Justice League 2 de Zack Snyder’e Emanet

Batman v Superman’den sonra Zack Snyder’in DCEU’deki geleceği bir hayli merak konusuydu. Evrenin başındaki görevi elinden alınıp Geoff Johns’a verilmişti. Ancak Warner Bros. Justice League filminin tarihinin yaklaşmış ve çekimlerin başlamasına az bir vakit kalmış olmasından dolayı ona bir şans daha vermişti. Şimdiki yeni haberlere göreyse Snyder ve DCEU arasındaki birliktelik bir süre daha devam edecek.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Justice League 2’de Zack Snyder’e emanet. Ama film Ben Affleck’in yazıp yöneteceği The Batman filmine takvimde yer açmak için ileri bir tarihe ertelendi.
Açıkçası haber biraz şaşırtıcı. Batman v Superman’den sonra ben bu sefer Snyder’le devam edip etmeme kararını Justice League’in başarısından sonra netleştirirler diye düşünüyordum ama filmin vizyona girmesini beklememişler. Justice League 2’nin vizyon tarihini de ertelemişken, ortada o film için acele edecek bir durum kalmamışken neden böyle bir karar aldılar anlamak güç.
The Batman’in Justice League filmlerinin arasına alınmasıysa gayet sevindirici. Man of Steel devam filmi de o araya alınsın, hatta Green Lantern Corps filmi de. Bir Green Lantern filmi dahi yapmadan Justice League’den iki tane yapmak çok mantıklı değil çünkü.
Filmlerin tarihlerinin böyle değişmesiyle de DCEU vizyon takvimi biraz karıştı. Yakın zamanda bir kaç değişiklik barındıran yeni bir takvim görebiliriz. Hazır konuyla ilgili haber yapmışken de şuraya Justice League’in Türkçe altyazılı fragmanını bırakalım, izlemeyen kalmamıştır ama olsun, tekrar izleyin.
Yorumlar