Pazar Kahvesi #44

Pazar Kahvesi(20-26 Kasım)

Yeni Bir Inhuman’sız Inhuman Takımı Kuruldu

RessurrXion dahilinde duyurulan 3 Inhumans yan serisinden biri. İlki hafta içi duyurduğumuz Black Bolt solo serisiydi.  (Haberi burada.) Diğerini de bulmak için mouse’unuzu biraz oynatsanız yeter. Her neyse serinin ismi Secret Warriors, yazar Matthew Rosenberg ile çizer Javier Gorron’o emanet edilen serinin kadrosu belli oldu. Daisy Johnson(Quake), Ms.Marvel, Moon Girl, Karnak ve Inferno. Yazar Rosenberg “Bir kaç kişi daha katılabilir hatta bunlardan bazıları hayranların favori karakterlerinden. Ve evet, hepsi Inhuman değil. Takımın yüzleşeceği şeylerden sonra alabildikleri tüm yardımı alacaklar. Yada en azından güvendikleri her yardımı.” açıklamalarında bulundu.

Kevin Feige Fox Ortaklığına Kırmızı Işık Yaktı

Marvel’in uzun bir süredir Inhumans’ın Sinematik evrenin X-Men’i olacağını söylemesi Inhumans filminin önemini arttırıyordu. Haliyle, Inhumans dizisi duyurulunca herkes şaşırdı(Film olayı tam olarak iptal değilmiş bu arada) ve ortada Marvel’in  Fox ile anlaştığı ve X-Men’in MCU’ya katıldığı bu yüzden Inhumans’ın diziye dönüştürüldüğü söylentileri çıktı. Ancak son zamanlarda her fırsatta alevlenen bu söylentilerin hepsinin boş çıkmasına neden olan duyuru geldi. Çünkü duyuruyu yapan bizzat MCU’nun 1 numarası. Bir birleşmenin olmasının imkansız olduğunu ve zaten kendilerini bir ömür boyu meşgul edebilecek filme sahip olduklarını söyleyen Fiege, bu konuda oldukça net bir tavır sergiledi. Üstelik ne Marvel ne de Fox cephesinde bu konu hakkında pek bir hareketlilik yok gibi.

Justice League Action Çıkış Tarihi Belirlendi

Justice League Action’un duyurusu çok önceden yapılmıştı. Arada bir iki görsel çıkmıştı. Şimdiyse elimizde 1 dakikalık bir klip ve bir de çıkış tarihi var. 16 Aralık itibariyle Kuzey Amerika’da ilk bölümüyle yayına girecek dizi, 24 Aralık itibariyle’de her Cumartesi sabahı düzenli olarak yayınlanacak. Dizinin ilk dört bölümünde “Shazmam Slam” adlı hikaye işlenecek. Buyurun bu da tadımlık klibi:

Venom Normale Dönüyor

Normale dönüyor derken ilk zamanlardaki haline dönüyor demek istiyoruz. Venom bir cihaz yardımıyla kontrol altına alınıp gizli bir ajan olmadan veya son zamanlardaki gibi GotG ile takılıp bir “uzay şovalyesi” olmadan önceki haline, sadece bir insan bedenini ele geçiren basit(çok da basit değil) bir simbiyot olduğu dönemlere geri dönecek. Eski haline dönecek diyoruz demeye ama tam olarak eski Cenom olmayacak. Artık Venom’un taşıyıcısı Flash Thompson değil, eskiden olduğu gibi Eddie Brock da değil yeni bir beden bulacak kendine bu sefer simbiyotumuz. Yeni konuğun adı Lee Price ve kendisi eski bir asker. Ve kendisini bu hafta çıkacak yeni Venom serisinden takip edebileceğiz.

Dark Crystal Çizgi Roman Oluyor

Jim Henson’ın 1982 yapımı kült filmi, Boom! Studios tarafından çizgi romana uyarlanacak. Filmin senaryosuna bağlı kalacak seri 12 sayı sürecek. İlk sayısı Şubat ayında çıkacak ve aylık olarak yayınlanacak. Serinin yazarı ise The Spire ve Six-Gun Gorilla serilerinin yazarı Eisner adaylığı olan Simon Spurrier olurken çizeri ise Lumberjacnes/Gotham Academy’den Kelly ve Nicole Matthews ikilisi olacak. Karakter tasarımları kitabın çizimlerini yapan Brian Froud’un çizimlerine sadık kalınmaya çalışılacak.

Snowpiecer Dizi Oluyor

Jacques Lob, Jean-Marc Rochette ve Benjamin Lengard tarafından yazılan 2 ciltlik bir Frankafon serisi olan Snowpiecer’ın bu ilk uyarlaması değil. Daha önce 2013’te Chris Evans’ın başrol oynadığı Güney Kore-Amerika ortak yapımı film ne yazık ki 39 milyon bütçeye rağmen 4 Milyon hasılat yapabilmişti. Şimdiyse seri şansını TNT’de bir dizi olarak deneyecek. Dizinin başına Terminator:The Sara Conor Cronicles’ın yapımcısı Josh Friedman getirildi ve bir de pilot bölüm sipariş edildi. İlerleyen günlerde gelişmeler geldikçe aktarırız.

