy Hogan, MCU’ya geri dönüyor.Jon Favreau’nun canlandırdığı karakter Spider-Man Homecoming filminde kendisine yer bulacak. Aynı zamanda Iron Man’in ilk 2 filmini de yöneten Jon Favreau’nun MCU’da ilerleyen dönemlerde yönetmen yada oyuncu koltuğunda yer alıp almayacağı ise henüz belli değil.

CW’nin Stargirl’ü Görücüye Çıktı

Gitgide büyüyen CW evrenine yeni bir kahraman ekleniyor. Legends of Tomorrow 2.sezon ile bazı JSA karakterlerini getirteceğini zaten biliyorduk. Star Girl’ün de görüleceği onaylanmış oyuncu seçimi yapılmıştı ama yeni gelen teaser ile birlikte Stargirl’ü kanlı canlı görmüş olduk. Teaser’da kendisi 19 ile 20.saniyeler arasında çok kısa bir süre görünüyor. Ama anlık yakanılan fotoğrafta en azından kendisini kostümüyle görebiliyoruz.

MU Projesi Büyüyor

Marvel’in geçtiğimiz haftalarda açıkladığı MU projesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak açılımı belli oldu MU aslında Monster Unsleashed’ın kısaltımıymış. 70’lerin ortasında Marvel aynı isme sahip siyah beyaz bir korku serisi yayınlamıştı. Bu yeni gelecek projenin 70’lerde 11 sayı süren seriyle tek benzerliği isim mi yoksa değil mi henüz bilinmiyor. Haftalık bir seri olması planlanan MU’nun yazarı daha önce de Marvel’de pek çok seri yazan Cullen Bunn olacak. Haftalık bir seri olacağından dolayı da pek çok çizere sahip. Şimdiye dek seriyi çizmesi için 5 çizer duyuruldu. Bunlar Adam Kubert, Greg Land, Leinil Yu, Salvador Larocco ve Steven McNiven. Serinin 2017’nin Ocak ayında başlaması planlanıyor.

Black Lighting’e Dizi Mi Geliyor?

Önce tahminleri alalım. Sizce yayıncı kanal kim? CW diyen arkadaşlar doğru bildi. Peki bu bizi şaşırttı mı? Hayır. Çünkü zaten ortadaki tüm DC serileri CW’de yayınlanıyor (Vertigo uyarlamalarını saymıyorum.) Bu proje de Titans gibi çöp mü olur onu bilmiyoruz ama yapımcı koltuğu zaten şuana kadar DC-CW dizisinde yapımcılık yapan bir isim var. Greg Berlanti. O yüzden belki bu proje belki hayata geçirilir. Serinin Pilot bölüm senaryosu yazılmış bile. Senaryoyu The Game dizisinin yapımcısı Mara Brock Akil ve eşi Salim Akil yazdı. Ve görünüşe göre kanal senaryoyu beğenmiş durumda.

Dizi, Süperkahramanlığı bırakmış, bu işten elini eteğini çekmiş Jefferson Pierce’ın kızının yerel bir çeteye girmesiyle süper kahramanlığa geri dönmesini konu alıyor. Çizgi romanlarda Pierce’ın iki kızı vardı. Bunlardan biri Anissa diğeri de Jeniffer’dı. Bir ara Anissa, Thunder ismini, Jeniffer da Lighting ismini almıştı.

New Warriors Dizisi Yolda Ve Squirrel Girl de İçinde

 Bir diziden bir başkasına, bir firmadan diğerine ve hatta bir kanaldan başka bir kanala atlıyoruz. Bu sefer Marvel ve ABC’nin giriştiği bu dizi New Warriors takımını konu alacak. Bildiğiniz gibi Squirrel Girl çizgi romanlarda New Warriors ekibine dahil değil. Bu ekipten daha popüler bir karakter hatta. Ancak kendisinin New Warriors ekibinin kurucusu Speedball ile bir ilişkisi vardı ve yapımcılar onu bir şekilde ekibe eklemekte bir sakınca görmüyorlar. Daha önce Russo kardeşlerin çok iyi bir Squirrel Girl olacağını söylediği Anna Kendrick bu rol için hafif bir yeşil ışık yakmıştı ancak o, bu projeden önceydi. Stranger Things’ten tanıdığımız Shannon Purser da daha önce rolü almak istediğini dillendirmişti. Proje henüz daha yeni yapım aşamasında olduğundan rol seçimi için çok erken. Projenin hayata geçip geçmeyeceğini önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Vertigo’dan Bir Buzul Çağ Western’i

Rebirth ile Flash yazmaya başlayan ve DC’nin Rebirth dönemindeki ilk event’ını da yazacak olan Joshua Williamson Vertigo ile yeni bir seriye girişti. Buzul çağ ile Western’ın birleşimi olarak adlandırabileceğimiz bu serinin çizimlerini ise Jason Shawn Alexander yapacak. Serinin adı Frostbite, distopik bir gelecekte geçecek olan seri bu ay içerisinde başlayacak.

Georgina Campbell, Krypton kadrosunda!

Man of Steel’in yazarı David Goyer’in elinden çıkan Krypton, Man of Steel’in iki jenerasyon öncesinde geçiyor. Yani Kal-El’in büyük babası Seg-El’in yaşadığı zamanlarda. Dizide Krpyton’ın yok olma noktasına nasıl geldiği anlatılacak. Georgina Campbell, Alura-Zod’ın kızı Lyta Zod’ı canlandıracak. Kendisi bir askeri okul öğrencisi ve Seg-El ile yasak aşk yaşıyor, iki aile için işler bu noktadan sonra sıkıntıya girip, olan Krypton’ın kaderine oluyor. İlk bölüm çekimleri Sırbistan’da yapılacak.
Yorumlar