13. Cuma’da Çizgi Romanların En Ürkütücü 10 Karakteri!

Bugün meşhur lanetli gün. 13. Cuma! Eh, korku temalarıyla bezeli bugünde, bizler de çizgi romanlardaki ürkütücü karakterleri bir toparlayalım dedik. Bu listeye sadece kötüleri değil, bazı iyi karakterleri aldık, sadece ana akım çizgi romanlardan değil, diğer çizgi romanlardan da karakterler dahil ettik.

Listeyi kontrol ettikten sonra en çok ürktüğünüz karakterleri yoruma bırakmayı unutmayın!

10. The Crooked Man

Mike Mignola’nın çizgi roman dünyasına en güzel hediyelerinden birisi olan Hellboy’un 10. cildi olan The Crooked Man and the Others’a adını veren bu karakter, sadece üç sayıda karşımıza çıkmıştı. Kendisi bir şeytana hizmet eden, ölmüş bir adamdı ve şeytanın ardından anlaşmalar yapmaya devam ediyordu. Mignola’nın ürkütücü kaleminden birçok canavar çıksa da Crooked Man, bu konuda adının hakkını veren en iyi karakteriydi.

9. Kevin

Sin City filmini izlemişseniz Elijah Wood’un oynadığı, converse ayakkabılı, yuvarlak gözlüklü, psikopat Kevin karakterini hatırlamışsınızdır. İşte Kevin, Sin City’nin çizgi romanlarından alınmış rahatsız bir karakter. Dilsiz bu yamyam, bir çiftlik evinin bodrumunu, kurbanlarını kesip biçme yeri olarak kullanıyor. Öldürdüğü kurbanlarını ise yedikten sonra kafalarını kesip duvarına asıyor. Ne kadar masum ve sakin bir tip gibi gözükse de Kevin kabuslarınızı şereflendirebilecek kötülükte bir karakter.

8. The Corinthian

Neil Gaiman’ın Sandman serisinde ortaya çıkan bu varlığın gözleri yoktur ve gözlerinin yerine daima sonuna kadar açılmış bir şekilde gülen 32 sivri diş vardır. Kendisi bizzat rüyaların efendisi Morpheus, Sandman, Dream tarafından bir kabus olarak yaratılmış ancak efendisine isyan edip, rüyalar alemini mahvetmeye niyetlenmiş bir canavardı. Hep gülümserdi. Korku salardı.

7. Odin Quincannon

Preacher çizgi romanının kötü karakterlerinden Odin, ya da kendi deyimiyle Old Odin, bir kasabada mezbahasını çalıştırıp şirketinin tekerlerini döndürmeye çalışan birisi. Onu bu kadar korkutucu yapan şey ise, gerçekten çok küçük cüssesine rağmen, bütün kasabayı avuçlarının içinde tutup mezbahanın kendisiyle bütünleşmiş bir karakter olması. Hikaye finalinde kendisini avuttuğu korkunç şekildeki varlığı da -spoiler olmasın- onun eseri kabul edersek, dizide de Jackie Earle Haley’in canlandırdığı Odin, Preacher’ın en ürkütücü karakterlerinden birisiydi. 

6. The Whisperers

The Walking Dead dizisini izleyenler, çizgi romanlarını okuyanlar birçok ürkünç, korkunç, sadist varlıkla karşı karşıya gelmişlerdir. Ancak içlerinden bir grup, kendilerine Whisperers diyen bir grup muhtemelen ürkünçlük basamaklarında birkaç seviye daha üstte. Çokça acıya da sebep olan bu insanlar, vücutlarının üzerine tamamen zombi derisi giymiş, kana susamış, acımasız canavarlardı. 

5. Carnage

Marvel’ın en büyük kötüleri, büyük bir oranla Spider-Man’e ait. Spider-Man’in kötüleri ise birbirinden farklı şekilde çeşitlilik gösteriyor. Her ne kadar bu listeye Venom da girebilecek olsa da Carnage şüphesiz en acımasız ve en korkunç karakterlerden birisi. Üzerindeki simbiyotun dengesiz olması ve zapt edilemiyor oluşu tek başına ürkütücüyken, Cletus Kasady gibi bir canavarla birleşmiş olması, onu listenin üst kısımlarına taşıyor.

4. Victor Zsasz

Victor Zsasz, her öldürdüğü kişiyi, üzerine bir çizikle belirten deli bir karakter. Onu Arkham’da bile sadece ağzının açık kalabildiği bir kapsüle kapatarak zapt edebiliyorlar. Kurbanlarına acı çektirmeye bayılıyor. Ancak burada uzun uzun anlatmaya gerek yok. Şu dosyamız, Victor Zsasz’ın neden bu kadar acımasız olduğunu anlatır nitelikte: G.C.P.D. Dosyaları – Victor Zsasz

3. Purple Man

Zebediah Kilgrave ya da Purple Man, Jessica Jones’un en büyük belalarından birisi. Zaten Jessica Jones dizisinde de ne kadar tehlikeli bir adam olduğunu görmüştük. Emin olun çizgi romanlarda da bu kadar korkunç ve potansiyeli kestirilemeyen bir adam. Bir üstteki karede olduğu gibi sıkılıp çevresindeki herkese “yanınızdaki kişiyi öldürene kadar dövün” demesi, rahatsızlığını gösterir nitelikte. Mark Waid’in yazdığı Daredevil serisinde de kötücül emelleri için çocukları kullanmıştı kendisi.

2. Violator

Spawn çizgi romanlarının en büyük düşmanı bir adı da Clown olan Violator’du. Al Simmons öldüğü zaman onu yeni görevine götürmekle sorumlu olan bu varlık, çağlar boyunca cehennemin kapısından çıkacak olan bütün Hellspawnları yönlendirmekle mükellefti. İğrenç bir palyaço kılığında zaten korkunç olan bu karakter, devasa bir canavara dönüşüp Violator adını aldığında yatağınızın altında bile tutamayacağınız ürkünçlükte bir varlık oluyordu.

1. Swamp Thing

Swamp Thing belki bir kahraman ancak bu, onun korkunç yapısına engel olmuyor. Alec Holland, deneyine yapılan bir sabotaj sonrası kendisini bataklığın dibinde bulmuş, hayatını kaybetmişti. Daha sonra bataklıktaki varlıklar, bir insana ne kadar benzeyebileceklerse o kadar insansı bir görünüm almaya çalışmış, nihayetinde karşısına çıktığı herkesin yüreğine indirecek bir hilkat garibesi doğmuştu. Alan Moore’un derinleştirdiği bu karakterin çizgi romanlarına göz atmak isterseniz, şurada inceliyoruz sayı sayı: Alan Moore’un Kaleminden: Swamp Thing Efsanesi Kitap Bir

Onur Konukları:

Anton Arcane (Swamp Thing)

Dodge (Locke&Key)

Zoe (Rachel Rising)

Peki, çizgi romanlarda sizi en çok ürküten canavarlar, geriye çekilmenize sebep olan varlıklar nelerdi?

Yorumlar