Marvel vs. Capcom 4 resmen duyuruldu, ilk fragman geldi

Sizce Marvel, en büyük rakibi DC’den hangi alanlarda eksik kalıyor? Oyunlarda tabii ki. Bir de animasyon filmlerinde fakat o tamamen ayrı bir konu, bugün konumuz oyunlar üzerine. Marvel’ın oyun alanındaki eksikliğini E3 paneli sırasında Jay Ong, ”Yeni bir sayfa açıyoruz.” diyerek kabul etmişti. Bu yeni sayfadaki ilk adımı da PlayStation 4’e özel bir Spider-Man oyunuyla duyurdular, hem de Captain America: Civil War’daki kostümü ilham alarak hazırlanan bir oyunla.

Bu haftaiçi bir haber daha aldık. Marvel, Telltale ortaklığı ile Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series oyununu duyurdu. Üstüne bir de tanıtım fragmanı yayınladı:

Bunun da üstüne bir hamle daha yaparak ilk olarak 1994 yılında X-Men: Children of the Atom oyununu çıkardıkları Capcom ile yeni bir oyun müjdesini verdi! İki firmanın asıl bombası 1998’deki Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes ile olmuştu. Eğer bilmeyen varsa oyun kısaca Mortal Kombat oynanabilirliği ile Marvel ve Capcom’ın karakterlerini karşı karşıya getiriyor. Yani örnek olarak bir yanda Iron Man olurken diğer yanda Mega Man olacak. Bu serinin son oyunu 2011 yılında Ultimate Marvel vs. Capcom 3 adıyla çıkmıştı ama Capcom’un sözleşmesi 2013 yılında sona erince bütün platformlardan çekildi ve o zamandır yeni oyun haberleri dönüp duruyor.

Yeni oyunun resmi adı Marvel vs. Capcom: Infinite olacak ve 2017’nin sonlarında PC, PS4 ve XBOX One’a çıkacak. Fragmanı da taze taze aşağıda!

Yorumlar