İnceleme: Batman #11

[update title=”Künye” icon=”info-circle”]Yayınlandığı Tarih: 16.11.2016
İçerdiği Sayı: Batman #11
Hikaye: I am Suicide Part Three
Yazar: Tom King
Çizer: Mikel Janin
Yayıncı: DC Comics[/update]
Okumaktan büyük zevk almama rağmen birçok kişinin sevmediğini öğrenerek hüzünlere gark olduğum Batman’in önceki sayılarında Bruce, Santa Prisca’ya gidip Psycho-Pirate’ı, Bane’in elinden almaya kararlıydı. Bunun için ağzından çıkan tek cümle “Ya hedefimi bana verirsin ve giderim, ya da senin belini kırarım Bane” olmuştu. Bane, Bruce’u kuyulara atmış, onu bir kenarda bırakmıştı ama Batman oradan çıkıp, dışarıda kendisini bekleyen Catwoman ve Ventriloquist’in yanına gidip onları içeri almıştı. Bu sırada da Catwoman’ın, küçüklüğünde kaldığı yetimhanedeki çocukları öldüren bir örgütü tek tek öldürdüğünü öğrenmiştik.

[error title=”Spoiler Bölgesi” icon=”exclamation-circle”] Sayıya Batman’in, zamanında Catwoman’ı yakaladığı anla başlıyoruz. Batman her ne kadar Catwoman’ı içeri tıkmak istemese de buna mecbur olduğunu söylüyor. Daha sonra günümüze geliyoruz. Batman, Catwoman ve Ventriloquist’i, bir geçit içinden Psycho-Pirate’ı getirmeleri için gönderiyor. Onlar giderken Catwoman, Wesker’ın aklına giriyor ve onu ekmenin bir yolunu bularak tek başına gidiyor. Öte yandan Bronze Tiger, Punch ve Jewlee, Bane’in misafirliğine kabul ediliyorlar. Tiger, Punch ve Jewlee’yi Bane’e sunuyor. Bane, kendisinden kaçan tek adam Punch’ın gelmesine mutlu. Buna karşılık ne istediğini soruyor. Tiger, Batman’i öldürmenin yolunu sormak için geldiğini söylerken, Catwoman aşağı iniyor, Tiger’ı boğazından yakalayıp yere yıkıyor, Punch ve Jewlee’nin boğazlarını kesiyor ve Bane’e, bunun Batman’in planı olduğunu anlatıp onun da nerede beklediğini söylüyor. Bane’den uçak ve para istemesinin karşılığında da yarasayı gerçekten nasıl kırabileceğini anlatacağını söylüyor ve sayı bitiyor. [/error]

Görüş

Wow. Ne sayıydı ama. Punch ve Jewlee’nin ölümleri üzücü oldu. Ama şunu da unutmayalım, Tom King’in Omega Men’i ve Sheriff of Babylon’undan öğrendiğimiz bir şey varsa o da hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı. Örneğin, Jewlee ve Punch muhteşem derecede ilizyonist bir çift. Karşılarında bulunan kişiyi hipnoz edip bambaşka şeyler gösterebilen kişiler. Dahası Catwoman, Wesker’ın yanından ayrılırken maskesini durduk yere çıkarıp gitmişti. Bane’in yanındayken maskesi yeniden takılıydı. Punch ve Jewlee’nin bir oyunu bile olabilir bu aslına bakarsanız. Ama gerçekten ölmüşlerse yas tutacağım. Kim derdi ki serinin tetikleyicileri bu ikili olacak diye? Mikel Janin yine mükemmel çizimleriyle ağzımızın suyunu akıttı. Bu sayıda sevmediğim tek şeyse sayının başında Batman ve Catwoman’ın birbirlerine Bat ve Cat diye hitap etmeleri. Bunu çokça söylüyorlardı üstelik. Büyük ölçüde robotik geldi. Bunun dışında, benim sevdiğim bir sayı daha oldu Batman #11.

8.0

GÜZEL

Sizin sayıya verdiğiniz puan kaç?

Yorumlar