İnceleme: All-Star Batman #3

[update title=”Künye” icon=”info-circle”]Yayınlandığı Tarih: 12.10.2016
İçerdiği Sayı: All-Star Batman #3
Hikaye: My Own Worst Enemy Part 3
Yazar: Scott Snyder
Çizer: John Romita Jr.
Yayıncı: DC Comics[/update]
Batman allah ne verdiyse savaşıyor! Scott Snyder’ın Batman döneminden pek hoşlanmadığımı daha önce de söylemiştim ancak All-Star Batman gerçekten de içine çekti beni. Tabii, hala Tom King’in Batman’ine bayılıyorum ancak All-Star Batman’in de başarılı olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz sayılarda Bruce, Harvey Dent’i bir eve götürmeye çalışırken, aynı zamanda başına koyulan ödülün takipçileriyle de uğraşıyordu. Bu sayede geçtiğimiz sayıda tam 12 düşmanı konuk etti seri. Gotham’ın para babaları, Batman’i durdurması için KGBeast’e gidip yardım istediler. Sayının sonunda ise Anatoly, Batman’in, Dent’i götürdüğü arabayı yıkıp harekete geçmişti.

[error title=”Spoiler Bölgesi” icon=”exclamation-circle”] KGBeast ile Batman arasındaki dövüş başlıyor. Kısa bir süreliğine birbirleriyle dövüştükten sonra Harvey Dent’in bozuk yüzüne iki tane ninja yıldızı fırlatan Beast, Batman’i de yere seriyor. Tam palasını indirmek üzereyken bir araba çarpıyor ve Beast’i uçuruyor. Arabadan Duke çıkıyor ve bizimkileri alarak Batman’in direktifleri doğrultusunda, gitmeye çalıştıkları eve varmaya çalışıyorlar. Ama önce Harvey’i tedavi edebilecekleri bir yere gidiyorlar. Vardıkları yerde, Batman’in eski dostu Harold Allnut, Harvey’i tedavi ediyor ve onları farklı bir yerden serbest bırakıyor. Bu sırada Batman de Duke’a, Harvey ile küçüklüğünde arkadaşlığı olduğunu, bir yaz birlikte takıldıklarını anlatıyor. Gittikleri ev de o yaz takıldıkları eski bir evmiş. Bu sırada Harvey’nin üzerinde çalıştığı bir tedavi, daha önce Jokerleşmiş insanlara uygulanan tedavinin farklı bir versiyonuymuş. Girdikleri su sisteminde Talonlar ekibe saldırıyor ve Harvey üste geçiyor. Elindeki ilacı Bruce’un gözlerine döküyor ve her şey kararıyor. Arkadaki hikayede ise Duke, Zsasz’ın saldırısından iyileşmiş ve saldırdığı kadının peşine düşmüş durumda. Kadının bir şeylerin peşinde olduğunu anlıyor ama kadın onu gördükten sonra kaçıyor ve sayı bitiyor.[/error]

Görüş

İlk iki sayıyla karşılaştıracak olursak, daha yavaş bir hikaye okuduk bu sayıda. Ekstra kötülerimizde sadece Royal Flush Gang’i gördük, onları da KGBeast havaya uçurdu.  Harold sonunda geri döndü! Sevgili Harold, Hush serisinde Hush tarafından öldürülmüştü, yeniden aramızda görmek gerçekten güzel. Sizi bilmem ama ben Snyder’ın, karakterlerin yaşadıkları her şeyi kişiselleştirmesini gerçekten ama gerçekten sevmiyorum. Bakın, Court of Owls geldi, baş düşman Thomas Wayne Jr. çıktı, Death of the Family geldi, Joker’le Bruce’un gizli bir geçmiş ilişkileri olduğunu öğrendik. Zero Year’da tüm pislikler Bruce’un dayısıyla başladı, sonraki serilerde de her şey bir şekilde Bruce’a bağlandı. Hatta Batman and Robin Eternal’da Harper Row’un bile Batman’le doğrudan bir ilişkisi çıktı. Şimdi bakıyoruz ve Harvey Dent, Bruce’un çocukluk arkadaşıymış kısa bir dönem de olsa ama nasıl olmuşsa bir müddet sonra unutmuşlar. Ben bunu sevmiyorum. Bütün karakterlerin bir şekilde Bruce’la kişisel bağlantıya sahip olması, bende Batman ve Çevresi adında bir çizgi roman okuyormuşum hissini veriyor. Bu sayıda arkadaki hikayeye biraz daha bakabildik. Duke sonunda bir şeyleri çözebildi. Ama arka hikayeleri gerçekten sevmiyorum. Tek bir sayının hikayesini, üç farklı sayının arkasında parça parça okumayı hiçbir zaman eğlenceli bulmadım. Bat-Knuckles adına, bu sayının diğerlerine nazaran daha ortalama olduğunu söylemem gerek.

7.0

İYİ

Sizin sayıya verdiğiniz puan kaç?

Yorumlar