İnceleme: Nightwing #9

[update title=”Künye” icon=”info-circle”]Yayınlandığı Tarih: 16.11.2016
İçerdiği Sayı: Nightwing #9
Hikaye: Fighting Destiny
Yazar: Tim Seely
Çizer: Marcio Takara
Yayıncı: DC Comics[/update]
Seksi casusumuz, gözüpek kahramanımız ve neşeli delikanlımız Dick Grayson, Rebirth dönemi başladığından beri Raptor isimli birisiyle uğraşıp duruyordu. Batman’in ve Batgirl’ün uyarılarına rağmen ona ilk başta güvenmişti ama sonunda hayal kırıklığına uğramış, Raptor’un, zamanında annesiyle yakın olduğunu öğrenmiş ve son olarak da Bruce’u kaçırdığını görmüştü. Sonunda bu işe bir nokta koyup Raptor’u Spyral örgütüne teslim edip o defteri kapatmıştı. Bu sayıda ise Superman’le tek sayılık bir macera yaşayacak.

[error title=”Spoiler Bölgesi” icon=”exclamation-circle”] Dick, Titans ekibiyle yer aldığı bir kabustan uyanır. Rüyasında bir adam tüm arkadaşlarını öldürmüştür. Tam ne olduğunu anlamaya çalışırken camın önünde Superman belirir ve Dick’i Fortress of Solitude’a götürür. Orada, Dr. Destiny’nin, Dick’in beynine girerek oradan beslendiğini, eski evrenden bazı düşmanları durdurmak için aradığında buna denk geldiğini söyleyen Superman, Dick’i birlikte bir rüya dünyasına girebilecekleri bir makinaya bağlar. Birlikte girdikleri rüyada, Dr. Destiny saldırır ve ikili yığılırlar. Superman, kendi evreninde Nightwing’in Blüdhaven şehrinde olduğunu söyleyince oraya gidiyorlar. Ayrıca, kaybettiği herkesi düşünmesini öneriyor Superman. Dick de ölen ölmeyen bütün dostlarını çağırıyor ve Destiny’i yeniyor. Sonunda bu yeni Superman ile bağ kuruyor. Diğer Justice League üyeleri de gelip Destiny’den kalanları toplayıp gidiyorlar. Dick ise, şimdi Blüdhaven şehrine gideceğini söylüyor ve sayı bitiyor. [/error]

Görüş

Rebirth dönemi neden başlamıştı? New52 döneminde kaybolan karakter bağlarını yenilemek için. New52 döneminde karakterlerin hiçbiri kendi dergisinde, dergi ailesinin dışına çıkmıyordu. Nightwing’i sadece Batman ailesi dergilerinde görebiliyordunuz örneğin. Bu yüzden bu sayının başındaki, her ne kadar rüya da olsa, Titans sahnesi gerçekten önemliydi. Ve Superman’in bu sayıya konuk olması çok daha güzel bir şeydi. Köklere yeniden dönülüyor, karakterler birbirleriyle daha çok etkileşimde bulunuyorlar. Ve işin komiği Nightwing, Blüdhaven’da New52 döneminde doğru düzgün zaman geçirmemişti. Chicago’ya gitmişti Bruce’a kızdıktan sonra hatta. Bu yüzden karakterlerin birbirleriyle bağ kurmaları oldukça güzel. Superman’in “benim evrenimden bu evrene, neredeyse hiç değişmemiş tek kişi sensin, Nightwing çokluevrensel bir sabit” yorumu mükemmeldi. Superman’in bu evrendeki herkesle ilişkisini yeniden kurmaya başlaması güzel. Rebirth evreninin hala eski hikayelere göndermelere ve eski temaları yeniden kullanmaya dayanması biraz canımı sıkmaya başlamış olsa da, klasik olan iyidir demekten de kendimi alamıyorum. 

8.0

GÜZEL

Sizin sayıya verdiğiniz puan kaç?

Yorumlar