İnceleme: Gotham S03E11

Bölümün Konusu
Geçen bölüm gereğinden fazla uzayan Oswald&Nygma meselesini sezon başından beri yolunu gözlediğimiz Barbara öğrenmişti ve Oswald’a karşı harekatı yanına Tabitha, Butch ve bu bölümde Nygma’yı çekerek başlattı. Bütün bunlar olurken bir taraftan da Bruce, Selina ve Alfred Court of Owls’a darbe vurmaya çalışıyor. Bu kadar da değil, dizinin başka bir cephesinde de Jim, Lee’nin evlenmesini engellemeye çalışırken Mario’nun virüs taşıdığını ispat etme çabasında. Gotham bu hafta baya bir hareketliydi.
Artıları
  • Bruce ve Selina’nın buzdan baykuşu (?) çalma sahnesi çok fazla Batham Arkham oyunlarını andırdı.
  • Bir önceki bölümde Carmine Falcone, Court of Owls’a gözdağı vermişti, eğer Jim’in Mario’yu öldürme sahnesi Nygma’nın Oswald’ı öldürme sahnesi gibi rüya değilse Falcone vs. Gordon izleyeceğiz. Tabii ki olay yerindeki bıçak bulunamayacak ve hem Jim suçlu gösterilip hem de Lee’yle arası olmayacak.
  • Nihayet Nygma gerçeği öğrendi ve Oswald’a karşı savaş ilan etti. Hem de üzerinde Riddler yeşili takım elbise vardı. Nefissin Edward Nygma nefis!
  • Victor Zsasz.
  • Diziye bütün Batman külliyatı katılmaya devam ediyor. Son eklenti Selina’nın annesi Maria Kyle!
  • Kafamda deli bir soru var. Mario vurulduğunda kanı Lee’ye sıçradı mı? Eğer öyle olduysa aman halimize.
  • Gotham bu bölümle birlikte araya girdi ve yeni bölüm Ocak 2017’de yayınlanacak. Ortalık baya karışık. Nygma, Barbara, Tabitha ve Butch birlik olup Oswald ile kapışacaklar. Eğer son sahne rüya değilse Falcone da Gordon ile uğraşacak. Bruce, Owls ile olan anlaşmasını bozdu ve büyük ihtimalle Owls bunu öğrenecek. Yeni bölüm fragmanı gösteriyor ki Jerome da nihayet dönüyor! Olaylar olaylar!

Eksileri
  • Jim’in yemin etmesinin üzerinden daha 1 dakika geçmemişken Mario’yu öldürmesi. Now who’s the villain Jim?
  • Lütfen bir an önce Jim&Lee ilişkisi bir sonuca varabilir mi? Ya barışsınlar, ya da Lee diziden komple ayrılsın.

Görüş

Arkamızda ne Mario, ne de Oswald&Nygma bıraktık. Gotham bu bölüm bazı cephedeki savaşları bitirip yeni cephede savaşlar başlattı. Court of Owls ve Carmine Falcone iyice işin içine girdi. Çok uzun zamandır beklediğimiz Jerome da nihayet bir sonraki bölümde dönüyor! Lee meselesinin acilen çözülmesi gerekse de Gotham iyi gidiyor.

8.0

HARİKA

Yorumlar