İnceleme: The Flash S03E03 – Magenta

“Do you believe in ghosts, Allen?”

Bölümün Konusu:

Hepimizin tanıdığı ve sevdiği Harrison Wells, kızı Jesse ile birlikte Earth-2’dan dünyamıza geliyor ve sürpriz, Jesse’nin artık süper hızı var. Ekip buna odaklanırken, kendisine Magenta ismini veren ve metalleri kontrol edebilen bir meta harekete geçiyor. Tüm bu olan bitenin arasında Barry, Iris ile buluşma ayarlamaya çalışırken, Wally, kendi hızını da yeniden kazanabilmenin yollarını düşünmeye başlıyor.

Artıları

 • Wells ve Jesse geri döndü. En azından bu sefer Wells’in farklı bir versiyonuyla karşılaşmadık. Nedense Flashpoint olduktan sonra Wells’in de Flashpoint versiyonunu göreceğiz diye korkmuştum, korktuğumuz başımıza gelmedi, sevdiğimiz Wells geldi. Umarım sezon boyunca Barry’e “gaz konuşması” süper gücüyle yardımcı olmak için gelmemiştir.
 • Tom Felton. Bu bölümde yeniden rahatladım Felton’a Amerikan aksanıyla konuşması için zorlama yapmadıkları için. Ayrıca karakteri gerçekten güzel bir karakter. Yaptığı işi bilen, attığı adımlardan emin, çok boyutlu bir karakter olmaya çalışıyor. Alchemy çıkmaması için hız tanrılarına yalvarmaya hazırım. Merkür’e mi başvuruyoruz bunun için?
 • Heh, Wally’nin güçlerini kazanmak için her şeyi yapmaya niyetlenmesi gerçekten güzel. Wally her zaman hız tutukunuydu. Hız kazanmak için kendisini tehlikeye attığını ilk kez görüyoruz. (Psst Wally, sağda solda radyoaktif bir örümcek görürsen şansını dene yine de).
 • Harrison Wells’in, Barry’nin zaman yolculuğu yaptığını ilk bakışta anlaması mükemmeldi. 

Eksileri

 • Frankie’nin üvey babası, ilk sahnesinde “seni yetimhaneden alıp yemek vermedim mi” diye kızı azarlıyordu. Ufak bir söz yüzünden. Her tartışmasında küçük bir karakter geçmişi mi veriyor baba? Bu biraz zayıf bir metin değil mi? Sonrasında babanın uğrayacağı şeye izleyiciyi hazırlamak için fazlaca zorlama geldi. Ayrıca, çocukluk travması yaşayan kötü karakter ✓
 • Tom Cavanaugh biraz fazla abartılı oyunculuk sergilemedi mi? Özellikle Cisco ve Caitlin’e Jesse’yi süper kahramanlıktan vazgeçmesi için ikna etmeleri için konuşurken. Sanki Harrison Wells rolünde Nicolas Cage’i izliyormuşum gibiydi.
 • Wally’nin bu kadar da ağlak olmaması lazım. “Hızımı isterim” derken hırs ve hevesten çok boynu bükük halini izliyoruz.
 • Barry, Felicity’i süper hızda ilk koşturduğu zaman kıyafetleri yanmıştı. Jesse normal kıyafetleriyle koşarken, Barry, Iris’i koştururken hiçbir şey olmuyor.
 • Bu arada Barry, bölümün sonunda Iris’i nerede bıraktı?!

Göndermeler

 • Magenta: Bölümümüzün kötüsü/yeni karakteri Frankie Kane, çizgi romanlarda Frances Kane adıyla, Magenta ismini taşıyordu. Frances, Wally’le çocukluk arkadaşı ve araları da gayet iyiyken zamanla, metali kontrol edebildiğini öğreniyor. Ama sanılanın aksine kötü bir karakter olmuyor, kendisi Teen Titans ekibiyle takılıyor. Daha sonra güçlerinin etkisiyle içinde karanlık bir taraf da uyanıyor. Bunun sıkıntılarıyla, Wally’le de dövüşüyor. Daha sonradan da Rogues ekibine katılıyordu. Ayrıca dizideki görüntüsü de çizgi romandaki versiyonunu anımsatıyor.
 • Barry’nin saçları: Bölümün başında Barry, Iris ile buluşacağı zamanki saçı ve kıyafetleri neredeyse 50lerin Flash çizgi romanlarından fırlamış gibiydi.
 • Jesse ve Barry: İkilimizin yan yana koştuğunu gördüğümüz an.
 • Joey King: Heh, Magenta’yı oynayan hanım kızımızın, The Dark Knight Rises’taki çocuk Talia Al Ghul olduğunu hatırladınız mı? Ayrıca Fargo’nun ilk sezonunda da polis memurunun kızını oynamıştı. 
 • Jesse’nin Kostümü: Yanlarında sarı şeritlerle Jesse’nin kostümü, çizgi romanlardaki kostümüne, daha çok Flash olduğu zamanki kostümüne, benziyor. Ancak önümüzdeki bölümün fragmanından gördüğümüz kadarıyla dizide daha çok Trajectory’den kalan kostümü kullanacaklar. Ama ben gözlüğünü istiyorum!

Görüş

Ortalama bir bölüm izledik. Flash, önceki sezonlardaki ara bölümlerin tadını yakalayabildi en azından. Hala bizim ilk sezonda bayıldığımız, ikinci sezonda Zoom’la kafayı yediğimiz dizi değil bu. Harrison Wells ve Jesse’nin dönmesi, Jesse Quick’in sahalara oldukça hızlı bir şekilde girecek olması gerçekten heyecanlandırıyor. Ancak şu an için dizi ortalama ivmesini sürdürmeye devam ediyor. Önümüzdeki bölüm Mirror Master gelecek. Hevesle bekliyoruz!

7.0

İYİ

S03E04: The New Rogues Fragmanı:

Yorumlar