Ben Affleck Batman rolünü Daredevil için kabul etmiş

Ben Affleck’in çizgi roman severlerle arası her zaman şu an olduğu gibi değildi. Batman v Superman’den sonra bir anda bizim çizgi roman filmleri içerisinde en sevdiğimiz oyunculardan biri hâline gelmişti. Hem de efsanevi The Dark Knight üçlemesine rağmen.

Ama işler Batman v Superman öncesi bambaşkaydı. Bilirsiniz, Ben Affleck 2003 yılındaki Daredevil filminde Matt Murdock’ı canlandırdı. O zamanlar film hakları Marvel Studios’da değil, 20th Century FOX’a aitti. 78 milyon dolar bütçeli film dünya çapında 180 milyon dolar hasılat yapıp hayal kırıklığı yaratmıştı, hem filme hem de Ben Affleck’e gelen acımasız eleştiriler de işin kreması gibi bir şey oldu.

Yine de Ben Affleck’e Zack Snyder tarafından Bruce Wayne rolü ilk önerildiğinde bu rolü bir yandan da Daredevil olayını telafi etmek için kabul etmiş. Şöyle diyor;

Warner Bros. ve Zack Snyder bana Bruce Wayne rolü Batman v Superman ile geldiğinde ”İşte içinde olmak istediğim film bu.” dedim. Bir parçam da bu tarz filmlerde yer alıp, ortaya iyi bir şey çıkarmak istiyordu. Daredevil filminden nefret ediyorum. Beni sinirlendiriyordu. Netflix dizisinde baya sağlam şeyler yapıyorlar. Bu karakterle yapmamız gereken şey ortadaydı ama biz hiçbir zaman doğru olanı yapamadık. Bu sefer doğru olanı yapmak istedim.

Batman v Superman: Dawn of Justice’deki Bruce Wayne/Batman versiyonu belki de bugüne kadar beyaz perdede izlediğimiz en iyi versiyon olduğu için Ben Affleck’i 2003 yılındaki Daredevil için affetmek kolay. Kendisinin en büyük sınavı Batman solo filmi olacak. Yukarıda dediğim gibi, ortada benim ve inanıyorum ki bir çoğunuz için en iyi çizgi roman filmi üçlemesi olan The Dark Knight var, mutlaka üstüne koyması gerekiyor. Filmde Joe Manganiello’nun canlandıracağı Deathstroke da olacak. Ama filmle ilgili detaylar bir türlü netleşmedi. Herkes bir şeyler diyor ama ortada kesin bir şey yok. Ben Affleck solo filme de ucundan biraz değindi;

Hâlen senaryo üzerinde çalışıyoruz. Doğru hikayeyi, doğru fikirleri, doğru etkenleri bir araya getirdiğinizde filmi yapmaya başlarsınız. Şu an bunu yapıyoruz ve bitireceğimi umuyorum. İkonik ve harika bir solo Batman filmi yönetmek en çok istediğim şey. Bu daha önce yapıldı. Christopher Nolan 3 tane harika Batman filmi yaptı. Aceleye getirmek istemiyorum. Tim Burton, Christopher Nolan ve Christian Bale’in geleneğine layık olmalı.

 Ben Affleck hem yazıyor, hem yönetiyor, hem de oynuyor. Geçmiş Batman filmlerinin de yarattığı bir baskı da var. Senaryodan emin olmak istemesi normal çünkü eğer ortaya kötü bir Batman filmi çıkarsa izleyicilerin tepkisi ve eleştirileri Batman v Superman ya da Suicide Squad seviyesinde olmaz.

Yorumlar