Pazar Kahvesi #36

Pazar Kahvesi (26 Eylül – 2 Ekim) 

JSA Toplandı

CW’nin DC ile ortak dizileri genel olarak pek çok çizgi roman sever tarafından bazı yönlerden eleştirilse de gelecek sezon için neredeyse hepsi hakkında büyük heyecan duyuyoruz.  Flash’ta Flashpoint’in gelmesi ve yeni bir alternatif evren görecek olmamızın heyecanı, Supergirl’de sonunda Superman’in diziye girecek olması, Arrow’da Mistik güçlü düşmanların bırakılıp sonunda tekrar sokak seviyesine inilecek olması ve Legends of Tomorrow’da da JSA’yı görecek olmamız. İşte o heyecanla beklediğimiz JSA’ya dair fotoğraflar geldi. JSA’nın o ünlü masası bile var.

Superhero Fight Club 2 Videosu Geldi

Ortada daha Supergirl Ve LoT yokken Arrow ve Flash ortaklaşa bir Superhero Fight Club videosu çıkatmıştı. Oldukça da olumlu tepkiler almıştı. CW bu tepkileri beğenmiş olacak ki yeni sezon da gelirken yeni ufak bir video çıkarmış. Buyrunuz o video:

Bendis Tehdit Mektupları Almış

ANAD dönemi serilerinin duyurulmasıyla birlikte kesinlikle en çok beklenen seri Invincible Iron Man’di.Hem Bendis gibi kalemini defalarca kanıtlamış bir yazar hem de Marquez gibi kaliteli bir çizer bir araya gelince haliyle herkes çok büyük şeyler bekledi. Ancak genel olarak çok da iyi yorumlar alamadı yayın hayatı boyunca. Belki de beklentileri karşılayamamıştı sadece. Ancak Bendis’in Riri Williams isimli siyahi bir genç kızı Ironheart izimli bir karakter yapacağını ve Invincible Iron Man serisinde onu anlatacağını duyurunca sadece eleştri değil pek çok nefret ve tehdit mektupları da almaya başlamış. Riri Williams’ın  Tony’nin Sinematik Evrendeki yerini alacağını sanan bir grup Bendis’e pek çok nefret ve tehdit mektubu yollamış. Bendis her ne kadar bunlardan rahatsız olsa da Riri’nin açıklanmasının ardından aldığı etkileşimden de memnun olduğunu söyledi.

Iron Fist’in Yazarı Runaways’i de Yazacak

TV dizileri yazarı Tamara Bencher bir çizgi roman uyarlamasından diğerine geçti. Geçtiğimiz haftalarda Netflix’in Iron Fist’i için çalışan Bencher oradaki işini tamamlamasıyla birlikte bu sefer Runaways’in yazar koltuğuna geçti. Hulu’nun yayınlayacağı bu uyarlama hem geçen haftalarda duyurdukları yapımcı kadrosunun kesinleşmesi hem de yazarının belli olmasının ardından gelişmeler gelmeye devam edecektir.

Yeni The Flash Fragmanıyla Flashpoint’e Merhaba

Flash’ın 3.sezonunda işlenecek Flashpoint hakkında bir trailer çıktı.Dizi içerisinde gördüğümüz tanıdığımız karakterleri bir de bu şekilde görmek hem hoşumuzua gitse hem de Iris’in Barry’i hatırlamaması, kaybolan anılar gibi çizgi romanlarda da gördüğümüz sahneleriyle Flashpoint kendini izletecek gibi. Buyurun fragman:

Stan Lee Çoktan 4 Marvel Cameosu Çekmiş

Bir Marvel filmini Marvel filmi yapan en önemli etmenlerden biri de Stan Lee cameolarıdır. Ne zaman sinemada bir Marvel filmi izlerken aniden Stan Lee’yi görsek yüzümüzde istemsiz bir gülümseme oluşur. İşte o gülümseme kesin olarak 4 filmde daha oluşacak. Marvel filmlerinin en sözü geçen ismi Kevin Feige bizzat kendisi açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Atalanta’ya giden Stan Lee tüm sahneleri tek bir günde çekti. Kevin Feige çekilen sahnelerin rastgele olmadığını özel olarak hazırlandıklarını belirtti. Şu sıralar çekimi yapılan, ya da bitmiş 4 proje olduğundan Stan Lee’nin cameosunun çekildiği filmleri, Doctor Strange, Spider-Man: Homecoming, Guardians of the Galaxy vol 2 ve Thor: Ragnarok olduğunu tahmin ediyoruz ama henüz resmi bir açıklama yok.

Yorumlar