Guardians of the Galaxy vol. 2 Fragman #2 İncelemesi

Guardians of the Galaxy 2014 yılında konuşan bir rakun ve sadece üç kelime bilen bir ağaçla bizi komple fethedip kendisine hayran bırakmıştı. Devam filmine de benim güvenim sonsuz. Çünkü yönetmen koltuğunda James Gunn var. Kendisi benim en çok güvendiğim MCU yönetmeni. Adam çok net ve ne istediğini biliyor. Ama ne yazık ki James Gunn’ın olası bir üçüncü film için Marvel’la kontratı yok. Serinin geleceği için bu endişelendirici bir durum, yine de biz o kadar uzağa dalmadan önümüzdekilere bakalım.
İlk yayınlanan tanıtım fragmanından sonra asıl fragman dün gece nihayet geldi. Kurucu Guardians üyeleri odaklı bir fragman oldu. Gamora dışında. Daha tek kelime ettiğini duyamadık. Peter’ın babası Ego’yu ya da Yondu’yu da göremedik. En azından hikayeyle alakalı çok şey vermediler. Fragmanı daha izlemediyseniz aşağıdan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz!

İnceleme:

Fragmana aksiyon ile başlıyoruz. Bu görüntüdeki yaratığın adı Abilisk ve Elizabeth Debicki’nin canlandırdığı karakter Guardians’ı bu yaratığı öldürmeleri için kiralamış. Sahne filmin başlarında geçiyor. Bildiğimiz kadarıyla operasyon sırasında işler sarpa sarıyor ve olaylar gelişiyor. Bir sebepten dolayı Debicki’nin karakteri Star-Lord’un peşine düşecek.

Bu sahne yayınlanan ilk fragmanda da yer alıyordu. İddialara göre bu uzay kapsüllerindeki kişiler Ravagers grubu. Yondu’nun kaptanlık yaptığı, Peter Quill’in de eskiden bir parçası olduğu grup. Filmde Yondu, Guardians’a katılacak. Tahminen bu karardan memnun olmayan Ravagers, Yondu’ya karşı ayaklanacak ya da başkası tarafından gaza getirilecekler. Belki Debicki’nin karakteridir.

Drax, Abilisk’in baya midesine doğru yol alıyor, derisi zarar görmediği için sıkıntı yok. Midesine inince de ne bulursa delik deşik ediyor tabii ki.

Fragmanın yıldızı Baby Groot! Film boyunca bu formda kalacak, belki son sahnelerde büyümüş hâlini görebiliriz. Benim merak ettiğim konu ilk filmde Groot acayip sevildiği için Baby Groot bir para kazanma aracı olarak mı düşünüldü? Çünkü Disney’in en önemli gelir kaynaklarından biri aksiyon figürleri, oyuncaklar falan. James Gunn kimsenin filmine karışmasını sevmeyen bir yönetmen, ama olur mu olur. Yine de Baby Groot figürleri deli para kazandıracak! Disney 2017’i kazandı bile.

Yine ilk fragmanda da yer alan bir sahne. Guardians, Milano’yu ya terk ediyor ya da bozulduğu için terketmek zorunda kalıyor. İndikleri gezegen ise Peter’ın babası Ego the Living Planet olabilir. Ama kadroda eksik var. Rocket, Baby Groot ve Yondu yok. Bu üçlü aşağıdaki görselde.

Rocket ve Groot yine bir çatışmanın ortasında çocuklar gibi şen. Bu sahne ilk filmdeki hapishane çatışma sahnesini hatırlattı. Fragmanda hiç gözükmedi fakat Yondu da sağda gözüküyor. Bu sahnenin devamında Groot, Ravagers kıyafetli birine saldırmıştı. Yani buradaki çatışma bu üçlü ve Ravagers arasında geçiyor olabilir.

Gamora 2 fragmanda da tek kelime etmedi. 2 fragmandır izleyiciye Peter Quill’in Gamora’ya olan ilgisinden bahsediliyor. Ortada Gamora’nın ekipten ayrılması gibi bir durum var, ya da en azından ben öyle hissediyorum. Yukarıdaki sahnelerin mekanları arasında benzerlikler var, sanki mağaranın girişi ve devamı gibi. Gamora’nın peşindeki gemi Milano’yu andırsa da değil. Burası büyük ihtimalle yukarıdan ikinci görseldeki sahne.

Mantis’e ilk bakış. ”Dokunduğum kişinin duygularını hissedebiliyorum.” dediğine göre Guardians da ilk kez tanışıyor. Koza gibi bir yerdeler, gemiyi terk ettikten sonra geldikleri yer olabilir ve yine Rocket, Groot ve Yondu eksik. Gelişen olaylarla ikiye ayrıldılar sanırım.

Düz kafa olan Drax bu film bizi çok güldürecek. Daha Drax’ın kendi hikayesiyle alakalı bir şey öğrenemedik, ilk filmin sonunda Thanos’u öldürmek istediğini söylemişti. Bu filmde Thanos olmayacağı için Drax’ın kendi hikayesiyle alakalı bir gelişme olmayabilir.

Yorumlar