Pazar Kahvesi #52

Pazar Kahvesi (22-29 Ocak)

Doctor Strange Yönetmeni Fantastik Dörtlü İstiyor

Yönetmen Scott Derrickson’ın görünüşe göre hala Fantastic Four’u MCU’ya kazandırmak adına ümitleri varmış. Kendisi yaptığı açıklamada bunu dile getirdi. Yapılan röportajda şu cümleleri kullandı:

“Moon Knight’ın MCU’ya gelişi hakkında pek çok söylenti dönüyor. Sanırım bu iyi fikir. Bilemiyorum… Ya da siz bu cevabı boş verin. Benim cevabım şu. Fantastik Dörtlü, Doctor Strange’den dolayı hala düzgün bir şekilde aktarılacağına dair ümidim var. Bu konu hakkında karşiılaştığım en sık yorum buydu.”

Marvel, Derrickson’ı dinler mi bilemeyiz ama dışarıda bir yerde Fantastic Dörtlü’nun MCU’ya geçeceğine dair umudu olan insanlar olduğunu görmek güzel.

X-Men Dizisi Gerçek X-Men İçerecek

Geçtiğimiz günlerde Fox’un Legion’dan sonra yeni bir X-Men dizisi daha yapacağını duyurduğunu söylemiştik. Ancak bu sefer Legion gibi X-Men külliyahtında kıyıda köşede kalmış ir karakter kullanılmayacak. Dizi direkt olarak X-Men dizisi de olmayacak belki ama dizide X-Men karakterleri de görülecekmiş. Bunu bizzat dizinin yaratıcısı ve yöneticisi Matt Nix söyledi. Kesin olarak isim vermese de bu ismin kokusunun da yakında ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Inhumans vs X-Men Fragmanına Ne Dersiniz?

Marvel’in son dönemlerde çıkan Inhumans vs X-Men serisi tıpkı daha önce Avengers’a ve Champions’a yapıldığı gibi bir fragman çıkartıldı. Lafı daha fazla uzatmadan ilk üç sayısı çıkan serinin fragmanını buraya koyuyoruz.

Groot Solo Filmi Olabilir Mi?

Aktör Vın Diesel olabileceğini düşünüyor. James Gunn’ın da düşündüğü bir şey olduğunu ve böyle bir projenin oldukça ilginç ve cezbedici olabileceğini söyledi. James Gunn açıkça neredeyse her Guardians of the Galaxy karakteri için solo film söylentisi yaydı neredeyse. Nebula’yı bile işin içine kattı ancak solo film mantığı için Groot’un büyük bir sorunu var topu topu iki kelime söyleyebiliyor Groot. Ve en azından yanında Roket Racoon olmaksızın ana karakterin sınırlı repliğinin olacağı çizgi roman filmi çekmek oldukça zor olsa gerek. Ancak iki buçuk saatlik Batman v Superman filminde Superman’şn topu topu 42 repliği olduğu da düşünülürse Groot o kadar da imkansız değil.

Flash’a Yeniden Yazım İçin Senarist Bulundu

Yönetmen çalkantıları yaşadıktan sonra Flash, bir de şimdi ufak bir senaryo sıkıntısına düştü. Öyle ki bazı yerleri yeniden yazmak için yeni bir senarist tutuldu. Tutulan senariste, karakterleri ve hikayeyi değiştirme yetkisi de verildi. Senarist olarak veriken isim Joby Harold. Joby Harold, King Arthur:Legend of the Sword, Ronin ve Army of the Dead filmlerinde de çalışmıştı.

Cloak&Dagger’dan Haber Var!

Bu sefer haberler büyük. Dizinin yönetmenlerinden birinin belli olması yetmezmiş gibi, dizinin çekim tarihi ve yeri de belirlendi. Daha önceden Daredevil’de de çalışan Joe Pokaski dizinin sorumlusu olarak açıklanmıştı şimdi de ona yönetmen Gina Prince-Bythewood da katıldı. Brythewood’un en çok bilinen işlerinden biri de The Secret Life of Bee.
Dizi Şubat ayının ortalarında çekimine New Orleans’ta başlanacak ve 2018 kışında da yayınlanacak. Söylenene göre dizinin bütçesi kırk iki milyon dolarmış.

Cyclops Aktörü DC Filminde Mi Rol Alacak?

X-Men filmlerinin Cyclops’u olarak bildiğimiz James Mardsen DC’nin sinematik evreninden büyük bir karakterle adı anılıyor. Daha önce Superman Returns filminde de Richard White’ı oynamıştı kendisi. Şu anda da her ne kadar ismi altı kişilik oyuncu listesinde geçmese de Hal Jordan olabileceği düşünülen isimler arasında. James Mardsen’in adı Hal Jordan’ın dışında Westworld ile de anılıyor. Hal Jordan için düşünülen diğer isimler, Ryan Rendols, Bradley Cooper, Jake Gyllenhaal, Armie Hammer, Joe McHale ve Tom Cruise.

Son On Yıldaki En Büyük Venom Hikayesine Hazır Olun

Bunu biz iddia etmiyoruz Marvel ediyor. Geçtiğimiz Aralık ayında Marvel, yeni çıkardığı Venom serisinde Venom’un yeni sahibi üstünden gitme kararı almıştı. Ancak şimdi işler değişiyor çünkü Nisan ayında çıkacak altıncı sayıda Venom’un eski sahibi Eddie Brock geri dönüyor. Haliyle Brock, dönerde büyük bir macera olmaz mı?

Venom serisinin gelecek sayısında seriyi Venom’un şimdiki sahibi Lee Price’ı Spider-Man ve Venom’un eski sahiplerinden Mac Gargan ziyaret edeceğinin sözü verildi. Altıncı sayının yayınlanmasından bir ay sonra da yani Mayıs ayında Venom’un şimdiye kadarki yüz ellinci sayısı şerefine bahsettiğimiz büyük hikaye başlayacak.

John Watkins Vefat Etti

55 yaşındaki çizer, kanserle olan mücadelesini kaybetti ve hayata gözlerini yumdu. Sandman’den Detective Comics’e pek çok seride çalışan Watkins en son güncel olarak devam eden Surgeon X’de çalışıyordu. Kendisi aynı zamanda Tarzan, Atlantis:The Lost Empire ve Sherlock Holmes gibi filmlerde de çalışmıştı.

Yorumlar