Pazar Kahvesi #46

Pazar Kahvesi (5-11 Aralık)

Joker İçin Alternatif Tasarım

Jared Leto’nun Suicide Squad’da çizdiği Joker portresi oldukça kısa ekran süresi olmasına rağmen epey tartışıldı. Özelklikle dövme kısmı çok tartışmaya yol açtı ilk fotoğraftan itibaren. Bugün itibariyle de Leto’nun Suicide Squad filmi için hazırlanmış ama tercih edilmemiş görselleri çıktı. Her ne kadar genel yapısını bozmamış olsalar da kostüm tasarımcısı Tina Charad’ın dizaynına da bir göz atalım dedik.

Gunn, Rocket Racoon &Groot Filmi İstiyor

Daha önce Nebula ve Gamora solo filmi istediğini dile getiren James Gunn’ın, bireysel ağızdan olmasa da ona oldukça yakın birisinden(Groot’un aktörü Vin Diesel) öğrendiğimize göre Rocket Racoon&Groot filmi istiyormuş. Ayrıca aktör gelecekte MCU’da bir Groot vs Hulk sahnesi izleyeceğimizi de söyledi. Ne zaman olduğunbu bilmediğini ama illa ki gerçekleşeceğini hatta bunu bir yere not etmemiz gerektiğini söyledi.

Detective Comics Takımda Değişim Olacak

Batman deyince akla gelen iki seriden biri olan Detective Comics, Rebirth ile eskisinden farklı bir yola gidip ana karakter olarak Batman yerine Batwoman liderliğindeki bir ekibi koydu. Red Robin, Spoiler, Batwoman, Clayface ve Orphan’ın bulunduğu bu ekip, gelecek olan bir tehlike için kendilerini hazırlamak için bir araya gelmişti. Serinin yazarı James Tyrion IV yaptığı açıklamada ekip içi değişimler yapmak istediğini söyledi. Ancak ekipte kimin girip kimin çıkacağı konusunda elimizde net bir bilgi yok.

Powerless Çıkış Tarihi Kesinleşti

DC’nin durum komedisi olacak olan Powerless’ın oyuncu kadrosu vs belirlenmişti. Şimdi ise çıkış tarihi kesinleşti. Perşembe günleri izeleyebileceğimiz bu yarım saatlik komedinin ilk bölümü 2 Şubatta çıkacak.

R.L Stine Marvel Çizgi Romanı Çıkarıyor

Çocuk Fantastik Edebiyatı diyince akla gelen ilk isim olan R.L. Stine çizgi roman yazmak için kolları sıvadı. Bunun için Marvel’de bir seri yazacak olan Stine’ın yazacağı ilk seri Man-Thing olacak. Marvel’in geçmişte korku çizgi romanı olarak çıkardığı Man-Thing bu seride California, Burbank’te bulunacak. Seride R.L. Stine’a çizer olarak German Peralta eşlik edecek. Seride her sayının sonunda bir de mini bir hikaye olacak bu mini hikayeleri ise her sayıda başka bir çizer çizecek.

Norman Osborn Geri Dönüyor

Superior’un sonunda Peter, Norman Osborn’un Goblin serumunu ve deliliğini tedavi etmişti ancak Osborn şimdi daha da tehlikeli olarak dönecekmiş. Mart ayında 25.sayı ile dönecek olan Osborn, bu sefer sadece Peter’ı değil ayrıca Parker Industries’i da hedef alacak.

X-Men Serileri İçin Görsel Yayınlandı

X-Men’in Ressurrxion dahilindeki serilerinin bazılarından (X-Men Gold) karakter görselleri yayınlandı. X-Men Gold öncesi seri hakkında yazılacak olan X-Men Prime one-shotına ait olsa da bu görseller yine de tepesinde X-Men Gold logosu bulunmakta. Bu event dahilindeki tüm serilerin detaylarını geçen haftaki Pazar Kahvesinde açıklamıştık zaten. Şimdi de görselleri bırakalım.

İlk Iron Fist Serisi Çıkış Yapmadan İkincisi Duyuruldu

Daha önce duyurulan ama daha ilk sayısı çıkmayan Kaaru Andrews’in (daha önce de Iron Fist:Living Weapon serisini yazmıştı) yazıp Afu Chan’ın çizdiği Iron Fists serisinin üstüne ikinci bir seri daha açıklandı.İlk açıklanan seride olduğu gibi çoğul eki kullanılmayan bu yeni Iron Fist serisinde merkez olarak direk Danny alıncak ve serinin yazarlığını Ed Brisson çizerlğini Mike Perkins’in yapacağı  bu yeni seri Mart ayında raflardaki yerini alacak.

