Deadpool 2’ye bir darbe daha

Bir sinema filminde her şeyi çekip çeviren kişi kimdir? Yönetmendir. Projeye dahil olan herkese ilhamı yönetmen verir. İlk filmine aşık olduğumuz Deadpool ise devam filminde kalbini kaybetti. Bildiğiniz gibi Tim Miller artık projede yer almıyor. Bunun sebebi de Ryan Reynolds ile yaşadığı fikir ayrılıkları. Hiç kimse Miller’ın gittiğini görmek istemez fakat kimse de ikili arasında seçim yapmak zorunda kalsa Ryan Reynolds’ın projeden ayrılmasını seçmez. Wade Wilson için Reynolds’dan daha iyi bir oyuncu seçimi cidden yok çünkü.

Tim Miller ayrılmak isteyince 20th Century FOX’ın da elinden pek bir şey gelmedi. Konuşulana göre stüdyo Miller’dan memnun olduğu için onu başka serilere yönlendirmek istiyormuş. Ama Sony daha önce davrandı ve Sonic the Hedgehog filminin başına Miller’ı getirdiğini duyurdu.

Çok büyük bir mucize olmazsa Deadpool 2 yönetmenlik koltuğunda başkası oturacak. Gelelim asıl meseleye. İlk filmde filmin müzikleri Junkie XL’e emanet edilmişti ve yaptığı işi biz baya beğenmiştik. Tim Miller ayrılığından sonra Junkie XL de bunu gerekçe gösterip projeden ayrıldı. Facebook hesaplarından bir açıklama yayınladılar.

Çok zor bir kararla Deadpool 2’deki görevimden ayrılmaya karar verdim. Bu karaktere bayılıyorum ve onun filminin müziklerini bestelemek kişisel ve profesyonel olarak hayatımın harika bir bölümüydü. Yönetmen Tim Miller’ın projeden ayrıldığı açıklandığından beri projede bir ”ruh” arayışına girdim. İlk filmde direksiyonun başında Tim vardı ve beni bunu yapmaya ikna eden de kendisiydi. Tim’in olmadığı bir Deadpool filmi bana doğru gelmiyor ve bu yüzden devam filmi için dönmeyeceğim. Zor bir karar oldu, karakteri çok sevdiğimden ve devam filmi için ortada büyük bir uğraş olduğundan dolayı bu kadar eşsiz bir projeden ayrılmak için doğru bir neden bulmanız lazım. Öyle de oldu. Umarım beni anlayabilmişsinizdir, iyi şanslar.

Ben hafiften Deadpool 2 için ”Acaba?” demeye başladım. Junkie XL’in ayrılığı yönetmen kaynaklı. Yönetmen ayrılığı da filmin başrolünden kaynaklı. İlerleyen günlerde Junkie XL’in izinden gitmek isteyenler olabilir, Bir filmin çalışan ilişkilerini yönetmen ayarlar. Başrol değil. Ama Deadpool seri film olduğu için de Ryan Reynolds değişikliğine gidilmez. Daha çekimler başlamadı ama başlayınca en küçük problemde, anlaşmazlıkta sette bir huzursuzluk olabilir. Yeni yönetmenin açıklanmasını merakla bekliyoruz.

Yorumlar