Marvel’dan Yeni Black Bolt Solo Serisi

Son haftalarda Inhumans filminin takvimden kalktığını, filmin sinematik evrende dizi olarak yer alacağını öğrenmiştik. Üstelik dizinin ilk iki bölümü IMAX olarak sinema salonlarında yayınlanacak. Dizi gelecek yıl Eylül ayında başlayacakken, Marvel ondan önce bize liderleri Black Bolt’ı daha yakından tanımak için bir fırsat sunuyor. Black Bolt solo serisi gelecek bahar raflardaki yerini alacak.

Seriyi Saladin Ahmed yazacak, Christian Ward çizecekmiş. Yazar Ahmed dergiyle ilgili bir röportaj vermiş. Röportajın bir kısmını sizler için çevirdik;

  • Hikayenin başında Black Bolt’u nerede görüyoruz?

Geçmişine çok değinmeyeceğim. Hikayenin başında Black Bolt’u aciz bir şekilde bulacağız. Aciz ve hapsedilmiş. Ve bu da onun içinde bulunmaya alışık olduğu bir durum değil.

  • O bu yalnızlık ve acizlik hissine nasıl tepki gösteriyor?

Başta yerini yadırgıyor. Kitabın bir kısmı hapishane gibi bir yerde kendini nasıl bulacağı ile ilgili. Ve bu okuyucuların da kendilerini verebilecekleri bir bölüm olacak.

  • Bu seriye nasıl dahil oldunuz? Marvel’ın size teklif getirdiği bir seri miydi veya sizin aklınızdan geçen bir karakter mi?

Aslında ikisi de. Inhumans her zaman bende merak uyandırmıştır ama girişeceğim ilk işin bu olacağını düşünmemiştim. Aslında durum biraz da komik. Bir şeyler yapmaya niyetliydim ve okuyucularıma Marvel evreninde benim ne yazmamın daha güzel olacağını sormuştum. Birkaçı “Inhumans!” demişti. Ve aslında, Marvel bana geldi ve Black Bolt solo dergisi yazmakla ilgilenip ilgilenmeyeceğimi sordu. Yani şimdi… Bilirsiniz, bu Marvel. Ben de bunun harika olacağını söyledim.

Aynı zamanda da aklımda bir hapis hikayesi vardı. Bunun da aslında Crusher Creel’in, Absorbing Man’in başrolü paylaşacağı bir seri olacağından emindim, deneme yapacağım şey bir hapsolma hikayesiydi. Ama proje sadece kafamda oluşturduğum loş bir fikirdi, gerçek kahramanın kim olduğunu bile bilmiyordum. Sonra Marvel bana bu teklifle gelince her şey yerine çok güzel oturdu. Aklımda böyle bir hapis hikayesiyle ilgili yeni bir fikir vardı ve beni bu işe dahil etmeleri eksik bir halkanın son parçasını tamamladı. Okurlar bunu hikayede biraz ilerleyince anlayacaklardır.

Umarım Ahmed ortaya güzel bir hikaye çıkarır ve biz de suskun kralımızın bu dergisini zevkle okuruz.

Yorumlar