Tim Miller Deadpool 2’deki yönetmenlik görevini bıraktı

Hepimiz bu yılın Şubat ayında vizyona giren Deadpool’un Ryan Reynolds ve Tim Miller önderliğinde bir başarı hikayesi olduğunda hemfikir değil miyiz? Deadpool bu ikili tarafından 11 yıldır yapılmaya çalışılan bir film ve 20th Century FOX’tan aldıkları onay da tam onay sayılmaz. Deneme çekimleri sızdırılınca Deadpool hayranları o kadar baskı yaptı ki stüdyo resmen filme onay vermeye mecbur kaldı. Ama yine de onayı verdikten sonra film için sağladığı şartlar gülünçtü. Filmin bütçesi ne kadardı biliyor musunuz? 58 milyon dolar. Peki çekimler için ne kadar süre verildi? 48 gün. Deadpool çekimleri 48 gün sürdü.

Ama FOX’ın mecburen verdiği bu kararın karşılığı hiç ummadığı şekilde oldu. Deadpool dünya çapında tam 782 milyon dolar hasılat elde etti. Daha vizyona girmeden devam filmi için onayı almışlardı bile.

Bugün The Deadline tarafından hiç beklemediğimiz bir haber aldık. İlk filmin de yönetmeni Tim Miller, Deadpool 2 için yönetmenlik görevini bıraktı. Sebebi ise filmin yıldızı Ryan Reynolds ile karşılıklı fikir ayrılıkları yaşamasıymış. Tim Miller zaten devam filmi için imza atmamıştı ama filmin senaryosunu Reynolds ile birlikte yazıyorlardı. İmza atmamıştı ama ikinci film için kimsenin aklına Tim Miller’dan başkası gelmezdi yani. Böyle bir başarıdan sonra şampiyon kadro dağıtılır mı?

Şu anlık bu haberin Ryan Reynolds, Tim Miller veya FOX tarafından onaylanmasını beklemedeyiz. En çok da merak ettiğimiz şey yeni yönetmenin kim olacağı. Deadpool 2 çekimleri 2017 başlarında başlayacak, 2018 yılında vizyona girecek.

Yorumlar