Pazar Kahvesi #51

Pazar Kahvesi (16-22 Ocak)

Witchblade Dizisi

TopCow evreninin önemli bir parçası olan Witchblade bir dizi olmak üzere. Kanalı da, NBC. 2015 yılında yirmi yıldır devam eden çizgi roman serisi biten Witchblade, daha önce TNT kanalında 2000 ile 2002 yılları arasında bir dizisi olmuştu. Ayrıca 2009 yılında da bir film söylentisi çıkmıştı ancak o da gerçekleşmedi. Şimdi de NBC’de bir diziden bahsediliyor. Bu dizi için NBC, The Vampire Diaries dizi sorumlusu Caroline Dries’ı görevlendirdi.

Hal Jordan İçin Kısa Liste

2020 yılında vizyona girecek olan Green Lantern Corps filmi için bir Hal Jordan arayışlarına girildi bile. Hatta WB altı oyuncu arasında kaldığını söyledi ve bu oyuncuların ismini yayınladı. Listede geçtiğimiz filmde Hal Jordan’ı oynayan Ryan Rendols da var. Rendols’ın dışında Rocket Racoon’u seslendiren aktör Bradley Cooper, Nightcrawler ve Source Code filmlerinden Jake Gyllenhaal, The Man from U.N.C.L.E.’dan Armie Hammer, Community ile ünlenen Joel McHale ve pek çok filmden tanıyor olabileceğiniz Tom Cruise var.  Önümüzdeki altı seçeneği değerlendirirsek sizce hangisi daha makul bir seçim olurdu?

Black Panther Yaratıcı Ekibinden Yeni Bir Yan Seri

Black Pasnther serisiyle oldukça iyi iş çıkaran yaratıcı ekip, bir de World of Wakanda isimli bir başka yan seri daha çıkarmıştı. Şimdi ise seriye yeni bir yan seri çıkarma peşindeler. Serinin adı Black Panther & The Crew. Burada The Crew’dan kasıt, Storm, Luke Cage, Misty Knight Black Panther ve Manifold.

 Marvel daha önce The Crew isminde yedi sayılık bir çizgi roman çıkarmıştı. Belki karakterlerin ve hikayenin hiç bir bağlantısı yok ama yine de yazar o serideki bazı elementleri burada göreceğimizi de bize söyledi. Hikaye yazarın ve karakterlerin bazılarının orayla bağı olduğu için Harlem’de geçeceği söylendi.

Logan Yeni Fragman

Hafta içi Youtube hesabımızdan paylaşmıştık bir de buradan paylaşalım dedik. Logan gümbür gümbür geliyor.

Inhumans IMAX Yönetmeni Belli Oldu

ABC kanalında yayınlanacak olan sekiz bölümlük Inhumans dizisinin bildiğiniz gibi ilk iki bölümü IMAX’de film olarak yayınlanacak. İşte bu film şeklindeki iki bölüme bir yönetmen duyuruldu. Roel Reine. Bazı Ölüm Yarışı filmlerini, 12 Tuzak 2 filmini ve Akrep Kral 3 filmini yöneten Roel Reine bazı Black Sails bölümlerinde de yönetmenlik yaptı. Bahsettiğimiz film şeklindeki iki bölüm 1 Eylül’de vizyona girecek.

Yeni Teen Titans Animasyonuna Oyuncu Kadrosu

Judas Contract animasyonunun kadrosuna katılan oyunculardan bazıları açıklandı. Filmde seslendirme kadrosunda yer alacağı söylenen Robocop aktörü Miguel Ferrer bu açıklamadan çok kısa bir süre sonra 61 yaşındayken kalp krizinden dolayı vefat etti. Ancak WB’den gelen açıklamaya göre filmin seslendirmesinin çoktan bittiğini filmde rol alacağı duyuruldu. Ferrer’e ek olarak, Christina Ricci de seslendirme ekibinde yer alacağı duyurulan bir başka isim.

Del Toro Sinyali Çaktı Hellboy 3 Şahlandı

Justice League Dark filminin yönetmenliğinin peşini bırakmayan Guilliermo Del Toro, anlaşılan bu filmin peşini bırakmamaya da yemin etmiş. Normal şartlarda ilk iki filmin çıktığı dönemde üçüncü bir film çıkartmayı düşünen Del Toro bütçe anlaşmazlığı yüzünden bu isteğine ulaşamadığını 2015 yılındayken dillendirmişti. Geçtiğimiz gün ise aktör Ron Perlman ve  ile bu konu hakkında konuşmak için buluşan Del Toro, resmen olarak Hellboy’un üçüncü Hellboy’un üçüncü filmi için çalışmalara başladı. Henüz kesin bir şey olmasa da bir üçüncü film olasılığı hala var.

New Mutants Oyuncu Seçim Metini

Fox’un planları dahilinde olan, hatta yönetmeninine göre üçleme olarak düşünülen New Mutants için oyuncu arayışlarına girildi. Cannonball, Magik, Sunspot ve Wolfsbane için oyuncu seçim metini yayınlandı. Bu metinlere göre aranan oyunculardan istenen özellikler şunlar;
Cannonball [Chris]: Erkek, On Yedi yaşında, aktör yetişkin olmalı(18 yaşında ya da daha büyük) ya da yasal olarak özgürlüğüne kavuşmuş bir çocuk; Uzun, Kentucky’li.
Magik [Anna]: Kız, On Yedi yaşında, aktris yetişkin olmalı(18 yaşında ya da daha büyük) ya da yasal olarak özgürlüğüne kavuşmuş bir çocuk; Rus, seksi, sert bir çehresi olmalı.
Sunspot [Rob] Erkek, On Altı yaşında, aktör yetişkin olmalı(18 yaşında ya da daha büyük) ya da yasal olarak özgürlüğüne kavuşmuş bir çocuk; Brezilyalı, havalı, kendine güveni olan ve oldukça yakışıklı.
Wolfsbane [Jessica] On Altı yaşında, aktris yetişkin olmalı(18 yaşında ya da daha büyük) ya da yasal olarak özgürlüğüne kavuşmuş bir çocuk; Britanyalı, kırmızı punk rock saçı olan evsiz biri.

