DCEU’dan bomba gelişmeler var!

Varan #1

Hatırlarsanız Suicide Squad vizyona girmeden 3 ay önce ”Harley Quinn ve diğer DC kadın karakterleri” isimli bir filmin DCEU’ya dahil olduğunu öğrenmiştik. Margot Robbie projede sadece oyuncu olarak değil, yapımcı olarak da yer alacaktı. İşte o merak ettiğimiz filmden en önemli detaylar geldi. Filmin adı ne? Yönetmeni kim olacak?

Filmin adı çok da şaşırtıcı olmadı çünkü ya Gotham City Sirens ya da Birds of Prey isimleri film ilk duyurulduğundan beri olası isimler arasında baştan sona zirvede yer aldılar. Şaşırtıcı olan ise yönetmen tercihi oldu. Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer filmin yönetmeni olacak. Senaryo ise bu sefer David Ayer’e değil, Sherlock Holmes 3 ve senaryo çalışması devam eden Tomb Raider reboot’unun senaristi Geneva Robertson-Dworet’e ait.

Bu da aynı Suicide Squad gibi villainların team-up yaptığı bir film. Harley Quinn’in yanında kimler yer alacak onu daha bilmiyoruz. Poison Ivy ve Catwoman en büyük adaylar. Ama David Ayer’in yönetmenlikte olması hayal kırıklığına uğratmadı değil.

Varan #2

Suicide Squad’ın az sayıda güzel şeylerinden biri her ne kadar maskesini az taksa da -adam çünkü Will Smith- Deadshot oldu. Warner Bros. herhalde baktı ki Will Smith’in Deadshot’ı baya tuttu, kendi solo filmi için planlara başladılar.

Ortada tabii ki daha bir vizyon tarihi yok ama Gotham City Sirens’dan sonra Deadshot filmiyle DCEU gittikçe genişleyecek. Şu an için bilinen detaylar çok az, filmin yönetmen koltuğunda kimin oturacağı henüz belli değil. Gotham City Sirens’da olduğu gibi David Ayer’in olması düşük ihtimal.

Peki Deadshot filminde ne görmek istiyoruz? Floyd Lawton’ın Belle Reve’e düşmeden önce yaptıkları anlatılırsa enfes olur!

Varan #3

Warner Bros. bugünü bir hayli yoğun geçirdi. Önce Gotham City Sirens, sonra Deadshot solo filmi, şimdi de pek hazetmediğimiz Suicide Squad’a devam filmi!

David Ayer’in veya hangi karakterlerin dönüp dönmeyeceğini bilmemekle birlikte henüz bir vizyon tarihi de netleşmiş değil. DCEU’da şu ana kadar 3 film yayınlandı ve takvimde tarihi kesinleşmiş 8 film daha var. Bunların dışında Man of Steel 2, The Batman, Gotham City Sirens, Deadshot ve şimdi de Suicide Squad 2 takvimdeki yerlerini alacak.

Dip not: Lütfen filmlerde dünyayı kurtarmasınlar, teşekkürler.

Yorumlar