Çizgi Kafe Muhabbet Ortamı, Discord nedir?

Merhaba güzel insanlar! Nasılsınız iyi misiniz, afiyette misiniz? Bu yazıyı Çizgi Kafe için güzel bir haberi vermek için yazıyorum. Bu yazının yazıldığı tarihten 2 gün önce Çizgi Kafe ekibi olarak düşündük, acaba takipçilerimize nasıl daha hızlı ulaşabilir, onlarla sohbet edebiliriz diye düşündük ve soluğu Discord’da aldık. Sosyal medya üzerinden paylaştık ve bir çok “Discord nedir?” sorusu geldi. Hal böyle olunca, işin içine oyun da bi bakıma girince benim de size Discord’u anlatmam farz oldu. Hazır mısınız? Öyleyse başlayalım.

Discord, işin temelinde yazılı ve sesli bir iletişim platformudur. Çıkış amacı oyunlar için olan Discord’un hem akıllı telefon, hem tablet hem de bilgisayar uygulaması var.  Şimdi olay şöyle ki yazının sonunda bir link olacak, Discord’u kullanmak istediğiniz cihaz üzerinden bu yazının sonundaki linke tıklayarak Discord serverımıza katılabilirsiniz! Ha bu arada söylemeyi unuttum, uygulama “tamamen” ücretsiz. O yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi Serverımızda bir sürü farklı sohbet odası ve 2 adet güzide BOT’umuz var.  Şimdiden uyarayım, P.E.P.P.E.R’ın ağzı biraz bozuk asabi biri çok elleşmeyin ona….

Uygulamayı kullanmak çok basit. Ayrıca yazılı ve sesli odaların farklı olması sebebi ile bir gürültüye de maruz kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra Discord üzerinden zaman zaman etkinlikler yapmayı da planlıyoruz, trivia geceleri gibi, bunu da ek bir bilgi olarak aktarayım. Kısacası dostlar Discord dediğimiz olay, bizimle rahat rahat sohbet etmenizi, diğer Çizgi Kafe severlerle tanışıp kaynaşmanızı sağlıyor ve yapacağımız etkinliklerde yer alma şansı sunuyor. O yüzden eğer siz de
bizimle tanışmak, sohbet etmek istiyorsanız yazının sonundaki linke tıklayın ve aramıza katılın!

Not: J.A.R.V.I.S her yeni gelenden çay istiyor onu görmezden gelin….

Aramıza Katılın!

Yorumlar