Doctor Strange’den yeni haberler ve videolar

”Çizgi romanın beyaz perdedeki altın yılı” dediğimiz 2016’nın ciddi ciddi neredeyse sonuna geldik ve 4 Kasım’da yılın son çizgi roman filmi Doctor Strange vizyona girecek. Şu ana kadar izlediğimiz bütün filmlerden farklı bir film bizi bekliyor. Marvel filmlerden çok galalarıyla da çok konuşulan bir stüdyo. Hele ki son film Captain America: Civil War’da Dünya’nın birçok yerinde dudak uçuklatacak kutlamalar yapılmıştı ve her yerden gelen insanlarla sokaklar dolup taşmıştı. Doctor Strange için de ilk büyük gala yarın Los Angeles sokaklarında gerçekleşecek.

Filmde Ancient One’ı canlandıran Tilda Swinton dün stüdyosu Los Angeles’da olan Jimmy Kimmel Live programına katıldı ve hiç beklemediğimiz bir bilgiyi izleyicilerle paylaştı. Paylaşma değil de ağzından kaçırmış da olabilir, ama farketmemiş olacak ki sohbete baya devam etti. Videoyu aşağıya iliştiriyorum, SPOILER olmaması için habere videonun altından devam edeceğim.

Tilda Swinton diyor ki;

Oğlum filmde Sanat Departmanında, kızım ise Kostüm Departmanında çalıştı. Bir öğlen yemeğinde oğluma sabah ne yaptığını sordum ve bir gezegen yaptığını söyledi. Filmi izleyince de yaptıkları gezegeni gördüm, inanılmaz efektlerle süslenmiş gezegen filmin sonunda yer alıyor.

Yani bizi ilgilendiren kısım şu ki Doctor Strange’de Dünya dışında farklı bir gezegen izleyeceğiz. Doctor Strange zaten paralel evrenler ve çoklu evrenlerle içli dışlı bir karakter bu tarz şeyler bekliyorduk fakat farklı bir gezegen görmek biraz şaşırtıcı oldu. Peki ne olabilir bu gezegen? Eğer daha önce gördüğümüz bir yerse akıllara hemen Asgard geliyor, sonuçta önümüzdeki yıl Thor: Ragnarok da vizyona girecek. Görmediğimiz bir yer ise neresi olacağı merak konusu. Ama sanırım bu gezegende Strange’i görmeyeceğiz, belki Infinity War’a doğru olan süreçte izleyicilere Thanos’un planlarından biri, yeni bir ırk veya Ragnarok ya da GOTG 2 gibi seneye çıkacak filmlere gönderme yapılır. Oyunculardan veya Marvel’dan biri açıklamaz ya da ağzından kaçırmazsa bunu filmde öğrenecekmişiz gibi duruyor.

Yeni evli çifti galaya davet eden Tilda Swinton tatlılığı <3

Gelelim videolar kısmına. TV Spot izlemeyi seviyor musunuz? Aşağıda bir dolu var. Eğer sinemada ”Aa ben bu sahneyi izlemiştim.” dememek için benim tavsiyem izlememeniz yönünde. Tabii orasını siz bilirsiniz, iyi seyirler.

Yorumlar