Suicide Squad yönetmeni pişman

2016’da Suicide Squad’ı gereğinden fazla konuştuk, 2017 oldu konuşmaya devam ediyoruz. Ama umuyorum ki bu haber Suicide Squad’ın son dalgaları olacak.

Nedir konu? Suicide Squad’ı izledikten sonra bol bol andığımız filmin yönetmeni David Ayer. Yanlış anlaşılmasın suç tamamen Ayer’de demiyorum. Ayer’e senaryo için 3 hafta süre veren Warner Bros.’ın da kabahati bol, borç defteri kabarık.
Twitter’da, Suicide Squad’ı seyreden bir izleyici David Ayer’e filmin bir başyapıt olduğunu, aksini söyleyenleri dinlememesi gerektiğini yazdı. David Ayer de cevap olarak çok konuşulan filme dair bir açıklama yayınladı.

Çok teşekkür ederim. Tartışmalı bir film olduğunu biliyorum ama ortaya farklı, kendi sesi olan bir şey çıkarmaya çalıştım. Çizgi romanların çılgınlığından ilham aldım. Düz bir çizgide gitmeyen, bir macera yapmak istedim. Çok şey öğrendim. Herkesin karakterlerin nasıl görünmesi, nasıl yürümesi ve nasıl konuşması hakkında kendine ait istekleri var. Dünya biliyor ya Suicide Squad’ın yanlışları var. Yorumlara baktığınızda onca emeğinizin ezilmesini görmek kadar kötü bir şey yok. İnsanlar bunu yapmakta çok başarılı. Filmin reklam aşaması çok tutmuştu ve insanlar çok havalı karakterlerin DC evrenine dahil oluşuna tanık oldu. Bazı şeyleri farklı yapar mıydım? Evet, tabii ki. Bir zaman makinem olsaydı Joker’i baş düşman yapardım ve ortaya daha oturaklı bir hikaye çıkarırdım. Bu tarz şeyleri deneyimleyip ders çıkarmak gerekiyor. Film yapmayı ve DC’yi çok seviyorum. Ben lise terkim ve eskiden geçinmek için boyacılık yapardım. Şu anki işime sahip olduğum için çok şanslıyım. Bir dahaki sefere karakterlere hak ettikleri hikayeyi vermek zorundayım. Ciddiyim. (Filmin Joker sahneleriyle dolu gizli bir versiyonu yoktur)

Bir dahaki sefere derken David Ayer Gotham City Sirens filmini kastetti, yönetmen koltuğunda olacak. Kısa bilgi: Sirens filminde Harley Quinn, Poison Ivy ve Catwoman baş rolleri paylaşacaklar. Harley Quinn’i canlandıran Margot Robbie aynı zamanda yapımcı olarak yer alacak, diğer oyuncu seçimleri daha açıklanmadı. Suicide Squad 2 için ise yönetmen koltuğu boşta.

Bu arada, Ayer filmin Joker sahneleriyle dolu gizli bir versiyonu yok dedi ama uzatılmış versiyonda bile yer almayan Joker sahneleri var. Ne iş?

Yorumlar