Telltale sen çok güzel bir detaysın! GOTG Oyunu Geliyor!

Merhabalar güzel insanlar! Nasılsınız? Valla beni soracak olursanız, Hype trenine atladım tam gaz ilerliyorum. Nedir peki bu sevincimin sebebi, DC Comics Superman’i silmeye mi karar verdi? Ne yazık ki hayır… Ancak yine de güzel bir haberimiz var! Canımız ciğerimiz, TWD ve Batman: The Telltale Series ile gönlümüzde iyice yer edinen Telltale yine uslu durmadı.Telltale’in Guardians of the Galaxy hakkında bir oyun yaptığı, daha doğrusu yapacağı ortaya çıktı. Neden ortaya çıktı dedik, bunu anlamamız için önce işin arka planına değinmemiz lazım.

Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Sendikası

Amerika’da bir süredir gerçekleşmekte olan SAG-AFTRA grevi var. Diyeceksiniz ”SAG-AFTRA ne hocam öyle bişey duymadım ben.” SAG-AFTRA kısaca Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları Sendikası. Yani oyunculardan tutun, seslendirme sanatçılarına, radyo programcılarına kadar bayağı geniş bir meslek grubunu içine alan bir sendika ve bir süredir grevde. Belki hatırlayanınız vardır, yıllar yıllar önce Amerika’da buna benzer bir grev olmuş ve senaristler greve gitmişti, böylelikle bir sürü TV programı vs. sekteye uğramıştı. Şu anda da grev olunca haliyle bu video oyunları endüstrisini de vurdu haliyle. Ancak grev olsa dahi şöyle bir nokta var, aktörler,seslendirme sanatçıları vs. grev olduğu sırada eğer bir projedelerse o projeye devam edebiliyorlar. SAG-AFTRA’da internette bu projelerin olduğu bir .pdf dosyası yayınladı ve bilin bakalım orada ne var?! Evet, Guardians of the Galaxy var.. Aferin, Sherlock..

Uncharted 4’e DLC geldiğininde müjdesini verelim burdan

Evet bu arada TWD severlere müjde, Sezon 3’ün kasım ayı içerisinde çıkması planlanıyor. Bu arada size ilginç ve komik bir bilgi vereyim yazımı sonlandırırken. GOTG yazısının yanında “/ Blue Harvest” yazıyor gördünüz mü? Oradaki Blue Harvest ibaresi Star Wars: Return of the Jedi filmi çıkarkende kullanılmıştı. Blue Harvest “çok gizli, kesinlikle açıklanmaması gereken” anlamına geliyor bu sektörde. Tabii şu an bunu görmemiz ve açıklanması biraz ironik oldu ancak ne yapalım… Biz alacağımızı aldık sonuçta!

Yorumlar