Pazar Kahvesi #45

Pazar Kahvesi (27 Kasım – 4 Aralık)

Weapon X, Yeni bir X-Force

Geçen hafta RessurXion dahilinde epey bir Inhumans serisi açıklanmıştı ve bu seriler Pazar Kahvesinde kendine geniş bir yer bulmuştu. Bu hafta da benzer bir olay RessurXion dahilinde duyuruları gelen X-Men serileri için var. Bu seriler hakkında tüm öğrendiklerimizi de buraya dökmeye Weapon X serisiyle başlıyoruz.

X-Men’in pis işlerini yapması için kurulan X-Force ekibinin benzeri bir görevi üstlenecek olan bu ekibimiz ilk başta 5 kişiden oluşacak. Bahsettiğimiz 5 kişi Old Man Logan, Warpath, Domino, Sabretooth ve Lady Deathstrike’tan oluşuyor. Bu ekibi X-Force’tan ayıracak en büyük etmen ekibin Mutant ırkını yok etmek amacıyla (kim amaçlamıyor ki zaten…)  yeniden kurulan bir Weapon X ile karşı karşıya kalacak olması. Ve tabii tehdidin çok büyük olması nedeniyle de Sabretooth, Lady Deathstrike’ın yanı sıra Wolverine ve Warpath gibi zıt kutuplar bir araya gelmek zorunda kalıyor. Serinin yazarı Greg Pak(World War Hulk, Action Comics) ve çizeri de Greg Land (X-Men Phoenix:Endsong, Ultimate Fantastic Four) olacak ve seri 2017 içerisinde başlayacak.

GOTG Vol 2’den Yeni Karakter Görseli

James Gunn tarafından Facebook’ta paylaşılan bu karakterin adı Brahl, kendisi çizgi romanlarda kötücül bir grup olan Minions of Menace ekibinde görüldü. Ancak sadece bu görüntüye bakarak, filmdeki Yondu karakteri gibi giyindiğini ve muhtemelen bir Ravager olacağı çıkarımını yapabiliriz.
James Gunn bu paylaşımı karakteri oynayacak olan arkadaşı Stephen Blackheart’ın doğum günü şerefine paylaştı.

Sigourney Weaver, Rolü Hakkında Heyecanlı

Sigourney Weaver’ın Defenders’ın baş villain’ı olduğu açıklandığından bu yana karakterin kim olduğu hakkında en ufak bir detay verilmedi. Sadece Weaver’ın o karakteri oynayacağını biliyoruz. Ancak bizden daha fazlasını bilen Weaver bu konuda epey heyecanlı gibi görünüyor. Öyle ki “Bu konuda çok bir şey söyleyemem, eğer söylersem beni öldürürler. Sanırım birlikte çalıştığım herkes bir şey söylersem beni öldürebilir. Ama şunu söyleyebilirim ki en leziz karakter benim. O gerçekten akıllı ve değişim içerisinde.” ifadelerini kullandı.

Jean Grey İlk Kez Solo Seriye Sahip Olacak

Bir başka RessurXion serisi daha. Bu sefer bir solo seri ama başrolde iki isim biri Jean Grey diğeri onun baş belası Phoenix. Genç Jean Grey’imiz Phoenix güçleri sayesinde ona bahşedilen gelecekte olacakları bildiğinden dolayı, öne çıkıp bu olacakları durdurmaya çalışır. Yazar Dennis Hopeless (X-Men Season One, Spider Woman) ve çizer Victor Ibanez(Storm)’un elinden çıkacak seri 2017 içinde çıkacak.

Jubilee Önderliğinde Generation X

 Generation X, bu ekiptekilerin hiç birisinin şaşalı bir gücü yok. Kimse onlardan X-Men olmasını beklemiyor. Onlar buraya güçlerini kontrol etmek için geldiler ancak bazen güçleri bir savaş sırasında işe yarar bir şey olamayabiliyor. İşte bu ekip de tam olarak bu nedenden kuruluyor. Tüm amaç olası bir saldırıda vs. onları hayatta tutmak. Onları geliştirebilmek. Yazarının “Sevimli Kaybedenler” olarak adlandırdığı bu ekibi çekip çevirme işi de lider Jubilee’den soruluyor. Yazar Christina Strain(Runaways) ve çizer Amilcar Pinna(All-New Ultimates)’nın sorumlu oldu bu serideki karakterlerimiz; Jubilee, Quentin Quire, Eye-Boy, Benjamin Deeds, Nature Girl, Bling! ve Nathaniel Carver’dan oluşuyor. seri 2017 içerisinde çıkacak.

