FOX 2 yeni Marvel filmi tarihi duyurdu

20th Century FOX’ın 2000 yılında başlattığı X-Men evreninde bu ara durumlar pek iç açıcı değil. Bizim gözümüzden bakıldığında -bizim derken stüdyoda çalışmayan herkes- evrenin planlanması konusunda sıkıntılar var. İşler MCU ya da DCEU gibi planlı şekilde gitmiyor sanki. FOX’ın kesin yapacağı olarak bilinen tek film Deadpool devam filmi ki onun da kendine has sıkıntıları var.

Bir de Logan var fakat onun çekimleri çoktan bitti, vizyon tarihi bekleniyor. Hugh Jackman evrenden elini ayağını çekerken diğer büyük yıldızlar James McAvoy, Michael Fassbender ve Jennifer Lawrence’ın da sözleşmeleri X-Men: Apocalypse ile sona erdi. Bir röportajda Lawrence ve McAvoy eğer gelecek filmde üçü birden olmazsa geri dönmeyeceklerini belirtmişlerdi. Bunlar olumsuz taraflar.

Bir de olumlu taraflar var, yeni genç X-Men üyeleri. Apocalypse’in belki de en başarılı yanıydı yeni oyuncu seçimleri. Eğer FOX bir şekilde James McAvoy ile anlaşabilirse -Lawrence ve Fassbander’ı dışarıda bırakarak- elde müthiş bir ekip olur. Sıradaki X-Men filminin Phoenix Saga’yı anlatacağı söyleniyor. Hem de X-Men’in X-Men olduğu 80’li yıllarda.

20th Century FOX film takvimine 2 yeni tarih eklediğini duyurdu. Biri 2 Kasım 2018, diğeri 14 Şubat 2019’da. Bu iki tarihi de ekleyince FOX’ın tam 5 adet Marvel filmi tarihi oluyor. Biri zaten 3 Mart’ta Logan.

Diğerleri;

  • 2 Mart 2018
  • 29 Haziran 2018
  • 2 Kasım 2018
  • 14 Şubat 2019

Deadpool 2 çekimleri Mart ayında başlayacak, yani vizyon tarihi en erken 2018’de. Beklenmedik şekilde yaşanan yönetmen değişikliğini düşünürsek Deadpool 2 için planlanan tarih büyük ihtimalle 2 Mart 2018 olabilir. Geri kalan üç tarih için ise bizim adaylarımız X-Men filmi, New Mutants filmi ve Gambit solo filmi.

Yorumlar