Pazar Kahvesi #38

Pazar Kahvesi (10-16 Kasım)

X-Men’in Resurrexion’u

Death of X Event’ının başlamasından çok kısa bir süre sonra duyurulan bu yeni eventımız muhtemelen yine Inhumansları ve X-Men’leri kapsayacak. olayların gidişaatı her ne kadar Death of X’ten sonra ancak kestirilebilecek olsa da şimdiden pek çok teori var bu event’ın ne ile alakalı olabileceği konusunda. Bunlardan bana en makul geleni Profesör Xavier’ın bu eventla dönecek olması hem Resurrection (Yeniden Doğuş) üstüne yapılan kelime oyunu hem de oradaki X’in tıpkı X-Men’de olduğu gibi Xavier’ı temsil edebilecek olması gayet akla yatkın. Bir diğer ihtimalde oradaki X’in Phoenix Force’un simgesi olan X olması yönünde. Beklediğimiz gerçek gelecek hafta açıklanacak. Biz de o zaman tekrar buradan duyururuz.

Marvel Doctor Strange İçin Tahmini İlk Gün Rakamını Açıkladı

Her firma çıkartacağı filmlerin ilk gün gelirleri için ortaya tahmini bir rakam koyar. Eğer film ilk gün içerisinde o rakama ulaşırsa beklenilen çıkışı almış ve başarılı bir başlangıç yapmış sayılır. Marvel Studios’da Doctor Strange için biçtiği ilk gün rakamını açıkladı. Bu rakama göre Marvel, Doctor Strange’in ilk gün için en kötü 55 M$ belirledi. Beklediği en iyi rakam ise 75M$. Bakalım Marvel, Doctor Strange’in beyaz perdedeki açılışı gününden beklenileni alabilecek mi hep beraber göreceğiz.

Brubaker’ın Incognito’su Film Yolunda

Ed Brubaker ile Sean Phillips’in elinden çıkan Incognito serisi kendine bir senarist ve bir yönetmen bulmuş durumda. Marvel’in alt firmalarından Icon tarafından çıkan bu serinin film uyarlamasında yönetmen koltupuna Don’t Breathe filminin yönetmeni Fede Alvarez, Senaristliğine ise 10 Cloverfield Lane senaristi Daniel Casey yapacak. Seriyi uyarlayacak firma ise Sony Pictures.

Yeni Bir Rogue One Fragmanı

Büyük bir hayran kitlesi bulunan Star Wars’ın film haklarının Disney’e geçmesini bir kesim olumlu karşılarken bir kesim olumsuz karşılamıştı aynı şekilde The Force Awakens filmi hakkında görüşler de böyle ikiye ayrılmış durumda. Ancak hayranların hem fikir oldukları tek şey eminim ki bir başka Star Wars filmini beyaz perdede görmek olacaktır. Ve Rogue One’da izleyebilecekleri en yakın tarihli Star Wars filmi bu yüzden onun fragmanı da hafta içinde epey dikkat çekti. Belki gözünüzden kaçmıştır diye fragmanı bir de burada paylaşalım dedik.

Supergirl’ün Guardian’ından İlk Görüntü

Kanal değiştiren ve Superman’in de gelmesiyle iyice şenlenen dizi şimdi bir başka kahramanı daha ağarlamaya hazırlanıyor. Guardian. Peki sizce o maskenin altında gerçek Guardian mı var? Hayır. O maskeyi giyecek kişi Jimmy Olsen olacak.Diziyi bugüne dek hiç izlemediğimden olumlu ya da olumsuz yorum yapmam abes kaçacak o yüzden sadece umarım senaristler işini biliyordur demekten başka bir şey gelmiyor.

Doktor Strange’li Hulk Animasyonu Yolda

Hulk:Where Monsters Dwell ismini alacağı açıklanan animasyon ismini Marvel’in 70’lerde yayınladığı bir çizgi romandan alıyor. Bu animasyonda yolu Doctor Strange ve Howling Commandos ile kesişen halkın, Nightmare ve rüya diyarındaki yaratıklarla savaşını izleyeceğiz. 90 dakika sürecek bu animasyon 5 gün sonra çıkacak.

Mera’dan İlk Görüntü

Hafta içerisinde sosyal medyada epey yankı uyandıran(tabii hayran kitlesi içerisinde) ve pek çok yerde paylaşılan bu görseli herhangi bir yerde görmemiş olma ihtimaliniz çok düşük ancak biz yine de kendi köşemizde buna yer verelim dedik. İşte Amber Heard’ün Mera’sından ilk görüntü. Yanında da ek olarak konsept görseliyle en yakın Pazar Kahvesi bayiilerinde.

Flash Honest Trailer’ı

Pazar Kahvesine sizi eğlendirecek bir videoyla devam edelim dedik. Honest Trailer bir fragman da The Flash dizisi için yapmış ve gerçekten eğlenceli olmuş. Özellikle Irisli kısımlarda oldukça iyi espriler var.

Kyrpton Cast’i Büyüyor

Seg-El’i oynayacak elemanın belli olmasının hemen ardından diğer başrol Lyta Zod için de bir oyuncu seçimine varıldı başrol bundan sonra Georgina Campbell’e emanet. Game of Thorens’ta da rol alan Ian  McElhinney Seg-El’in dedesini, Da Vinci’s Demons’tan tanıdığımız Elliot Cowan’da Kandor’un Sulh Yargıç Şefi, Daron Vez’i oynayacak. The Royals’ten tanıdığımız Wallis Day, Daron Vez’in kızı Nyss Vez’i oynayacak. World War Z’de gördüğümüz Ann Agbomo Lyta Zod’un annesini oynayacak, karakteri ayrıca Kripton ordusunun başındaki isim. Bunların dışında Aaron Pierre Lyta Zod’un altında görev yapan bir karakteri, Rasmus Hardiker de Seg-El’in en yakın arkadaşını oynayacak.

Valiant’tan Web Dizisi Geliyor

Image, IDW ve Dark Horse gibi diğer İndie firmalara göre daha büyük ölçekli olan bu firmalar pek çok kez serilerini beyaz perdeye yada küçük ekrana aktarsalar da son 1-2 yıl içinde tekrar yükselişe geçen Valiant için bu o kadar da alışılmış bir durum değil. Ancak Valiant bunun böyle kalmasını istemiyor olsa gerek ki, 6 bölümlük bir Web Dizisi için düğmeye bastı. 2017 kışında çıkacak olan dizinin fragmanı da yayınlandı. Buyurun: 

Yeni Spider-Man Animasyon Projesi

Ultimate Spider-Man’den sonra bir başka Spider-Man animasyon serisi geliyor. Yapımcı Kevin Shinnick, Uzun süre Amazing Spider-Man yazarlığı yapan Dan Slott ve yönetmen Phillip Pignott tarafından yapılan duyuruyla öğrendiğimiz bu yeni animasyon serisi 2017’de Disney XD’de olacak.

Yapımcı kadrosunda ayrıca, Alan Fine, Joe Quesada, Dan Buckley, Stan Lee, Eric Radomski, Cort Lane ve Stephen Wacker gibi isimler de yer alıyor.

Yorumlar