Pazar Kahvesi #40

Pazar Kahvesi (24-30 Eylül)

Human Target’in Hedefi Oliver Queen

Arrow’un yeni sezonu başlamadan önce de duyurulan, Human Target’in gelişi bu bölüme kısmet olacakmış anlaşılan. Jessica Jones’ta Nuke’u canlandıran Wil Traval, bu sefer de Christopher Chance’i canlandıracak. Christopher’ın öldürmesi için tuttukları adam ise Oliver Queen olacak. Buyurun bu da bölümün fragmanı.

 

X-Men: Apocalypse Honest Trailer

Bu tür videoların Pazar Kahvesinin tadı tuzu olduğunu düşündüğümden fırsat buldukça bu tür videoları Pazar Kahvesine ekliyoruz. Geçen hafta The Flash’ın Honest Trailer’ı gelmişti bu hafta da X-Men Apocalypse’in geldi. Bu tarz parodileri seviyorsanız gerçekten eğlenceli oluyor Honest Trailerlar.

Torpedo Geri Dönüyor

Pazar Kahvesine başladığımızda amaçladığımız şeylerden biri de haber olarak kendine pek yer edinemeyen biraz daha geri planda kalan çizgi romanları insanlara tanıtmaktı. Pazar Kahvelerinde her ne kadar elimden geldiğince buna yer vermeye çalışsam da son haftalarda bu konuda epey eksik kalıyorduk. Bu eksiği de bu Frankafon’un dönüşünü bildirerek kapatmaya çalışalım.

İspanyol kökenli bir çizgi roman olan Torpedo, ilk başta belli başlı İspanyol dergilerinde ufak hikayelerle yer alsa da sonraları kendi serisine kavuştu ve toplam 15 cilt hikayesi çıktı. Acımasız kiralık katil Luca Torelli ile onun yardımcısı Pascal’ın, 1930’lardaki Büyük Kriz döneminde New York’ta geçen hikayelerinin anlatıldığı bu seri, IDW tarafından İngilizceye de çevrilmişti.

Seri hakkında genel bir bilgi verdiğimize göre şimdi asıl haberimize geçelim. Torpedo tam 17 yıl aradan sonra geri dönüyor. Serinin yaratıcısı ve yazarı Enrique Sanchez Abuli, 17 yıl sonra bu seri için geri dönecek. Çizer koltuğundaysa Amerikan ekolünden tanıdık bir isim var. 100 Bullets’ın çizeri Eduardo Risso da bu Torpedo 1972 isimli çizgi romanın çizimini üstlenecek. Serinin 2017 yılında, Panini tarafından İspanyolca olarak çıkması bekleniyor. IDW’nin bu geri dönüşü çevirip çevirmeyeceği ise henüz belli değil.

The Defenders’ta Bir Yönetmen Belli Oldu 

Büyük birleşmeye az zaman kalmışken, The Defenders cephesinde de hareketlenmeler olmaya başlıyor haliyle. Önce Sigourney Weaver villain olarak belirlenmişti şimdi de yönetmenlerden biri belirlendi. Daha önce Jessica Jones, Vinyl ve Orange is the New Black dizilerinde de yönetmenlik yapan S.J. Clarkson, The Defenders’ın 2 bölümünü yönetecek. Jessica Jones’un da ilk iki bölümünü yöneten Clarkson, The Defenders’ta da aynı şekilde ilk iki bölümü yönetecek. Bakalım burada nasıl bir iş çıkaracak.

Luke Cage’e Family Matters Introsu

Bir başka çerezlik, eğlenceli bir video ile devam ediyoruz. Belki karşılaşmışsanız daha önce Avengers’ı Friends ve Full House’a uyarlamışlardı. Bu da onun bir başka versiyonu. Bu sefer Luke Cage’i Family Matters introsuna uyarlamışlar. Bu tür şeyleri sit-com’a uyarlayınca orjinalinden tamamen alakasız bir şey çıkıyor her seferinde. Bu seferde aynen öyle olmuş.

Marvel Karakterleri’ne NBA Logosu

Stan Lee’li bir Boston Celtic logosu mu ararsınız yoksa Spider-Man’li bir New York Kicks mi? Marvel karakterlerinin NBA logolarına bu kadar uyacağını hiç düşünmezdim. Daha büyük boyutlu olarak incelemek isterseniz de asıl linki şöyle bırakayım. (Burada) 

Supergirl, Miss Martian Geliyor

Özellikle Young Justice ile akıllarda yer edinen M’gann yani Miss Martian, bu hafta Supergirl’deki yerini alacak. Ayrıca dizide bulunan Martin Manhunter’ın yeğeni olan Miss Martian dizide bir çeşit Uzaylılar arası dövüş kulübünde yer alacak ve Supergirl ile de burada karşılaşacak.

Punisher’dan Cast Haberleri

Punisher’ın oyuncu kadrosuna bir değil, iki değil tam altı adet oyuncu eklendi. Bunlardan ilki 11.22.63’te Henry Lee Oswald’ı canlandıran Daniel Webber. Kendisi dizide Lewis Walcott isimli, sosyal yaşama yeniden dahil olmaya zorlanan genç bir asker emeklisini canlandıracak.

Jason R. Moore’un canlandıracağı Curtis Hoyle karakteri ise Frank Castle’ın hala hayatta olduğunu bilen birkaç kişiden birini canlandıracak. Bu bir kaç kişiden biri olan bir diğer karakter Rawlins’i de Paul Schulze canlandıracak. Rawlins karakteri Frank Castle ile kapanmamış bir iki işi olan bir C.I.A. Ajanı olarak dizide yer alacak.

Daha önce Ebon Moss-Bachrach’ın Micro karakterini canlandıracağı söylenmişti. Yeni duyurulan habere göre de Jamie Ray Newman onun eşini oynayacak.

Michael Nathanson’un canlandıracağı Sam Stein karakteri ise, daha önce duyurulan Dinah karakterinin ortağı olarak dizide yer alacak.

Bunun dışında 2 sezon boyunca Daredevil’da Karen Page olarak izlediğimiz Deborah Ann Woll’u bu dizide de yine izleyebileceğiz. Kendisi oyuncu kadrosuna eklendi.

Scout Film Mi Olacak?

 1985 yılında Timothy Truman’in yazdığı Scout serisi film olma yolunda. Ana karakteri olarak Amerikan ordusu mensubu Apaçi kökenli Emanuel Santana’yı alan Scout, Amerika’nın 2.Dünya Ülkesi konumuna düştüğü yakın bir gelecekte geçiyor.

Deadline’ın yaptığı habere göre bu bahsi geçen Scout çizgi romanı film olma yolunda ilerliyor. Senaristliğini ve yönetmenliğini The Conspiracy filminin yönetmeni Christıpher MacBride’ın yaptığı söylenirken, stüdyonun Studio 8 ve yapımcının da Braden Aftergood olduğu söyleniyor.

Yorumlar