İnceleme: Legends of Tomorrow S02E06 – Outlaw Country

“Damn. How the hell did you miscreants manage not to get yourselves killed without him?”

Bölümün Konusu:

Ekip, Darhk ve Reverse Flash’a karşı ne yapacaklarını düşünürken zamanda bir oynama olur ve vahşi batıya gitmeleri gerekir. Turnball ismindeki bir adam devletin içinde kendine bağımsız bir devlet kurmaya karar vermiştir ve bu devlet kanunsuzların yurdu olacaktır. Asıl tehlike ise, kuracağı devletin kuvvetini dünya dışı bir elementten alacaktır. Ekip, Turnball’ı durdurmaya hazırlanırken eski dostları Jonah Hex ile karşılaşır.

Artıları

 • Ray ve Nate’in kimyası çok güzel. İkisi de aslında ekibin beceriksizleri ve bunu birbirlerinde görüp beraberken daha rahat davranıyorlar. Karakter gelişimlerine dikkat edilmesi güzel.
 • Stein’in gördüğü kişi muhtemelen kızı. Genç haline, karısı Clarissa ile daha çok zaman geçirmesi gerektiğini söylemişti. Bunun sonucunda Stein’ın bir kızı olmuş olma ihtimali yüksek. Tabii yine Barry’nin bir şeyler yapmış olma ihtimali var.
 • Mick Rory’i her bölüm daha çok seviyorum. Barda Turnball ile konuşurken aldığı keyifi resmen biz de aldık ekran karşısında. 
 • Nate bu bölümün adamıydı. Mick’i kurtardı, Jonah Hex’i kurtardı, ağzıyla kurşun tuttu, patlayıcı dolu bir treni durdurdu.
 • Sara gerçekten çok güzel bir karakter. Kendisini her yönünden inceliyoruz, git gide daha da geliştiğini görüyoruz. Daha 6 bölüm izledik ama Sara, geçen sezon Rip’in yaptığından daha iyi liderlik yapmıyor mu?
 • Vixen her bölüm bir başka karakterle yakınlaşıyor. Martin Stein dışında ekibin hepsiyle özel olarak konuştuğu, birlikte maceraya çıktığı anlar oldu. Hem Nate hem Amaya, yeni karakter eklentisi olarak mükemmel bir şekilde yerleşiyorlar aklımıza. Hawklardan her türlü daha iyiler.
 • Jonah Hex’i görmek güzeldi ama yüzündeki et parçası üzerinde neredeyse hiç uğraşmamışlar gibiydi. deri yerine plastiği görebiliyordunuz. Haliyle çok dikkat dağıtıcı oldu kendisi.
 • 2016 gidiyorlar! Belirtelim, haftaya CW dizilerinden sadece Flash olacak, event sonraki hafta başlayacak.

Eksileri

 • Martin Stein zamanda yolculuk yapabilen kötü bir speedster tanıyor. Bu adam resmen Flash’ta uzun bir süre geçirmişti. Nasıl oluyor da ekip hala Darhk’ın işbirliği yaptığı kişinin Reverse Flash olduğunu göremiyor.
 • Sürdükleri atları Gideon, zamanın başka bir yerinden mi çekti? Nasıl bir anda tüm ekip atlarla beraber gemiden çıktılar?
 • Nate, metal vücutla insanların karşısına çıkıyor ve vahşi batılılar sadece ateş ediyorlar. Dostum siz ne ara bu kadar normalleştirdiniz metal insanları?
 • Treni durdurmanın daha etkili bir yolu olabilirdi diye düşünmekteyim. Kaldı ki Stein olmadan güç kullanamayan Jax, kostümsüz Ray ve yarasını saran Nate’i, en tehlikeli işe, terni durdurmaya neden gönderdi Sara? 

Göndermeler

 • Quentin Turnbull: Bölümümüzün kötüsü gerçekten de çizgi romanlarda bir Jonah Hex düşmanı. Ölen oğlu için Hex’ten intikam almaya çalışan varlıklı bir adam kendisi
 • Steel Kostümü: Özellikle Nate’in çizdiği kostüm, Alex Ross’un Citizen Steel kostümü çizimine oldukça benzemekte. Ama muhtemelen bu kostüm kadar güzel olmayacak.

Görüş

Düşük tempolu bir bölüm izledik. Ana hikayede doğru düzgün ilerlemiyoruz hiç. Bölüm eğlenceliydi her zamanki gibi ama dizi genel olarak hikaye bazında yavaş ilerliyor. Daha çok, sonraki bölümler için hazırlık içeren bir bölüm oldu. Steel kostümüne kavuştu, Ray, 20 Atom zırhı yapacak kadar malzeme buldu. Önümüzdeki bölüm Invasion serisinin bir parçası olacak. Artık hevesle bekliyoruz.

7.0

İYİ

S02E07: Invasion Fragmanı:

Yorumlar