Rebirth ve Watchmen Arasındaki Gizem 2017’de Açığa Kavuşuyor

DC Universe: Rebirth #1 sayısının akıllarda bıraktığı en büyük soru işareti, Alan Moore ve Dave Gibbons tarafından yaratılan Watchmen karakterlerinin nasıl DC’nin ana evreninin devamlılığını etkilediğiydi. DC’nin yayınladığı “Direct Currents” dergisinin son sayısında editör Dan Didio’nun bu konu hakkında açıklamaları yer alıyor. Didio herkesin Rebirth #1 sayısında ekilen tohumlar sebebiyle heyecanlı olduğunu bildiklerini ve bu soru işaretlerinin 2017’de giderileceğini belirtmiş. Ardından şuları eklemiş;

“Atom’la ilgili şu gizem de mevcut: Ray Palmer’a ne oldu? Ryan Choi’nin mentoruna ne olduğunu araştırmasını Justice League America serisinde göreceğiz. Bir de BatCave’de bulunan küçük düğmeyle ilgili bir gizem var. Batman ve Flash’ı da bu düğmenin ne olduğunu ve daha önemlisi nereden geldiğini araştırırken göreceğiz. Ve Mr. Oz… O ne yapmaya çalışıyor, kahramanları mı topluyor, eğer öyleyse neden? Bu soruların hepsi gelecek yılın ilk yarısında cevaplanacak.

Dan Didio’yu her ne kadar sevmesek, hatta nefret etsek de önemli bilgiler vermiş. 2017’nin ilk yarısı da DC açısından ilginç geçecek gibi duruyor. Bakalım bu olayların gizemi nasıl çözülecek.

Yorumlar