CW’den Sezon Arası Fragmanı

CW’nin sezon arası için yayınladığı bu klip içinde altı adet çizgi roman uyarlaması diziyi de barındırdığı için bizim radarımıza da giriyor. Dördü zaten ortak evrende geçen Arrow, Flash, LoT ve Supergirl ötekisi de yeni sezonuyla geri dönecek olan Izombie. Bir de bunları Archie çizgi romanlarından uyarlanan yeni dizi Riverdale de izliyor.

Snyder’in Yeni Batman Crossover’ı

New 52’nin sona ermesiyle Batman serisinden ayrılan Scott Snyder batman yazmaya ara vermek gibi bir düşüncesi yok heralde. Önce All-Star Batman serisine girişti şimdi de Batman &The Shadow serisine bulaşıyor. Shadow gibi Batmanîn kökeninin de oluşmasını sağlayan bir karakterle ortak bir serisini çıkartacak olan Snyder’a bu seride yazar Steve Orlando ve çizer Riley Rossmo da eşlik edecek. Dynamite ve DC ortaklığıyla gerçekleşecek bu büyük serinin ilk sayısı Nisan ayında çıkacak.

Marvel’a Yeni Patron

Marvel’de Alan Fine devri kapandı. 1996 yılından beri Marvel’in başında olan Alan Fine’ın boşta kalan görevi ise yabancıya gitmedi. 2003’ten beridir yayıncı görevinde olan Dan Buckley, Alan Fine’ın görevini üstlendi. Şimdi ise görevi sadece çizgi romanları değil aynı zamanda, televizyon dizilerini, animasyonları, oyunları küresel markalaşma yönetimini ve dijital yayınları da kapsayacak. Marvel’in kapsamında olup da Dan Buckley’in üstlenemeyeceği tek görev ise, Sinematik Evren. O da bildiğiniz gibi Kevin Fiege’e emanet.

Spider-Man Animasyonunda Miles Morales Rüzgarı

Marvel’in Spider-Man’i MCU’ya dahil ettiği sözleşmenin koşullarından biri olan Sony’nin çıkaracağı Spider-Man filminde, Miles Morales’in bulunacağı kesinleşti. Oldukça sessiz duran filmin yapım aşaması devam ediyor. Filmin yazarı ve yönetmeni belli ve çıkış tarihini yani 21 Aralık 2018’i bekliyor.

Paul Dini’den Harley Quinn Hikayesi

Harley Quinn’in yaratıcısı, karakterin başına geri döndü. Batman The Animated Series’te yazdığı pek çok bölüm ve onun dışında da yazdığı pek çok Batman hikayesiyle herkesin saygısını toplayan Paul Dini’nin Batman evrenine kattığı en önemli karakterlerden biri de Harley Quinn’dir. İlk olarak animasyonda Paul Dini tarafından yazılan Harley Quinn çizgi roman evrenine ilk adımlarını da yine Paul Dini ile attı. Günümüzdeki Harley Quinn’in ilk zamanlardaki haliyle pek alakası olmadığı ortada ancak DC yine de serinin On yedinci sayısında ana hikayenin yanına yazılacak yan hikayede Harley Quinn’in ilk zamanlardaki haline yer verecek. Bu hikayeyi de Paul Dini yazı Brett Blevins çizecek. Sayı Nisan ayında raflarda olacak.

Logan Özüne Dönüyor

Old Man Logan’a elveda deyin. Çünkü klasik Wolverine geri dönüyor. Öncelikle şu anki evrende bulunan Logan’ı ortadan kaldırmayacaklar hatta onu Wolverine yapacaklar. Lemire’ın yirmi dördüncü sayı itibariyle yazarlığını bıraktığını açıkladığı Old Man Logan, Yeni gelecek ekiple birlikte eski kostümüne ve ismine dönmüş olacak. Son dört sayısında anlatacağı Past Lives hikayesi bu geçişin kilit anahtarı olacak muhtemelen.

Marvel’den Beleş Animasyon

Marvel’in bir ara Lionsgate ile bir araya gelip çıkarttığı animasyon filmleri vardı. Heralde istediklerini elde edemediklerinden bu filmlerin devamı pek gelmedi. Daha çok çocuk animasyonlarına yöneldi Marvel de. Eh, eğer bu animasyonları izlemek istiyorsanız muhtemelen daha iyi bir zaman olamazdı. Marvel bu altı animasyonu(Ultimate Avengers, Ultimate Avengers 2, Planet Hulk, Doctor Strange, Invincible Iron Man ve Thor:Tales of Asgard) Tubi TV vasıtasıyla bedava olarak yayınladı.

24, Çizgi Roman Oldu

9 sezon süren başarılı dizi 24 yeni bir çizgi roman serisine kavuştu. Bu sene içinde yayınlamaya başladıkları alt dizileri 24:Legacy ise dizisi devam ederken, dizisiyle aynı adı taşıyacak bir çizgi roman serisine sahip olacak. Beş sayı sürecek olan bu seriyi Eric Carter’ın kökeni üstünden gidecek. Seri IDW tarafından basılacak. Seriyi Christopher Farnsworth yazacak, Antonio Fuso çizecek. Serinin ilk sayısı Nisan ayında basılacak.

Yorumlar