Inhumans dizisi tam olarak ne zaman? Kaç bölüm?

Marvel Sinematik Evreninin beyaz perde tarafını Avrupa kıtası, televizyon ve Netflix tarafını da Asya kıtası olarak varsayarsak Inhumans dizisi Boğaziçi Köprüsü olacaktır. 2012 yılındaki Phil Coulson meselesi artık maziye karıştığına göre bu iki kıtayı bir araya Inhumans getirecek. Daredevil ya da Iron Fist gibi karakterleri hepimiz ne kadar görmek istesek de beyaz perdeye oturmuyorlar maalesef. Kevin Feige da basitçe; ”İnsanların çok sevdiği karakterleri sırf beyaz perdede kullanmış olmak için 2-3 dakika gözükecek şekilde araya sıkıştırmak istemiyoruz.” diyor. Adam haklı. Şimdi MCU’nun en güzel şeyi Daredevil’ı bir Avengers filminde 2 dakika gösterseler olay çıkar. Böyle olacaksa olmasın daha iyi yani.

Bildiğiniz gibi birkaç hafta önce Marvel’dan çok ani gelen bir haberle Inhumans dizisinin ilk iki bölümünün IMAX sinemalarında, sezonun geri kalanının da televizyonda, Agents of SHIELD’ın kanalı ABC’de devam edeceğini öğrenmiştik.

Hem de televizyon kısmı da IMAX kameralarında çekilecek, bu bir ilk. Bizim beklediğimiz detaylardan birkaçı nihayet elimize ulaştı. Eğer biri size ”Bu Inhumans dizisi nasıl olacak?” diye sorarsa şöyle cevap vereceksiniz. ”İlk iki bölümü 4 Eylül 2017‘den itibaren 2 hafta boyunca sinemalarda gösterilecek. 26 Eylül’de de ilk bölümle başlamak üzere dizi televizyona taşınacak. Her hafta bir bölüm olacak, ilk sezon 8 bölüm sürecek ve bölümler arasına hiçbir tatil girmeyecek. Ama bölümlerin süreleri daha belli değil.”

Cevabımız böyle olacak. 4 Eylül’e 10 ay falan kaldı, yukarıdaki detaylar netleştiğine göre oyuncu duyuruları da gelmeye başlayacaktır, Biz Black Bolt’u Vin Diesel oynamasın diyor, MCU için hayırlı olmasını diliyoruz.

Yorumlar