Iceman Solosu Hakkında Detaylar Ulaştı

Bu pazar kahvesinde sunduğumuz her X-Men serisi gibi bu da zaten önceden duyurulmuştu ancak detaylar, yazarlar hikayel belli oldu o yüzden bu Pazar Kahvesinde epey detaylı yer kaplıyorlar. Yazar olarak daha çok çizimleriyle tanınan Sina Grace(The Li’l Depressed Boy) ve çizer olarak Alessandro Vitti’nin (Secret Warriors, Captain America and Hawkeye) yürüteceği bu seri, Başka zamandan gelmenin, dışlanmış olmanın verdiği hissiyat ile ilerleyen Bobby Drake’in hem kahraman yönüne hem de insan yönüne odaklanılacak. İlk sayısı Nisan 2017’de çıkacak.

JLA Introsu Belli Oldu

Geçen hafta gelen promonun üstüne bir promo daha ve bir de introsu yayınlandı. Serinin başlamasına kısa bir zaman kala yayınlanan bu videolarla seri hakkında da bazı fikirler elde etmeye başlıyoruz. Gerek çizim yapısı gerek de promolardan anladığımız kadarıyla 2001 yılındaki animasyon dizisinden daha aydınlık bir tonda geçecek. Ancak bunun diziyi iyi etkileyeceğini ben pek sanmıyorum. Bekleyip göreceğiz.


X-Men Blue ve Gold Yaratıcı Ekipleri Belli Oldu

Önce X-Men Gold serisiyle başlayalım. Ekip ayakları yere sağlam basan kişilerden kurulu. Storm, Old Man Logan, Nightcrawler, Colossus, Kitty Pryde, Excalibur, Rachel Grey.. Artık X-Men’in yüzü olan pek çok karakter var seride. Tabii ki bu seri için epey büyük bir artı. Yazar olarakta Arrow’un yapımcısı, adı Booster Gold film senaristliği ile anılan Marc Guggenheim’ı koyması da ona bir artı sağlayabilir Guggenheim’ın çıkaracağı işe göre. Serinin liderliğini ilginç bir şekilde Kitty Pryde üstlenecek. Extraordinary X-Men’de bu görev Storm’a aitti. Guggenheim’a göre “X-Men’in geleceği için Kitty Pryde en doğru isim. Inhumans’lar ile girişilen savaş sonrası X-Men’de pek çok fikir ayrılığı baş gösteriyor. Herkes X-Men’in bir geleceği olup olamayacağını tartışıyor Pryde ise parlak bir gelecek olabileceği zihniyetini taşıyor.” Nisanda çıkacak seri, iki haftalık düzende yayınlanacak. Çizer olarak da Superman çizeri Ardian Syaf olacak.

X-Men Blue’ya geçelim şimdi. Takımımız Xavier’in kurduğu orjinal takım. Hani şu Now! döneminde yalnışlıkla bu zamana gelen. İşte o ekip bu ekip. Beast, Jean Grey, Cyclops, Iceman ve Angel. Serinin yazarı eski Uncanny X-Men yazarı Cullen Bunn çizeri ise  Star Wars çizeri Jorge Molina. Ekip, Magneto’nun kendi evrenlerindeki kötücül versiyonu bilen tek ekip. Bu evrendeyse Magneto neredeyse Xavier’ın yerini almış durumda işte ekibi bu çok rahatsız ediyor. İşte bu yüzden de Magneto’nun peşinden gitmeye çalışıyorlar. Seri aynı Gold serisi gibi Nisan’da çıkacak ve iki haftalık düzende yayınlanacak.

Yorumlar