Önce Çekicini, Sonra Asgard’ı, Şimdi de Çizerini Kaybetti

Unworthy, yani layık olamayan Thor dergisinin ilk sayısı ay başında okuyucularıyla buluşmuştu. Sayıyı kısaca özetlemek gerekirse, Thor’un kendi çekici Dişi Thor’da olduğu için bu hikayeye çekici olmadan başladı. Thor ayda birkaç düzine Troll ile dövüştükten sonra kendisine “Görünmeyen” diyen birisiyle karşılaştı ve o da Thor’a başka bir evrenden, ölü bir Thor’un çekicinin bu evrenin Asgard’ına geldiğini söyledi (Ultimate evreninden). Thor da apar topar Asgard’a gitti, daha doğrusu gidemedi. Koskoca gezegen ortadan kaybolmuştu. Sayının sonunda da boşluğun ortasında Thor’un karşısına Beta Ray çıktı ve ona kendi çekicini sundu.

Sayı genel olarak güzeldi, Thor’un bu yeni çekici araması da güzel bir maceranın kapılarını açıyor ama Marvel nedense bu dergiyle ilgili bir şeyleri değiştirip duruyor. Seri ilk açıklandığında devamlı bir seri olarak açıklanmıştı, yani belirli bir sayı kısıtlaması yoktu ama sonra serinin beş sayıdan oluşacağı açıklandı. Tamam bu değişiklik açıklanabilir, hatta mantıklı da olabilir çünkü eğer 5. sayının sonunda Thor çekici bulursa layık olmama durumu sona erecek.

Fakat Marvel bununla kalmadı, dün de serinin çizeri Olivier Coipel’i işten çıkardığını açıkladı ve bunun için herhangi bir sebep belirtmedi. Zaten beş sayı sürecek olan serinin ilk iki sayıyı çoktan çizmiş çizerini kovmaya ne gerek anlamıyorum. Üstelik ilk sayıda iyi bir uyum yakaladığını da gördük…

Marvel bu durum üstüneyse yeni serinin çizerini açıklamak için bir an bile beklememiş, onu da Coipel’i kovamasıyla beraber açıklamış. Derginin kalan üç sayısını Uncanny Inhumans dergisinden tanıdığımız R.B. Silva çizecekmiş. Derginin takvimiyse bu çizer değişikliğinden etkilenir mi henüz bilmiyoruz. Muhtemelen ikinci sayı planlandığı gibi Aralık’ta çıkacaktır ama aynısını 4 Ocak’ta yayınlanması planlanan üçüncü sayı için şimdiden kestirmek zor.

Yorumlar