Deadpool 3 ve X-Force planları başlamış bile

20th Century FOX’ın bu Şubat ayında inanılmaz bir başarı elde eden Deadpool’u bu aralar pek parlak günler geçirmiyor açıkçası. Üzerinde kara bulutlar var devam filminin. Çok yakın bir zamanda Deadpool 2, yönetmeni Tim Miller’ı Ryan Reynolds ile fikir ayrılıkları gerekçesiyle kaybetmişti. Bir sonraki kayıp ise ilk filmin bestecisi Junkie XL’in ”Tim Miller ayrıldıktan sonra devam filmi için devam edecek bir sebep bulamadım” problemiyle gemiden ayrıldı. Bu kara bulutların son gelişmesi çekimlerin ertelenmesiyle oldu. Ocak ayında başlayacak devam filmi çekimleri Mart’a ertelendi.

THR’den alınan habere göre her şeye rağmen FOX, acayip bir hâle gelen X-Men evreni için Deadpool’dan baya umutlu. Evrenin en büyük üç yıldızı Michael Fassbander, James McAvoy ve Jennifer Lawrence’ın üç filmlik kontratları Apocalypse ile sona erdi. 80’lerde geçeceği planlanan yeni X-Men filmi için biz en azından James McAvoy’u isteriz. Mümkünse Fassbander birkaç filmde yer almasın da yıllardır süre gelen Magneto & Professor dramasından uzaklaşalım artık.

Üç yıldıza Hugh Jackman’ı neden eklemedik? Eh malum, Mart ayında bavulunu toplayıp gidiyor Hugh reis.

Gelen bilgide daha Deadpool 2 çekimlerine başlanmamış olmasına rağmen FOX, Deadpool 3’ün planlarını yapmaya başlamış. Hem de filmde X-Force ekibi de yer alacakmış. Biz bugüne kadar hep kendi başına bir X-Force filmi hayali kurmuştuk, Deadpool’un marka değeri bu aralar tavan yaptığı için bu karar gelmiş olabilir. Ama yine de X-Force filmi ayrı olsaydı be?

Yorumlar