Warner Bros. Gözünü Hard Boiled’a Dikti

Warner Bros. Frank Miller’ın Hard Boiled’ının telif hakkını alabilmek görüşmelere başlamış. 1990 ile 1992 yılları arasında Miller’ın Geof Darrow ile birlikte çıkardığı 3 sayılık çizgi roman serisinin ilk uyarlanma girişimi değil üstelik bu. 90’larda bir iki teklif gelmiş daha sonra da 2001 yılında Warner Bros. Fight Club ve Se7en’ın yönetmeni David Fincher’ın yönetip Nicholas Cage’in oynayacağı bir film düşündüyse de hedefine ulaşamamıştı. 2008’de Saturn Films aracılığıyla bizzat Frank Miller’ın yöneteceği bir film çıkartılması düşünülse de proje tam olarak gerçekleşememişti. 2001’de daha telifi alamadan Fincher ve Cage gibi önemli isimleri filme katmayı düşünen Warner Bros., şimdi de daha telifi alamamışken 2 oyuncuya başrol için gözünü dikmiş durumda. Bunlardan biri Marvel filmlerinde Loki olarak görmeye alıştığımız Tom Hiddleston diğeri de High-Rise ve Free Fire gibi filmlerde gördüğümüz Ben Weathley. Bakalım daha önce devasa projelerden dönen Hard Boiled bu sefer sinemaya uyarlanabilecek mi?

Black Panther Kadrosuna Ekleme Yapldı

Hem de önemli bir ekleme. Sonuçta burada T’Challa’nın annesinden bahsediyoruz. T’Challa’nın annesi Ramonda’yı American Horror Story’de gördüğümüz Angela Basset canlandıracak. Her ne kadar kendisi çizgi romanlarda T’challa’nın üvey annesi olsa da filme direk annesi olarak kaydedilmiş Basset. Ayrıca bu film Basset’in ilk çizgi roman uyarlaması olmayacak. Green Lantern:First Flight filminde Amanda Waller’ı 90’lı yıllardaki Flash dizisinde de Linda Lake’i canlandırmıştı Angela Basset.

Gwenpool Champions’a Katılabilir

Mark Waid, geleceğin takımı olarak adlandırılan ilk sayısı geçtiğimiz ay çıkan Champions’a Gwenpool’u da katacak gibi görünüyor. Tüm bu çıkarımın sebebi üstte gördüğünüz görsel. Bu görsel serinin yazarı Humberto Ramos tarafından yayınlandı.  Humberto bu görseli yayınlarken hiç bir açıklama yapmadı ama Gwenpool’un bu grubun yaş ortalamasına uyuyor olması ve Geleceğin Kahramanı(tam olarak kahraman olmasa da) kalıbına da oturması onun Champions’a katılma ihtimalini arttırıyor.

Inhumans Dizisi Tarih Bile Aldı

Bu hafta Inhumans cephesinden epey haber geldi açıkcası. 2 çizgi roman serisinin üstüne bir de merakla beklenen dizisinin çıkış tarihi de belli oldu. Yukarıda da dediğimiz gibi film yayınlanacak. Dizinin amacıysa Inhumans konseptini sinemaya uyarlamadan önce insanlara tanıtmak olacak. Dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek ve dizi bir kaç sezon devam edecek ve dizi kesinlikle Agents of S.H.I.E.L.D.’in spin-off’u olmayacak. Dizinin açılışı 4 Eylül’de yapılacak. Dizinin ilk iki bölümü Imax ekranlarında 2 hafta boyunca peşpeşe yayınlanacak. Marvel şimdiden ikinci bölümde ayda geçen dövüş sahnesi de dahil ilk 2 bölüm için kaynak sağladı bile. Dizinin Agents of S.H.I.E.L.D. ile bağlantısının olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Inhumans’a Bir Spin-Off Serisi Daha

İlk haberimizde bir başka Inhumans serisini müjdelemiştik. İşte o müjdelediğimiz seri burada. Serinin adı Royals ve isminden de anlaşılacağı gibi Inhumans Kraliyet Ailesini anlatıyor. ResurrXion etiketiyle yayınlanacak ve Inhumans vs X-Men, Death of X sonrasında yer alacak. Yazarı Al Ewings çizeri Jonboy Meyers olacak. Serinin kadrosu ise, Kraliyet ailesinden Black Bolt, Medusa, Gorgon ve Crystal,  Inhumanlardan Flint ve Swain, ve bir Kree olan Marvel Boy olacak. Seride uzaya çıkıp Kree İmparatorluğunun kalıntılarını arayıp, Terrigen Sis’i hakkındaki gerçeği öğrenmeye çalışacaklar. Seri 2017 içerisinde başlayacak ancak hangi ay olduğu bilinmiyor.

Ellis’in WildStorm’undan Haber Var

New 52 ile birlikte ana evrenle birleşen WildStorm evrenine kendi seri çıkartmak için çalışmalar sürüyor. Yazar Warren Ellis ile çizer Jon-Davis Hunt çalışmalarına devam ederken seriyle ilgili ilk görsel de yayınlandı. Normalde serinin duyurusuyla paylaşılacaktı görsel, ancak DC’nin paylaşmayı unutması üzerine bizzat Ellis tarafından paylaşıldı. Fotoğrafta Engineer, Grifter, Death Blow ve Lucy Blaze’i görebilmekteyiz. Seri Şubat ayında çıkacak. Beklemedeyiz…

Justice League Filminde Bir Green Lantern

Duyduk duymadık demeyin, Justice League filminde evrene bir Green Lantern giriş yapacak. DCEU’nun filmleri duyurmasından bu yana belki de en çok tartışılan mevzu 2020’e kadar bir Green Lantern filmi göremeyecek olmamız. Hatta ve hatta 2020’e kadar bir Green Lantern bile göremeyecek olmamızdı. Ancak Justice League filminde kilit bir sahnede bir Green Lantern olacağından bahsedildi. İyi, güzel hoş da keşke direk filmde olsaydı Green Lantern.

Yorumlar