DC ve BOOM! Studios’tan Bir Crossover Daha. Green Lantern ve Maymunlar Cehennemi!

Son zamanlarda çok ilginç crossoverlara şahit olduk. Ninja Kaplumbağalar Krang tarafından başka bir evrenin Gotham’ına ışınlandı, Batman ’66 The Man From Uncle’dan yardım aldı, Star Trek ekibi geçmişten kalan borçlarını ödemek için Green Lantern’e yardıma geldiler… Şimdiyse daha da farklı bir hikaye kapıda. BOOM! Studios ve DC, Maymunlar Cehennemi ve Green Lantern’i gelecek yıl çıkacak olan altı sayılık mini seride bir araya getiriyor. Hikaye Hal ve arkadaşlarını maymunların hükmettiği post apokaliptik bir dünyaya sürükleyecek.

Robbie Thompson ve Justin Jordan tarafından yazılacak olan seri, Cornelius’un kaybolan Taylor’ı ararken antik bir yüzük keşfetmesiyle başlayacak. Yüzüğün yankıları yıldızlarda yankılanacak ve Evrenin Koruyucuları hiçbir zaman açığa çıkmasını istemedikleri bir sırdan Fenerlerine bahsetmek zorunda kalacaklar. Birlik Hal Jordan önderliğinde bu gücün kaynağına Sinestro’dan önce ulaşmaya çalışacaklar ama onlar yüzüğü ararken çok farklı bir şey keşfedecekler… “Maymunlar Cehennemi!”
Şimdilik bildiklerimizi bu kadar. Bir de BOOM! Studios’un dün yayınladığı, efsane Green Lantern dergilerine çizerlik yapmış olan Ethan Van Sciver tarafından çizilmiş olan yukarıdaki kapak var. Açıkçası, bu tür hikayeler beni fazla heyecanlandırmaz. Ancak Ethan Van Sciver etkisi midir bilmiyorum ama kapağı görünce meraklanmadığımı söylesem yalan olur. Sanırım serinin ilk sayısına bir şans vereceğim. 
Bekleyenler için serinin ilk sayısı Şubat’ta raflardaki yerini alacak.
Yorumlar