İnceleme: Gotham S03E10 – Time Bomb

Bölümün Konusu

Edward Nygma tüm dikkatini Isabella’yı kimin öldürdüğünü bulmaya vermişken Oswald’ın da gazıyla Butch ve Tabitha’yı yakalayıp işkence etmeye başlıyor. Barbara onları kurtarmaya çalışırken Bruce, Alfred, Selina ve Jim Gordon, Court of Owls’a karşı mücadele ediyor.

Artıları

  • Mario meselesi şimdi ilginçleşmeye başladı, birkaç bölüm önce boynundaki yara bandını görmüştük. Asıl soru şu; Barnes virüsü olay yerinde kanla temas etmesi sonucu kapmıştı. Mario’ya böyle bir şey olmadığına göre kim ona aşıyla virüs bulaştırdı?
  • Sezon başından beri Mario’ya mafya babasının uslu oğlu ayakları çekiliyordu ya hani, üstüne bir de Falcone onunla gurur duyduğunu söylemişti. Adam cidden iyi çocuk çıktı, virüsün etkisi Barnes’da The Punisher etkisi yaratırken Mario’da Sin City’deki aşkı için milleti öldüren Marv etkisi yarattı.
  • Bruce iyice dedektif olma yolunda sinyalleri vermeye başladı.
  • Nihayet Oswald’ın Nygma’ya ilgisi sadece Nygma’nın bilgisi dahilinde olmaktan çıktı. Barbara’nın bunu koz olarak kullanmasını izlemek nefis olacak.
  • BARBARA! Uzun bir aradan sonra cameo olmayan, hem de Jim’le sahnesinin olmadığı bir bölümde doya doya BARBARA izledik. Erin Richards olsun sabaha kadar izleyelim.
  • Court of Owls sezon başından beri bir var bir yok. Hem diziye dahil olup hem de yanında Don Falcone’u getirmesi harika oldu.

Eksileri

  • Barbara’dan villain vari bir karakter yapılmaya çalışılıyor. Butch’la konuşmasında artık büyüklerin sofrasında olmak istediğini söylemişti, mafya babalarının arasında bir yerde olacaksan birilerini öldürmen lazım be Barbara? Hiç göremedik bunu.
  • Court of Owls’ın 2 kişiden oluşması sinir bozucu olmaya başladı.
  • Bu bölümde Wayne Malikanesi baya bir gördük, aslında kimse malikaneye gizlice girmediği için bunu artılar kısmına yazacaktım fakat bu sefer birileri gizlice girmeyi değil, gizlice çıkmayı başardı.

Görüş

Bu bölümü baya baya kalabalık geçirdik. Ivy’den tut Falcone’a, oradan Tabitha, Butch, Barbara, Court of Owls falan herkes vardı yani. İşin içine Don Falcone’un Owls’a bir nevi savaş açmasıyla sezonun gidişatı bir hayli değişti. Buna bir de Barbara’nın Butch’un yardımıyla Oswald’ın fişine çekmek istemesi de eklenince ortaya mis gibi bir Gotham çıktı.

8.0

HARİKA

Yorumlar