Valiant’tan Yeni X-O Manowar Serisi

Valiant’ın dün yayınladığı afişe göre, amiral dergileri X-O Manowar Mart ayında raflardaki yerine geri dönüyor. Bu şekilde sevenleri de karakterden çok uzun süre yoksun kalmamış olacaklar. Robert Venditti tarafından yazılıp, çeşitli çizerler tarafından çizilen önceki uzun soluklu X-O Manowar serisi  Eylül ayında 50. Sayısıyla final yapmıştı. Yani yaklaşık altı aylık aranın ardından kahramanımızı çizgi roman yaprakları arasında görebilceğiz.

Yeni seriyle ilgili elimizde henüz çok fazla bilgi yok. Sadece tanıtım için çizilmiş yukardaki bu afiş var. Gördüğünüz gibi afişte sadece boş bir X-O Manowar kaskı ve kocaman bir yazıyla gözümüze sokulmuş “SAVAŞ GELİYOR” yazısı var. Afiş Monika Palosz tarafından çizilmiş. Palosz geçmişte de Valiant için kapak çizmişti ama bu seride bir geleceği olacak mı henüz bilmiyoruz.

Bahsettiğimiz bir önceki serinin yazarı Robert Venditti de kendisinin dergideki geleceği hakkında Eylül ayında şöyle konuşmuştu:

“Planlarının ne olduğunu bilmiyorum. Ben onu bir sonraki yazara devrediyorum. Bundan sonra da herkes gibi her ay yeni sayının çıkmasını bekleyip, zaman zaman şaşırıp, sıradan bir okuyucu olacağım günleri bekliyorum.”

Vend,tti’nin yazdığı seri hem çok güzeldi, hem de bana X-O Manowar’ı tanıtan hikayelerden oluşuyordu. Okumadıysanız, kesinlikle okumanızı öneririm. Yeni seriyle ilgili de şimdilik sadece klasını bozmadan devam etmesini umabiliyorum.

Yorumlar