Oyunlarda Luke Cage!

Merhabalar baylar bayanlar, eğer bir mağarada veya herhangi bir uzay-zaman boşluğunda değilseniz büyük ihtimalle Netflix’in son bombası, hatta öyle bir bomba ki Netflix sunucularını çökerten yeni dizisi Luke Cage’i duymuşsunuzdur. Normalde o kadar über bir karakter değilken Marvel &Netflix sağ olsun bilmeyen arkadaşlara öğretmek babında güzel bir dizi ile gönlümüze taht kurmaya aday Luke abimizi oyun yönünden incelememek olmaz. Eğer bir Luke Cage hayranı iseniz baştan kötü haberi vereyim. Kendisinin solo oyunu hiçbir şekilde bulunmuyor, sadece bazı oyunlarda oynanabilir diğerlerinde ise oynanamayan karakter olarak karşınıza çıkıyor. İstiyorsanız lafı uzatmadan küçük oyun listemize geçelim.

Oynanabilir oldukları:

  • Luke Cage Marvel: Ultimate Alliance oyununda Greg Eagles tarafından seslendirildi. Bu oyunda ağır yakın dövüş hasarı ve güçlerine bağlı olarak zincirleme saldırılar kullanan Cage’in bu oyunda Yeni Avengers, Kiralık Kahraman, Cage ve sokak kostümleri de dahildir. Hatta oyunda Cage’in Arcade ve Yıkım Ekibi (Wrecking Crew) ile özel diyalogları vardır. 
  • Serinin devam oyunu olan Marvel: Ultimate Alliance 2’de de bulunan Cage bu oyunda oyuncu değişikliğine gidilerek Khary Payton tarafından seslendirilmiş. Oyunda Civil War’da Kayıt yasası karşıtı olduğu için kilit altına alınmış Cage’in Secret War’daki stealth kostümü de kullanılabilen kostümler arasında yer alıyor. Normal kostümü ise Spider-Man: Web of Shadows’da gördüğümüz kıyafetleriyle neredeyse aynı.
  • Luke Cage Marvel Super Hero Squad Online’da oynanabilir
  • Luke Cage Facebook’taki Marvel: Avengers Alliance’da oynanabilir bir karakterdir. Oyunda Nul kadar Kudretli: Dünyaların Yıkıcısı’na dönüşmektedir.
  • Luke Cage bir MMORPG olan Marvel Heroes’da James C. Mathis III. tarafından hayat bulmuştur.
  • Kaslı abimizin hatta bir lego macerası bile var. Kendisi Lego Marvel Super Heroes’da oynanabilir bir karakter olmakla beraber John Eric Bentley tarafından seslendirilmiştir.
  • Luke Cage Marvel: Future Fight ve Marvel: Contest of Champions oyunlarında oynanabilir.
  • Power Man’in diğer bir lego macerası ise Lego: Marvel’s Avengers’da, Ogie Banks tarafından hayat bulmuş.

Bakıp bakıp iç geçirdiklerimiz:

  • Luke Cage Disney Infinity: Marvel Super Heroes’da Ogie Banks tarafından seslendirilmiş bir NPC (Non-player Character yani Oyuncu olmayan karakter) olarak karşımıza çıkıyor. Kendisi ayrıca Disney Infinity 3.0’da da yer almaktadır.
  • Luke Cage, mahallemizin dostu Spider-Man’in Web of Shadows oyununda NPC olarak karşımıza çıkıyor. Robert Wisdom tarafından seslendirilen Cage, Playstation2 ve PSP versiyonlarında Spider-Man Luke Cage’e  enfekte olmuş insanlara karşı verdiği dövüşte yardım eder. Eğer tren raylarını Cage’in savaştığı yere döndürürseniz kaslı abimiz ağ kafaya üstündeki kara beladan kurtulması umudu ile saldırıyor. Eğer öyle yapmazsanız Cage enfekte oluyor ve yine ağ kafaya saldırıyor. Her türlü onun dayağını yiyeceksiniz yani kaçarı yok, enfekte olmuş Cage’i yendiğiniz zaman ise kendisi bize özel güçleriyle yardım eden yan karakter oluyor.
Yorumlar