Guardians of the Galaxy vol. 2 sadece kağıt üzerinde MCU’ya bağlı

Guardians of the Galaxy beklenmedik şekilde büyük bir başarı oldu 2014 yılında. Çok az bilinen karakterlerle dolu bir filmden çıktıktan sonra birçoğumuzun favori MCU filmlerinden olmayı da başardı ve haketti. Bence bu başarının en büyük pay sahiplerinden biri yönetmen, oyuncular veya senaryonun dışında filmin Marvel Sinematik Evreni içerisinde olmasına rağmen barındırdığı bağımsızlığıydı. Film ne SHIELD’dan, ne HYDRA’dan, ne Avengers ne de başka bir şeyden etkilenmedi. Uzaydaydı adamlar, gezegenden gezegene dolaştılar. Sonsuzluk Taşı dışında hikaye herhangi bir şey üzerinde oturtulmak zorunda kalınmadı. Meşhur koltuğundaki Thanos olmasa evren dışında geçen bir film olarak bile adlandırabilirdik.

Dediğim gibi Guardians’ın ”bağımsızlık” gibi kendine has çok harika bir özelliği var. Kadro zaten Quill, Rocket veya Drax olsun çoğunlukla geyik karakterlere sahip. Çok eğlenceli ve keyifli olan ilk filmi izledikten, bu tadı tattıktan sonra eğer Guardians ekibi Avengers ile aynı karede yer almazsa inanın ben çok da yadırgamam. Tony Stark veya Steve Rogers’ın Rocket veya Groot ile karşılaştığı sahneyi de iple çekmiyorum zaten. Infinity War’da hepsi olsun ama Guardians uzayda mücadele verirken Avengers dünyada takılsın anlatabildim mi?

Neyse, merakla beklediğimiz devam filminden fragman mis gibi geldi ekranlarımıza. Bana ilk filmdeki havayı yaşattırdı hafiften. Peki bu film de ilk film kadar bağımsız olacak mı? Şunu belirteyim filmde Thanos kesin olarak yer almıyor. Ya Sonsuzluk Taşı? James Gunn spesifik olarak bu sorunun cevabını vermese de Twitter’dan içimize su serpti.

Soru: ”Senaryoyu yazarken filmi MCU’nun devam eden hikaye akışına oturtmak zor oldu mu?”
Cevap: ”MCU’da devam eden tek bir olayla bile uğraşmak zorunda kalmadım.”

Thanos yok cepte. Bu cevabı da Sonsuzluk Taşı yok olarak kabul ediyorum. Geriye kalıyor mis gibi MCU’dan bağımsız bir Guardians filmi. Büyük adamsın James Gunn!

Yorumlar