Black Panther oyuncu kadrosu duyuruldu

Black Panther ve Spider-Man. Marvel’ın Captain America: Civil War ile sinematik evrenine dahil ettiği ve filmin sahne ışıklarını çalan iki kahraman. Spider-Man’in kendi filminin çekimleri bildiginiz gibi tamamlandı ve fragmanını da geçen ay yayınladılar. Vizyonu Temmuz 2017.

Marvel’ın sinematik evrenine yeni bir renk, ton ve kültür eklemek için ise son adımı Black Panther’ın solo filmi çekimlerine bu hafta başlamak oldu. İlk olarak Age of Ultron’da, ardından da Civil War’da ucundan Wakanda kokuları alsak da asıl olay solo filmde gerçekleşiyor. Aynı Doctor Strange ve Thor: Ragnarok’da da olduğu gibi Black Panther’ın da oyuncu kadrosu efsane.

Ama ondan önce Marvel, filme dair yeni bir sinopsis yayınladı.

T’Challa, Captain America: Civil War’da yaşananların ardından Kral olarak yerini almak için yüksek teknolojili Afrika ülkesi Wakanda’ya, evine dönüyor. Yine de eski bir düşman tekrar ortaya çıkınca T’Challa’nın hem Kral hem de Black Panther olarak hırsı, Wakanda ve Dünyayı tehlikeye atan bir durum karşısında sınanıyor.

1- Chadwick Boseman – T’Challa/Black Panther

2- Michael B. Jordan – Erik Killmonger (baş düşman)

3- Lupita Nyong’o – Nakia

4- Forest Whitetaker – Zuri

5- Martin Freeman – Everett Ross6- Andy Serkis – Ulysses Claw

7- Sterling K. Brown – N’Jobu

8- Angela Bassett – Romonda

9- Winston Duke – M’Baku/Man-Ape (baş düşman)

10- Daniel Kaluuya – W’Kabi

11- Danai Gurira

12- Florence Kasumba

13- Letitia Wright

14- John Kani

Marvel’ın son filmlerindeki alışkanlığı, efsane kadro kurması, burada da kendini göstermiş. Yönetmen koltuğunda herkesin çok beğendiği Creed’in yönetmeni Ryan Coogler var. Michael B. Jordan’ın kadroya katılımı büyük ihtimalle Coogler’ın isteği üzerine. Yine de Kevin Feige Creed filmini çok sevdiğini belirtmişti. Çok sevmiş olacak ki yönetmeni de baş rolü de MCU’ya sokmaya karar vermiş.

Şöyle bir konu var. Black Panther’ın çekimleri Avengers: Infinity War ile aynı anda gerçekleşiyor. İki film de bu hafta başladı. Yani Black Panther’da Steve Rogers ve Bucky Barnes’ı görme ihtimalimiz arttı. İkili Civil War’ın sonunda Wakanda’da T’Challa’nın koruması altındaydı. Bucky zaten tüpte. Steve ve Bucky’nin Infinity War’da yer alabilmesi için önce Wakanda’dan çıkmaları gerekiyor. Infinity War, Black Panther’dan sonra vizyona girecek.

Yorumlar