Marvel Studios ve Fox birleşmesi için umutlandık

Koskoca Marvel Sinematik Evreni yapbozun en büyük kayıp parçası tartışmasız X-Men evreni değil mi? Hele ki 20th Century FOX bu evrenle bir şeyler yapmaya çalışıp yapamazken ve Marvel haklarının kendilerinde olmadığı için bazı karakterlerin yerini başkalarıyla doldurmaya çalışırken daha da iyi anlıyoruz bunu. X-Men’in yerine Inhumans gibi, Galactus yerine Dormammu gibi…

Kevin Feige daha yeni bu birleşmenin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini söyleyerek bir nevi dedikoduları dağıtmıştı. Ama başta iki stüdyonun ortaklaşa yaptığı Legion dizisi olmak üzere inanıyoruz ki bu birleşme yakın zamanda olmasa da olacak. Şubat ayındaki Deadpool’da MCU’ya birkaç gönderme yapılmıştı. Biz bu göndermeleri Ryan Reynolds ve yazarların Deadpool dördüncü duvarı kırabildiği için yaptıklarını sanmıştık. Bundan daha fazlası varmış.

Filmdeki çoğu şey gibi hayran kaldığımız Negasonic Teenage Warhead’in hakları aslında Marvel Studios’a aitmiş. 20th Century Fox filmde bu karakteri kullanabilmek için Marvel’ın kapısını çalmış. Burada önemli olan zamanlama. Çünkü o sıralarda Guardians of the Galaxy vol. 2 senaryo aşamasındaymış ve Marvel, Negasonic Teenage Warhead karşılığında Fox’tan Ego the Living Planet’i istemiş. Taraflar anlaşmış, imzalar atılmış. Takas yapmışlar yani.

Bu bizi neden umutlandırıyor? Umutlandırıyor çünkü stüdyolar bu anlaşmayı yaptığına göre bundan daha büyük değişimlerin de temeli atılıyor böylece. Ayağı alışsın işte stüdyoların. Bu sıralar ortada bir iddia var, kaynağı güçlü olmadığı için haberi girmemiştik. Denilene göre Fox, X-Men evrenini baştan başlatmayı düşünüyormuş. Eğer bu doğruysa Fox düzgün bir planlama yaparak hayallerimizi suya düşürebilir. Ama X-Men filmlerinin yaşadığı her başarısızlık ve problem bizi bu anlaşmaya biraz daha yaklaştırır.

Yorumlar