Hazırlık Rehberi: Powerless

Çizgi roman dizilerinin sayısı her geçen gün artarken DC ve WB TV farklı bir adım atıp çizgi romandan uyarlama bir komedi dizisini hayata geçirmeye karar vermişti. Ben bu komedi dizisinin başrollerinden birinde Community’den tanıyıp çok sevdiğim Danny Pudi’nin olacağını öğrenince merakım bir hayli artmıştı. 

Şimdi de dizinin ilk bölümünün yayınlanmasına bir haftadan daha az süre kala diziyle ilgili bildiğimiz, öğrendiğimiz gelişmeleri toparlayıp sizinle paylaşma ihtiyacı duyduk. Şimdiden söyleyeyim, dizi komedi dizisi olabilir ama bu asla çizgi roman hayranlarına hitap etmeyeceği düşüncesi oluşturmasın sizde, bize göre çoğu çizgi roman dizisinden daha fazla tatmin edecek Powerless bizleri. O yüzden diziye bir şans vermenin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Şans vermeden önce de bu yazıyı okumanızın hem diziyle ilgili biraz da olsa sizi bilgilendirecek, hem de merakınızı arttıracaktır.

– Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak ve bölümlerin her biri 10’ar dakika olacak. İlk bölüm 2 Şubat’ta, son bölümse 6 Nisan’da yayınlanacak.

– Eğer siz de geçmişte Powerless’ın konusuna baktıysanız, başrolleri paylaşan Vanessa Hudgens ve Danny Pudi’nin karakterlerinin bir sigorta şirketinde çalışacaklarını görmüşsünüzdür. Fakat yapımcılar o şekilde istediklerini yapamayacaklarını düşünmüşler ve senaryoyu tamamen değiştirmişler.

– Ne yapalım, nasıl bir yol izleyelim derken yapımcılar, WB TV departmanı ve Geoff Johns oturup konuşmuşlar. Karakterlerin insanların güvenliğini arttıracak bir güvenlik şirketinde çalışmaların mantıklı olduğuna karar vermişler.

– Ardından da dizinin kanalı NBC, güvenlik şirketinin AR-GE departmanında çalışmasını önermiş ve genel hatlarıyla dizinin konusu bugünkü halini almış.

– Bruce Wayne dizide adını duyacağımız tek süper kahraman olmayacak.

– Eğer sağlam bir çizgi roman hayranıysanız tanıyabileceğiniz bir çok karakteri dizide göreceksiniz.

– İlk bölümde Bruce Wayne’in kuzeni Van Wayne’i Wayne Güvenlik Şirketi’nin başında göreceğiz.

Yine ilk bölümde pelerinli süvarimizden birkaç kez bahsedildiğini duyacağız.

– Hem kahramanlardan hem de kötülerden daha fazla kişinin adının geçmesi yapımcılar tarafından isteniyor ama aynı zamanda sırf bahsetmiş olmak için de karakterler kullanılmayacak.


– Dizi kendi evreninde geçecek, yapımcılar buna Earth-P diyorlar. Bu durum da dizinin DC filmlerinde bir karışıklık oluşturmamasını sağlıyor.

– Yapımcılar bu farklı evrenleri çizgi romandaki gibi çoklu evren olarak adlandırıyorlar. Sinema evreni ve CW evreni olduğu gibi Powerless’ın da kendine has bir evreni olduğunu belirtiyorlar.

– Yalnız bu evrenlerin farklı olması onlarla ilgili şaka yapamayacakları anlamına gelmiyormuş. Hatta ilk bölümde Batman v Superman’le ilgili bir şaka varmış.


– Yapımcılar son olarak Wayne isminden bahsetmişler. Güvenlik şirketinin başında Bruce Wayne’in kuzeninin olması şirketin Bruce’un olduğunu değiştirmiyor. Şirket Bruce’un başında olduğu Wayne Şirketler Grubu’nun bir parçası olacak, yani yine Bruce’un şirketi. Asıl patron yine Bruce.
Son olarak da dizinin fragmanını buraya bırakalım. İlk bölümün ardından biz incelememizi burada paylaşacağız, sizi de bekleriz. Şimdiden iyi seyirler.
Yorumlar