Marvel Cephesinde Hareketli Zamanlar!

Merhaba güzel Çizgi Kafe okuyucuları, çok heyecanlıyız o yüzden direk konuya dalacağım! Heyecanımı mazur görün lakin Marvel coştu desek sanırım yalan olmaz. Nedir bu heyecanın sırrı derseniz hemen size açıklayayım.

Dün Marvel ve Square Enix tam olarak aynı anda bu tweeti attılar. Tabiki olay bu değil, sonrasında olanlar oldu, bir video yayınlandı ve meraktan nutkum tutuldu desem yanlış olmaz. Hemen lafı uzatmadan sizi videoya alıyor ve daha sonra analiz ve görüş faslına başlayabiliriz.

[error title=”Analiz ve Görüş” icon=”exclamation-circle”] “The Avengers Project” (Yenilmezler Projesi) adıyla çıkan videoda gözümüze çarpan ilk detaylar tabiki parçalanmış eşyalar oluyor. İlk başta kırık bir gözlük ve parçalanmış bir kapsül görüyoruz ki bunun Hulk olması kuvvetle muhtemel. Sonrasında gördüğümüz Mjölnir, Demir Adam’ın çamurda yatan kırılmış eldiveni ve Kaptan Amerika’nın kalkanı bize bir “ne oluyor burda” sorusu sordurmuyor değil. Videoyu izlerken arka plandaki şuh sesli hanım ablamız ise bize yeniden birleşin minvalinde bir konuşma yapıyor. Buraya kadar bir sorun yok, hatta oyunun konusu hakkında birkaç belli başlı ipucu dahi veriyor, video sırasında gözümüze çarpan bir diğer şey ise tabii ki orada yazan yazılar. Yazılarda gördüğümüz Crystal Dynamics (Rise of the Tomb Raider) ve Eidos Montreal (Deus Ex: Mankind Divided) gibi oyunları yapan firmalar. Ayrıca Square Enix’i en başta yıllardır neredeyse her oyunuyla gönlümüzde ayrı yer kuran Final Fantasy ve diğer RPG oyunlarından tanıyoruz. Peki bu kadar büyük firmalar “reassemble(yeniden birleşmek)” yapınca ne olacak sorusu ise işte beni bu kadar heyecanlandıran detay. Tahmin ediyorum ki Square Enix ve Eidos’un varlığı oyunun RPG elementlerini, Crystal Dynamics kanadı ise işin salt aksiyonu ile ilgilenecek. Nasıl bir oyun ortaya çıkacak merak konusu olsa da  Neden çok fazla süper kahraman oyunu yok yazısını yazdıktan sonra böyle bir haberle karşılaşmak beni her ne kadar mutlu etse de umarım yazıda yazılan noktaları göz önünde bulundururlar ki artık Marvel oyun alanında biraz daha silkinip kendine gelir. Ayrıca işin güzel yanı Marvel ve Square Enix sadece bu oyun için değil, ileride daha fazla oyun yapmak üzerine anlaşmışlar!   [/error]

Yorumlar