Captain Marvel filmi orijin hikaye olacak

Bu orijin hikaye meselesi Captain Marvel filminin çıkacağı duyurulduğundan beri bir sorun oldu. Çünkü karakterin hikayesi neredeyse Hal Jordan’ın yani Green Lantern’ın aynısı. Bu benzerlik için filmin senaristi Nicole Perlman Ağustos ayında çıkıp;

Sanırım şimdiye kadar bu kadar önemli ve büyük etki bırakabilecek bir proje üzerinde çalışmamıştım. Gerçekten aşırı sağlam bir karakter ve Kelly Sue DeConnick, son serisinde onu daha da uçurdu. Ama şöyle bir sıkıntı var, eğer karakteri doğrudan çizgi romanlardan uyarlamamız gerekirse, köken hikayesinin Green Lantern’ınkine çok benzediğini göreceksiniz. Ve açıkçası, bu bizim yapmak istediğimiz bir şey değil. Yeniden yorumlanması gereken çok şey var. Ve tabii ki o başlı başına ve nevi şahsına munhasır bir karakter. Diğer Marvel filmlerinde olanları takip edip hem karaktere uygun ve ona özgü bir hikaye yaratmak hem de evrenin kendisiyle uyumlu bir öykü çıkarmak istiyoruz. İlginç bir hikaye girişimi olacak. Bu işte bir ortağımın olması güzel. Eğer başarabilirsek, bizim için çok büyük önemi olmasının yanı sıra tıpkı Carol gibi sapasağlam bir süper kahraman filmi de ortaya çıkacak.

Ama tabii ki MCU’nun başında Kevin Feige varken o bir şey söylediği zaman onu dikkate almak lazım. Feige geçen gün Cinema Blend ile katıldığı bir röportajda dedi ki ”Captain Marvel filmi kesinlikle bir orijin hikaye olacak.” Orijin hikaye anlatmak bizce doğru karar. Captain Marvel karakteri Batman veya Spider-Man gibi tanınmış bir karakter değil ve onlar gibi orijin hikayeye ihtiyaç duymadan izleyiciye anlatılamaz.

Russo kardeşler ağzından kaçırmıştı. Karakteri büyük ihtimalle ilk olarak Avengers: Infinity War’da izleyeceğiz ama şöyle bir durum var; Infinity War, Captain Marvel solo filminden önce çıkacak. Eğer solo film orijin olacaksa Infinity War’da Carol Danvers nasıl bir rolde olacak?

Yorumlar