Avengers 3 ve 4 arasında ne fark var?

Bildiğiniz gibi ilk açıklandığında Avengers 3 ve 4’ün Part 1 ve Part 2 şeklinde çıkması planlanıyordu. Aynı Harry Potter ve Twilight serilerinin son filmleri gibi. Tek bir hikaye 2 filmde anlatılacaktı. Daha sonra bu karar değişti, Disney’den bir açıklama geldi ve Avengers 3’ün adının Infinity War olduğu, dördüncü filmin farklı bir adla başka bir hikaye anlatacağı duyuruldu.

Bu karar ne kadar doğru emin değilim. Thanos, Infinity War’da kesin olarak yer alacak bunu biliyoruz. Geçen ay Atlanta’da Thanos’u canlandıran Josh Brolin ile deneme çekimleri başlamıştı. Peki Thanos dördüncü filmde de yer alacak mı? Yani 2008’den beri Thanos’a çıkan yol tek bir filmle sona mı erecek? Hadi diyelim Thanos hem üçüncü hem de dördüncü filmde yer aldı. Bu olunca 2 filmde tek hikaye anlatılmış olmayacak mı? Tamam adlarının ve hikayelerinin farklı olduğu söyleniyor fakat sevgili Marvel ve Disney. Thanos’u ya tek bir filmde bitireceksiniz ya da 2 filme yayıp inatla direttiğiniz ”2 film de farklı” tezinizi kendiniz çürüteceksiniz.

MCU’nun başı ve beyni Kevin Feige, Doctor Strange’in 15 dakikalık IMAX ön gösterimi sırasında IGN ile bir röportaja katıldı ve Avengers 3 ve 4’ün neden Part 1 ve 2 olmadığından bahsetti.

Üçüncü ve dördüncü filmlerin adlarının farklı olmasının bir sebebi var çünkü ikisi de farklı şekilde gelişiyor. Tabii ki diğer bütün filmlerimizde olduğu gibi bu ikisi arasında bağlantı var fakat ikisi de farklı birer film ve farklı birer hikaye. Bu filmde çok farklı lokasyonları bir araya getireceğiz. Sonsuzluk Eldiveninin güzel yanlarından biri tanrısal güçlere sahip olsunlar ya da olmasınlar herkes bunu Thanos’dan almak istiyor, çünkü Avengers’ın işi bu. Tüm söyleyebileceğim bu kadar.

Infinity War’a kadar bizi bekleyen dört MCU filmi daha var. Ama filmin kadrosu da yavaş yavaş oluşuyor, şu ana kadar onaylanan karakterleri buradan görebilirsiniz.


Avengers: Infinity War 4 Mayıs 2018’de sinemalarda!

Yorumlar