Pazar Kahvesi #42

Pazar Kahvesi (7-13 Kasım)

Cloak&Dagger Dizi Tarihi Belirlendi

Daha önceki dönemlerde zaten haberi çıktıkça yapmıştık Cloak&Dagger dizisinin, şimdi de çıkış tarihi belirlendi, daha doğrusu değiştirildi. 2017’de başlayacağı söylenen dizi an itibariyle 2018 kışına kaydırıldı. Nedeni hakkında geçerli bir sebep gösterilmese de dizinin yöneticisi Joe Pokaski’nin şu sıralar dizinin pilot bölümününü senaryosunun üstünden geçtiği biliniyor.

Daredevil’e 3 Spin-Off Serisi

Marvel, Daredevil’i eski günlerde olduğu gibi tekrar öne çıkarmak istiyor. Bunun için bu serilerin duyurusunu yapan Editör Şefi Axel Alonso, Daredevil’in Sokak seviyesi kahramanların süperstarı olduğu ve Daredevil ve çevresindeki karakterlerin serilerinde yepyeni hikayelere yelken açarak Daredevil’i çizgi roman endüstrisinin yükselen yıldızı yapacaklarını söyledi.

Asıl serinin yanına Kingpin, Bullseye ve Elektra solo serileri eklendi Bu üç seri Daredevil’in 17.sayısıyla birlikte Şubat 2017’de raflardaki yerini alacak. Elektra serisini, Luke Cage’in senaristlerinden biri olan Matt Owens yazacak, Alec Morgan çizecek. Kingpin serisinde yazar Matthew Rosenberg, çizer ise Ben Torres olacak. Bullseye’ın başında ise yazar görevinde Ed Brisson çizer görevindeyse Gulliermo Sana yer alacak. Şubat ayında bu 4 serinin aynı anda başlamasıyla da “Running With The Devil” hikayesi başlayacak. Elektra ve Kingpin ongoing seri olurken, Bullseye mini seri olacak.

Harley Quinn Senaristine Kavuştu

DC’nin Suicide Squad ile birlikte iyice popüler ettiği Harley Quinn karakterinin etinden sütünden yararlanmak için hemen kolları sıvayan şirket kendisine bir solo film ayarladı. Program sıkışık olduğu için daha önce ertelenen MoS 2 için yer bulunamazken nasıl olduysa Harley Quinn filmi için yer bulabileceğini düşündü ve filmi yapmak için hemen çalışmalara başlandı. Filmin henüz net bir vizyon tarihi olmasa da senaristi şimdiden belli oldu. Transformers spin-off’u Bumble Bee solo filmi için de senaryo yazan Christina Hodson bu filmin de senaristliğini üstlenecek.

Frank Cho Wonder Woman’a Geri Mi Dönüyor?

Rebirth döneminin en büyük dedikodusu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Frank Cho- Greg Rucka gerilimi an itibariyle bambaşka bir boyuta ulaştı. Önceleri Greg Rucka’nın yazdığı Wonder Woman serisine kapak görseli çizen Frank Cho, Greg Rucka ile aralarındaki gerginliğin hat safhaya  çıkmasıyla birlikte serideki görevinden ayrılmıştı. Ancak gerginlik oldukça üst boyutlara ulaşmış olacak ki Frank Cho şu an Greg’i koltuğundan etmek istiyor. Üstelik yerine de kendi geçmek niyetinde. Frank Cho’nun iddiasına göre DC ile çoktan müzakerelere oturmuş bu konuda. Sonucu almaya da aşırı yakınmış. Kendisinin karakterin büyük hayranı olduğunu ve çoktan yazılmış bir hikayesi bulunduğunu belirten Cho, iddiasına şimdiden açıklayacak kadar güveniyor. Bu olaydan sonra Greg Rucka çizim dersleri alıp Frank’in işlerine konmaya çalışırsa hiç şaşmayız.

Jessica Chastain, Painkiller Jane’i Oynayacak

Dynamite, Icon ve Event gibi pek çok yayıncının elinden geçen, Jimmi Palmiotti ve Joe Quesada ikilisi tarafından oluşturulan Painkiller Jane serisi filme uyarlanacak. Başrolünde de Interstellar’ın yıldızı Jessica Chastain var. Bu Painkiller Jane’in ilk uyarlanışı olmayacak. 2005 yılında filme uyarlanan seri, 2007’de de 22 bölümlük tek sezonluk bir diziye de sahipti. Painkiller Jane’in bu sefer ki film adaptasyonunun yönetmenleri Jen ve Sylvia Soska olacak.

Doctor Strange İçin Başka Bir Villain Düşünülmüş

Doctor Strange’in kötü adamı Dormammu’nun yerine ilk başta başka alternatifler düşünülmüş. Bu alternatiflerin başında yönetmen Scott Derrickson’un çok istediği, Nightmare geliyormuş. Ancak bu isteği Kevin Feige engeline takılmış.

Empire’a konuşan yönetmen Derrickson;
“Kevin oldukça ikna ediciydi. Nightmare’i getirmenin Rüya Gerçekliğini de ayrı bir gerçeklik olarak tanıtmamız gerektiğini ve zaten filmin yeterince zorlayıcı ve ağır bir film olduğunu söyledi. Dormammu mantıklı bir tercih ve çizgi romanlarda en çok öne sürülen villain”

Sizce Dormammu doğru tercih miydi yoksa Nightmare daha mı uygun olurdu?

Ghost Rider’ı Gelecekte Nerede Görebiliriz?

Agents of S.H.I.E.L.D. dizisinde Ghost Rider’ı canlandıran aktör Gabriel Luna da görünüşe göre cevabı bilmiyor ancak karakterin potansiyeli olduğuna ve Netflix ya da beyaz perdede görülebileceğini söyledi. Kontratında kendi dizisine sahip olma ihtimali de olan Luna, ayrıca Moon Knight, Blade ve Punisher’dan oluşacak bir ekibin içerisinde de yer almak isteyebileceğini söyledi.

Supergirl’e Cyborg Superman Geliyor

Superman’in düşmanlarından biri ayrıca Coast City’e yaptığı yıkım yüzünden çokca Green Lantern ile sıkça karşı karşıya gelen Cyborg Superman, bu sefer de Supergirl dizisinde boy gösterecek. Dizinin başında Hank Henshaw’ı yani Cyborg Superman’i David Harewood canlandıracaktı ancak kendisi daha sonra Martian Manhunter rolüne geçti şimdi ise Cyborg Superman’i nasıl diziye aktarılacak bilinmiyor ama kendisini 21 Kasım’daki The Darkest Place bölümünde göreceğiz.

Yorumlar