Pazar Kahvesi #47

Pazar Kahvesi (12-18 Aralık)

Dylan Dog TV Dizisi Geliyor

Her ne kadar biz genel olarak çizgi romanların comics kısmını görüyor olsak da Frankafon ve Fumetti kısımları da var. Ve onlarla ilgili haberler çıktıkça paylaşıyoruz ama genel olarak ilgi onlarda çok bulunmadığından bu muhtemelen siteyi açtığımızdan beri yaptığımız ilk Fumetti haberi.

1986’dan beri yayın hayatına devam eden Dylan Dog’un çizgi romanları ülkemizde de yayınmıştı. Dylan Dog’un dizisinden sorumlu isim korkun filmleri yönetmeni, Kevin Kopacka olacak. Serinin başrol oyuncusu Ford Everett olurken Denise Ankel ve Harry Baer gibi isimler de ona eşlik edecek.Filmin ilk görüntüsü de geldi.

Captain Marvel Yönetmen Arayışı Devam Ediyor

8 Mart 2019’da vizyona girecek Captain Marvel filmi için, yönetmen arayışlarına uzun süre önce girilse de henüz ortaya hiç bir isim atılmadı ve bu hala değişmedi. Ancak Variety’nin yazarlarından Justin Kroll, stüdyonun bir senaryo sipariş ettiğini veyönetmenlerle görüşmeler ayarlandıpını söyledi. Kroll’a göre Captain Marvel’in yönetmeni sene bitmeden duyurulacak.

Inhumans Prime Geliyor

Marvel Inhumans ve X-Men haberlerini duyururken adeta sistematik bir şekilde ilerliyor. Önce bir hafta içerisinde X-Men serilerini duyurdular. Daha sonra Inhumans serilerini ve ondan hemen sonraki hafta boyunca X-Men serilerinin yaratıcı ekipleri duyurulduve onlar duyurulurken aynı zamanda X-Men Prime adlı One-Shot duyuruldu. Şimdi de Inhumans Prime duyuruluyor.

ResurrXıon dahilinde başlayacak bir diğer Inhumans serisi Royals’in yazarı Al Ewings’in yazacağı ve Ryan Sook’un çizeceği seri 2017’nin bahar aylarında yayınlanacak.

Rogue One Yılın En İyi Açılışını Yaptı

Force Awakens ne kadar eleştriye maruz kaldıysa bu film de o kadar övgüyle anılmaya başlandı. Ve film için gidişat sadece eleştrilerde iyi gitmiyor aynı zamanda gişede de oldukça umut verici bir gelişme yaşandı. Film açılış gücü kazancını 29 M$ ile yaptı. Bu da onları 2016’nın en iyi açılış günü kazancı yapan film kaline getiriyor. Çizgi Roman uyarlaması olan filmlerle kıyaslayacak olursak Batman vs Superman: Dawn of Justice 27.5 M$ ve Captain America: Civil War 25M$’lık açılış yapmıştı. Yine de garip bir şekilde Force Awakens’ın ilk açılış günü yaptığı 57M$’a bakınca bir gerileme var. Force Awakens’ın bu yüksek açılışını 10 yıl içerisinde çıkan ilk Star Wars filmi olmasına bağlayıp, Rogue One’ın ilerleyen günlerde Force Awakens’ı geçip geçemeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Tabii bir de kendisinin en iyi açılşın dışında yılın en çok hasılat yapan filmi olup olamayacağını da.

Han Solo Film Tarihi Kesinleşti

Aiden Ehrenreich, Donald Glover ve Emilia Clarke gibi isimleri bünyesine katan Han Solo’nun gençlik yıllarını anlatacak olan film’in çıkış tarihi belirlendi. Film, Star Wars Episode VIII’den 5 ay sonra 23 Mayıs 2018’de çıkıcak. Filmin çekimlerineyse Şubat ayında başlanacak.

Riverdale Set Fotoğrafları

CW’nin yeni dizisi, Archie çizgi romanlarından uyarlanan Riverdale’in yeni görselleri paylaşıldı. Lafı daha fazla uzatmaya gerek yok işte o görseller.

Rebirth Fragmanı Geldi

DC’nin bu Haziran uygulamaya koyduğu Rebirh’e bir fragman geldi.Haziranda başlayan bir olaya niye şimdi bir fragman geliyor diye sorarsanız eğer, fragman tam olarak rebirth için gelmiyor. Fragman Rebirth dahilinde devam eden serilerin, çıkacak olan ilk ciltleri için hazırlanmış. Oldukça kısa olan bu videoyu hemen şuradan izleyebilirsiniz.

Hugh Jackman Filmi R-Rated Yapmak İçin Parasından Kesmiş

Herkes bu filmin Deadpool’un R-Rated olarak gösterdiği başarıdan dolayı R-Rated olduğunu sanıyordu ancak işin iç yüzü pek de öyle değilmiş. Stüdyonun filmi R-rated yapmas için bizzat baş rol oyuncusu Hugh Jackman’ın alacağı paranın bir kısmından kesmesi gerekmiş. 17 yıldır üstünde taşıdığı bu rolü R-Rated bir film ile sonlandırması için ne kadar feda etmesi gerekti bilmiyoruz ama her şeye rağme yine de bizim kalbimizi tekrar kazanmayı başardı bu hareketiyle.

Valiant, Mobil Oyun Sektörüne Atıldı

Çizgi roman sektöründe son yıllarda hızla yükselen Valiant, HTML5 oyunları yapan firma Big Viking Games ile bir sözleşmeimzaladı. Bu sözleşme sayesinde Bloodshot, Ninjak, Shadowman gibi  pek çok Valiant karakterinin oyunu yapılabilecek. Sözleşmenin süresi 5 yıl. Valiant geçen sene Bloodshot ve Harbinger filmlerini sinemaya aktarabilmek için Sony ile 5 filmlik bir sözleşme imzalamıştı.

Aquaman’de Ocean Master Rolü Belli Oldu

Aquaman’in en bilinen villainlarından biri olan kardeşi Ocean Master’ı kimin oynayacağını bu hafta itibariyle öğrendik. Conjuring ve Watchmen gibi filmlerde oynayan Patrick Wilson, Orb yani Ocean Master’ı canlandıracak.

Image 25.Yıla Özel Üç Sayıyı 25 Cent’e Satışa Çıkardı

Evet yalnış duymadınız 25 Cent. Türk lirasına çevirirseniz 75 kuruş. Image bunu yaparak bildiğin zararına satış yapacak. Peki bu iş çizgi roman dükkanlarındaki satıcıları nasıl etkileyecek? Onlar yine her zamanki yüzdelerindeki karı alacaklar. 12.5 Cent’e dağıtımcılardan alabilecekler. Ama her ne kadar karları aynı yüzdeden olsa da miktar olarak  onların da kar oranı düşecek. Image’in bu zararına satış yapacağı seriler ise, The Walking Dead #163, Invincibles #133, Outcast #25 olacak.

Yorumlar