Doctor Strange after credits sahnesinde neler var?

Doctor Strange’e şunun şurasında pek bir şey kalmadı, 4 Kasım’da sizlere en yakın sinema salonlarında izleme fırsatımız olacak. Yalnız uyarıyorum; geçenlerde Dünya’nın birçok noktasında hayranlar için 15 dakikalık IMAX özel gösterimi yapıldı ve istisnasız herkes hayatlarında böyle bir görsellik görmediklerinden, Doctor Strange’in efektlerinin inanılmaz olduğundan söz etti. Yani ne yapın edin bu filmi IMAX salonlarında izlemeye bakın.

Ayrıca film Marvel Sinematik Evrenini ilk kez çoklu evrenle tanıştıracak, Stephen Strange ve yandaşlarının güçleri, yetenekleri gereği de acayip bir film olacak. Filmin sonundaki after credits sahneleri de bir Marvel klasiği gereği ileride izleyeceğim filmlere büyük etki edecek. Screen Crush’tan arkadaşlar after credits sahnelerinde neler olduğunu bütün sosyal medya ve internet ile paylaştı. Fakat şu anda sitelerinde yer almıyor çünkü Disney’in isteği doğrultusunda sahnelerin anlatıldığı kısımlar kaldırılmış. Aşağıya hem mid-credits hem de after credits sahnelerini yazacağım, DEV SPOILER dememe gerek var mı?

MID-CREDITS SAHNESİ
Yazılardan sonraki sahne değil, film biter bitmez çıkan sahne. Hani hatırlarsanız Thor: Ragnarok çekimlerinde Thor’un elindeki kağıtta bir adres yazıyordu. Evet, Doctor Strange, Thor ve Loki’nin yer aldığı bir sahne olacak. Ama Thor oraya kendi değil, Strange tarafından davet ediliyor. Odin’in yerinin bulunması için. Ama olay şu; Strange, Thor’a yardım edecek etmesine de Odin ve Loki bir daha Dünya’ya adım atmayacaklarının şartını koyuyor.
AFTER CREDITS SAHNESİ
Yazılardan sonraki sahne. Bu sefer Doctor Strange’in devam filmi üzerinden gideceğiz, Avengers değil. Filmde Benjamin Bratt de yer alıyor, kendisi trafik kazasından sonra Stephen Strange’in sakatlık ve yaralanmalarını iyileştiren bir büyü yapıyor. Neyse, Baron Mordo var ya hani Stephen Strange’i Ancient One ile tanıştırıp Sorcerer Supreme olmasını sağlayan kişi. Mordo gidiyor ve Benjamin Bratt’in canlandırdığı karakterin güçlerini çalıp ”Çok fazla büyücü var.” diyor. Baron Mordo çizgi romanlarda başta Strange’in tarafından yer alıp daha sonra onun düşmanlarından olmuş biri. Doctor Strange 2’ye temel atılıyor böylece.
Yorumlar