Avengers Marvel Now! Trailer’ı

Champions’ta olduğu gibi bu seride de bir fragman yayınlandı. ANAD döneminde çıkan takımın parçalanmasının ardından oluşan bu yeni takımın üyeleri, Spider-Man(Peter Parker), Vision, Hercule, Thor(Jane Foster), Captain America(Sam Wilson) ve Wasp(Nadia Pym). Yazar koltuğunda ANAD Avengers’ını da yazan Mark Waid çizer ise Mike Del Mundo. Seri çoktan çıktı bile ama fragmanı daha yeni geliyor. Neyse biz yine de yayınlamış olalım.

Emily The Strange Animasyon Oluyor

Bu hafta yine Indie Comicslerin adaptasonlarıyla ilgili pek çok haber ortaya çıktı. Bunlardan ilki, Emily the Strange. 4 Grafik Roman + Çizgi Roman serilerinden oluşan Emily The Strange bu güne dek 3 farklı firma değiştirdi. (Chronical Books, Dark Horse Comics ve HarperCollins) Ülkemizde de tişörtleri sayesinde epey tanınan bu karakterin animasyon filmini seslendirmesi için düşünülen isim ise Chloe Grace Moretz.

The Woods’un TV Dizisi Telifi Alındı

James Tyrion IV ve Michael Dianyas tarafından Boom Studious! ile çıkarılan ve yayın hayatına 28.sayı itibariyle devam eden bu çizgi romanın telifi SyFy tarafından alındı. Son zamanlarda epey çizgi romanın uyarlaması için telif alan  SyFy dizinin sorumluluğunu San Andreas’ın yönetmeni Brad Peyton getirildi. Henüz başka bir detay yok ortada.

After Death, Sony İle Anlaştı

Bir başka indie çizgi roman serisinin daha telifi alındı. Bahsettiğimiz seri ise Scott Snyder ile Jeff Lemire gibi iki ismin çıkardığı ve bizim de geçtiğimiz günlerde incelemesini yaptığımız(okumak için buraya tıklamanız yeterli) After Death. Ölümün tedavi edilebildiği bir gerçeklikte her şeyi sorgulamaya başlayan bir adamın hikayesini anlatan bu çizgi romanın telifi Sony tarafından alındı.

Cable Solo Serisi Detayları Açıklandı

Geçen hafta duyurulan her RessurXion serisinin yaratıcı kadrosu açıklanırken bir şekilde Cable’ın solo serisini es geçmişti Marvel. Onun yaratıcı ekibini de bugün açıkladılar. 2017 içerisinde çıkmaya başlayacak bu serinin yazarı daha önce de Cable yazan James Robinson. Çizeri ise Carlos Pacheco olacak.

Agents of S.H.I.E.L.D.’e Spin-off Mahiyetinde Çizgi Roman

Dizi evrenine paralel gidecek olan bu dijital çizgi romanın baş karakteri diziyi izleyenlerin tanıyacağı, Elena “Yo-Yo” Rodriguez. Çizgi roman serisi her ne kadar spin-off görevi görse de aynı zamanda gelecek bölümler için zemin hazırlıyor. Ayrıca bu seri Inhumansların  tanıtılmasında da kullanılacak.

Inhumans’un Sorumlusu da Belli Oldu

İlk iki bölümü IMAXde de yayınlanacak olması bu dizinin sorumlusuna büyük bir sorumluluk veriyordu. İşte o sorumluluğu sırtlayacak isim belli oldu. Scott Buck. Dexter, Six Feet Under ve Rome gibi pek çok önemli dizide senaristlik yapan Buck, önceki dizi sorumlusunun ayrılması üzerine 6.sezondan itibaren Dexter’ın da dizi sorumluluğunu yaptı. Son olarak MCU içerisinde Netflix dizisi olan Iron Fist’in de dizi sorumluluğunu Scott Buck üstlenmişti.

Luke Cage 2.Sezon Onayı

Netflixgillerden Luke Cage de, Jessica Jones ve Daredevil gibi ikinci sezon onayı aldı. Ancak Daredevil’in 3.sezonu ve Jessica Jones’un 2.sezonunun, Defenderstan sonra yayınlanacağını düşünürsek bu dizinin yeni sezonunun çıkış tarihinin epey uzak olduğunu söylememiz de fayda var.

Marvel vs Capcom’a Trailer Geldi

Hafta içerisinde duyurduğumuz (şurada) Marvel vs Capcom 4’ten yeni bir trailer geldi. Bu bahsettiğimiz Trailer geçen hafta duyuruyla birlikte gelen trailer değil onun haricinde bir tane daha yayınlandı. Oyun 2017 içerisinde yayınlanacak.

Yorumlar